Ухвала від 02.07.2015 по справі 809/539/15

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"02" липня 2015 р. Справа № 809/539/15

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Поляницької сільської ради, Відділу Держземагенства у м.Яремча, Ворохтянського державного лісового господарства про визнання чинним рішення № 27 від 10.07.2003 року,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Поляницької сільської ради, Відділу Держземагенства у м.Яремча, Ворохтянського державного лісового господарства про визнання чинним рішення № 27 від 10.07.2003 року.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.02.2015 позовну заяву повернуто позивачу у відповідності до п.6.ч.3 ст.108 КАС України.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19.05.2015 вищевказану ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.02.2015 скасовано та направлено справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.

При вирішенні питання відкриття провадження у справі, а також відповідності позовної заяви вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, судом встановлено наступне.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів,- зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позовні вимоги звернено до одного із відповідачів - виконавчого комітету Поляницької сільської ради, щодо інших відповідачів звернено тільки вимоги щодо витребування про витребування документів, які в розумінні положення КАС України не можуть бути заявлені як самостійні позовні вимоги.

Таким чином, позивачем подано позовну заяву із порушенням приписів п. 4 ст.106 КАС України.

Крім того, як вбачається з матеріалів справи, жодного документу про сплату судового збору за подання до адміністративного суду даної позовної заяви або документів на підтвердження звільнення від його сплати, позивачем суду не надано.

Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".

Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, за подання позову немайнового характеру, судовий збір справляється у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

У відповідності до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

У зв'язку із вищевикладеним, суд приходить до висновку, що дана позовна заява не відповідає вимогам встановленим ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства, та є підставою для залишення її без руху, та вважає за потрібне запропонувати позивачу усунути вказані недоліки шляхом зазначення у позовній заяві зміст позовних вимог з врахуванням ч. 4, 5 ст. 105 КАС України та викладом обставин, якими позивач їх обґрунтовує щодо кожного із відповідачів, а також надати суду належний доказ сплати судового збору або документів на підтвердження звільнення від сплати судового збору

На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Поляницької сільської ради, Відділу Держземагенства у м.Яремча, Ворохтянського державного лісового господарства про визнання чинним рішення № 27 від 10.07.2003 року - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 15 липня 2015 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Григорук О.Б.