Постанова від 11.06.2015 по справі 814/1709/15

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв.

11 червня 2015 року Справа № 814/1709/15

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Гордієнко Т.О., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом

Прокурора Доманівського району Миколаївської області,

вул. Пастера, 19, смт. Доманівка, Доманівський район, Миколаївська область, 56401

до

Маринівської сільської ради Доманівського району Миколаївської області,

вул. Радянська, 20, с. Маринівка, Доманівський район, Миколаївська область, 56425

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача

Головне управління ДСНС України у Миколаївській області, вул. Володарського, 1, м. Миколаїв, 54003

про

визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до адміністративного суду з позовною заявою до Маринівської сільської ради Доманівського району Миколаївської області про визнання протиправною бездіяльності щодо неприведення протирадіаційного укриття № 53162, яке знаходиться у підвалі Маринівської сільської ради по вул. Радянська, 20а в с. Маринівка Доманівського району Миколаївської області у придатний стан для використання за цільовим призначенням та щодо його належного обліку.

Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що Законом України «Про місцеве самоврядування», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Кодексом цивільного захисту України визначено, що відповідач повинен забезпечити технічний стан та готовність захисних споруд до укриття населення.

Відповідач в судове засідання не з'явився, надав суду повідомлення про те, що позов визнає та просить розглянути справу за відсутністю їх представника.

Прокурор та третя особа без самостійних вимог на стороні позивача надала суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Дослідив матеріали справи, суд дійшов висновку:

Актом комплексної перевірки (спеціального огляду) захисної споруди цивільної оборони - протирадіаційне укриття № 53162, що знаходиться у межах с. Маринівка Доманівського району Миколаївської області по вул. Радянська 20а місткістю 300 осіб від 11.02.2015 року встановлено, що балансоутримувачем протирадіаційного укриття є Маринівська сільська рада. Протирадіаційне укриття № 53162 оцінюється, як обмежено готове до прийняття осіб, що укриваються.

В акті зазначено п.6 про відсутність герметичних воріт, гумова прокладка дверей відсутня, стан механізмів задраювання (марка або шифр) відсутні, п.8 у системи вентиляції (згідно з паспортом споруди) відсутні повітропроводи, вентилятори витяжної, приточної системи вентиляції (тип, кількість), п.9 система водопостачання: запірна арматура відсутня, наявність покажчиків руху води немає, п.10 система каналізації: резервуари для збору фекальних вод відсутні, п.11 система теплопостачання відсутня, п.13 зв'язок відсутній, п.18 температурно - вологісний режим і параметри повітряного середовища приміщень: відсутність вимірювальних, дозиметричних приладів, приладів виявлення відсоткового вмісту вуглекислого газу у повітрі, п.18 немає теплоізолятора на вихлопній трубі і компенсатора на ній, піддонів під витратними паливними баками, аварійних світильників у приміщенні, справного електрифікованого покажчика «Вхід», світильників у входах, розеток для переносних ламп, документації у приміщеннях ДЕС, інструкції з експлуатації дизельного електроагрегату, технологічної карти консервації та розконсервації ДЕС, п.19 немає робочого інструменту, п.20 немає документації у захисній споруді, п.22 немає герметичності захисної споруди ( щоквартальна довідка), п.24 немає можливості приведення захисної споруди у готовність.

У висновку акта зазначено, що позивачу необхідно виконати заходи, зазначені в акті комплексної перевірки. Також зазначено про необхідність у термін до 01.03.2015 надати до Доманівського РС ГУ ДСНС України у Миколаївській області план про усунення недоліків, про усунення недоліків у термін до 01.04.2015 року повідомити Доманівський РС ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Відповідач недоліки встановлені актом не усунув.

Актами комплексної перевірки захисної споруди цивільної оборони від 17.04.2012, 18.08.2014 також були зазначені недоліки, які необхідно було усунути. Відповідач частково виконав заходи, зазначені в актах перевірки.

Відповідач у листі № 227 від 08.06.2015 року зазначив, що територія укриття (ПРУ) звільнена від побічних предметів, кімнати побілено, світло проведено до кожної кімнати, захисна споруда відповідною документацією та засобами пожежогасіння забезпечена. Інші вимоги, які необхідно виконати, на підставі акта, потребують значних додаткових коштів і в бюджеті Маринівської сільської ради не планувались. На наступній сесії буде винесено пропозицію про виділення додаткових коштів на ремонт захисної споруди цивільного стану.

Відповідно до п.8 ст.36 Закону України «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі делеговані повноваження, як організація та участь у здійсненні заходів, пов'язаних з мобілізаційною підготовкою та цивільним захистом, на відповідній території. Кодексом цивільного захисту (ст.19) до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту належить (п.п.23-25,28): організація виконання вимог законодавства щодо створення, використання, утримання та реконструкції фонду захисних споруд цивільного захисту, визначення потреби фонду захисних споруд цивільного захисту, планування та організація роботи з дообладнання або спорудження в особливий період підвальних та інших заглиблених приміщень для укриття населення, здійснення контролю за утриманням та станом готовності захисних споруд цивільного захисту. Інструкція щодо утримання захисних споруд цивільної оборони у мирний час, затверджена Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій № 653 від 09.10.2006 року, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 2 листопада 2006 р. за N 1180/13054, встановлює єдині вимоги, які є обов'язковими для виконання при утриманні захисних споруд цивільної оборони (сховищ і протирадіаційних укриттів) у мирний час. Інструкція призначена для використання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями (незалежно від форм власності), які утримують захисні споруди цивільної оборони (далі - захисні споруди). Керівники підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності та господарювання, на балансі яких знаходяться захисні споруди, забезпечують їх належний технічний стан і готовність до укриття населення. Відповідач всупереч вимогам вищезазначеної Інструкції не забезпечив належний технічний стан та готовність до укриття населення протирадіаційного укриття № 53162, чим допустив протиправну бездіяльність.

Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

За таких обставин позов підлягає задоволенню.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись статтями 11, 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Маринівської сільської ради Доманівського району Миколаївської області щодо неприведення протирадіаційного укриття № 53162, яке знаходиться у підвалі Маринівської сільської ради по вул. Радянській, 20а в с. Маринівка Доманівського району Миколаївської області, у належний для експлуатації стан та організації його належного обліку.

Зобов'язати Маринівську сільську раду Доманівського району Миколаївської області вжити організаційних заходів щодо приведення протирадіаційного укриття № 53162, яке знаходиться у підвалі Маринівської сільської ради по вул. Радянській, 20а в с. Маринівка Доманівського району Миколаївської області у придатний стан для використання за цільовим призначенням та щодо його належного обліку.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Т. О. Гордієнко