ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"05" грудня 2011 р. Справа № 2a-3684/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Матуляка Я.П.
при секретарі Андрейчук Л.М.
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську
до відповідача: ОСОБА_2
про стягнення заборгованості в сумі 7160,00 грн.,-
08.11.2011 державна податкова інспекція в м. Івано-Франківську (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 7160,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за результатами фактичної перевірки Інтернет-кафе «Атланта», що належить відповідачу, працівниками ДПІ в Галицькому районі складено акт №162/09/15/23/НОМЕР_1 від 27.05.2011 року, яким встановлено порушення відповідачем вимог п.12 ст.3, ст.6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року, із змінами та доповненнями, ст.226 ПК України, ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зокрема, відповідачем порушено порядок ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації та реалізація алкогольних напоїв без придбання відповідної ліцензії на право реалізації алкогольних напоїв.
За вказані порушення, згідно податкового повідомлення-рішення позивача від 09.06.2011 року за №0001772304 до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції на суму 3580,00 грн. та згідно рішення про застосування фінансових санкцій від 09.06.2011 року за №903005/162/09/15/23/НОМЕР_1 до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції на суму 3580,00 грн. Загальна сума штрафних (фінансових) санкцій становить 7160,00 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, надіслані відповідачу документи повернулися до суду з відміткою Укрпошти «за закінченням терміну зберігання». Згідно правил ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач повідомлений належним чином про розгляд справи. Заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду не надходили. Своїм правом на подання заперечення відповідач не скористався.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши наявні в матеріалах справи докази судом встановлено наступне.
Фізична особа підприємець ОСОБА_2 зареєстрований виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради та взятий на податковий облік в ДПІ в м. Івано-Франківську.
В судовому засіданні встановлено, що під час фактичної перевірки господарської одиниці Інтернет-кафе «Аталанта», що розташована по вул. Коновальця, 3, м. Галич, де здійснює свою діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_2 виявлено порушення п.12, ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі,громадського харчування та послуг» 265/95-ВР від 06.07.1995 року (із внесеними змінами та доповненнями), ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995 року, ст. 226 Податкового Кодексу України, а саме:
- реалізація алкогольних напоїв без придбання відповідної ліцензії на право реалізації алкогольних напоїв;
- порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації;
Під час проведення перевірки встановлено відповідачем не здійснювався облік товарних запасів за місцем їх реалізації у книзі обліку доходів і витрат, у зв'язку з її відсутністю. Факт відсутності книги обліку доходів і витрат підтверджується актом перевірки (п.п.2.1.11). В процесі здійснення перевірки повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків перевіряючими станом на 27.05.2011 року в присутності бармена ОСОБА_3 та підприємця ОСОБА_2 виявлено залишки запасів на загальну суму 1790,00грн.. Перелік виявлених залишків запасів відображено у відомості та скріплено підписом бармена ОСОБА_3 та підприємця ОСОБА_2
Пунктом 12 стані 3 Закону України від 06.07.95 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та, послуг» із змінами та доповненнями (далі - Закон № 265), передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (паданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування іа послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Приписами статті 21 Закону № 265 встановлено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, як вбачається з п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.
Форма Книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення визначаються центральним органом державної податкової служби.
Фізичні особи - підприємці застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Форму книги обліку доходів і витрат, які ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 року №1025
Таким чином до відповідача було застосовано штрафну санкцію в розмірі 3580,00грп. (1790,00грн. х 2 - подвійний розмір вартості необлікованих товарів).
Крім того в ході проведення перевірки виявлено, що відповідачем здійснювалася реалізація алкогольних напоїв, крім того виявлено 34 пляшки алкогольних напоїв на загальну суму 1790,00грн.
Згідно ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995р., імпорт, експорт і роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спирюм етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, епиргом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
У відповідності до абз. 5 ч. 2 ст. 17 цього ж Закону, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Таким чином до відповідача було застосовано штрафні санкції в розмірі 3580,00грн.
На підставі акту перевірки №162/09/15/23/НОМЕР_1 від 27.05.2011 року, державною податковою інспекцією в м. Івано-Франківську прийнято податкове повідомлення-рішення від 09.06.2011 року №0001772304 та рішення про застосування фінансових санкцій №903005/162/09/15/23/НОМЕР_1 від 09.06.2011 року якими до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 7160,00 грн.
Відповідно до ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку. Статтею 11-1 цього Закону передбачено підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Що стосується планових або позапланових перевірок за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) згідно із законодавством України, то дані питання регулюються зокрема ст.ст.15,16 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, Методичними рекомендаціями щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом ДПА України від 27.05.2008р. №355, в яких зазначено, що такі перевірки проводяться за окремими щомісячними планами органів державної податкової служби і за наявності направлення на перевірку.
Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Податковий борг в розмірі 7160,00 грн. підтверджується копією податкового повідомлення-рішення, копією рішення про застосування фінансових санкцій, копією акту (довідки) перевірки та іншими матеріалами справи.
Доказів сплати даного боргу відповідач суду не надав, а тому податковий борг підлягає стягненню в судовому порядку.
Таким чином, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків в обслуговуючих банках та за рахунок готівки фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 в дохід бюджету штрафні (фінансові) санкції розмірі 7160 (сім тисяч сто шістдесят) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: (підпис) ОСОБА_4
Постанова складена в повному обсязі 09.12.2011 року.