ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про залишення позовної заяви без руху
01 липня 2015 року Справа № 813/3260/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та вимоги Миколаївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області, -
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Миколаївської об'єднаної державної податкової інспекції Державної фіскальної служби у Львівській області, в якому просить визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 29.04.2012 року та вимогу про сплату боргу № Ф0001781720 від 14.04.2015 року.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (із змінами та доповненнями внесеними Законом України № 590-VII від 19.09.2013 року) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст. 2 Закону).
Вищим адміністративним судом України у листі № 165/11/13-12 від 18.01.2012 року акцентовано увагу судів на тому, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. З покликанням на практику Європейського суду з прав людини ВАС України роз'яснив, що адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо. Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Отже, адміністративний позов ФОП ОСОБА_1 містить позовні вимоги як немайнового, так і майнового характеру.
Суддею з'ясовано, що до матеріалів справи долучено квитанцію № N06XA44979 від 08.06.2015 року на підтвердження сплати судового збору на суму 73,08 грн., тобто як за подання до Львівського окружного адміністративного суду адміністративного позову який містить лише вимоги немайнового характеру.
Таким чином суддя звертає увагу позивача на наступне.
За подання до адміністративного суду позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону).
Крім того, ч. 3 ст. 4 цього ж Закону під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решту суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2015 року становить 1218,00 грн.
Відтак, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду, який містить в тому числі позовні вимоги майнового характеру, слід додатково сплатити 182,70 грн. судового збору за платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок - 31217206784003; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).
Крім того, на переконання судді, належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, у разі необхідності - клопотання про звільнення або відстрочення від сплати судового збору.
Таким чином, суддею з додатків до позовної заяви з'ясовано, що позивачем при зверненні до Львівського окружного суду надано документ про сплату судового збору при зверненні до Львівського окружного адміністративного суду за подання позову, який містить лише вимоги немайнового характеру, однак, не надано документу про сплату судового збору за подання адміністративного позову, який містить в тому числі позовні вимоги, які можуть привести до змін майнового стану позивача, тобто майнового характеру, що є порушення вимог ст. 106 КАС України.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З врахуванням того, що позивачем не виконано вимог ст. 106 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 2, 106, 107, 108, 158 - 160, 165 КАС України, -
1. Позовну заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення та вимоги Миколаївської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області - залишити без руху до 13 липня 2015 року включно, для усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині даної ухвали суду.
2. Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
3. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена, згідно ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили, згідно ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кравців О.Р.