Ухвала від 01.07.2015 по справі 805/2346/15-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

01 липня 2015 року Справа № 805/2346/15-а

приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

суддя Донецького окружного адміністративного суду Голубова Л.Б., розглянувши в порядку письмового провадження позовну заяву Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства «ХІРЛЮК І К» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у розмірі 57076,03 гривень,-

ВСТАНОВИВ:

Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до суду з позовом до фермерського господарства «ХІРЛЮК І К» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2013 році, у сумі 46293,75 гривень та пені у сумі 10782,28 гривень, разом у розмірі 57076,03 гривень.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 15 червня 2015 року провадження по справі відкрито та призначено до судового розгляду. Відповідно до ухвали сторони зобов'язані надати суду докази а саме: позивач зобов'язаний надати докази надання звітності відповідачем до центру зайнятості за 2013 рік; відповідач зобов'язаний надати докази надання звітності до місцевого центру зайнятості за формою 3-ПН за 2013 рік, заходи здійсненні по забезпеченню певної кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2013 рік.

Станом на 01 липня 2015 року ухвала суду від 15 червня 2015 року не виконана, у зв'язку із чим судом вирішено розглянути питання про зупинення провадження у справі для отримання доказів по справі.

Позивач у позовній заяві просив розглянути справу без участі представника позивача. До суду не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявсь судом належним чином.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялось судом належним чином. Причини неявки представника відповідача суду невідомі.

Згідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права; обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом, в тому числі, на підставі письмових і речових доказів.

Статтею 11 КАС України передбачено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи; суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.

Відповідно до ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Згідно п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

Враховуючи, що станом на 01 липня 2015 року суду не надано сторонами доказів: позивачем: надання звітності відповідачем до центру зайнятості за 2013 рік; відповідач: докази надання звітності до місцевого центру зайнятості за формою 3-ПН за 2013 рік, заходи здійсненні по забезпеченню певної кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2013 рік, беручи до уваги, що отримання доказів та їх дослідження у судовому засіданні є однією з підстав винесення обґрунтованого рішення у справі, а також те, що для виклику у судове засідання осіб, які беруть участь у справі потрібен певний час, з метою недопущення пропуску процесуального строку для розгляду цієї справи, суд вважає за необхідне витребувати необхідні для розгляду справи докази та зупинити провадження у справі.

Керуючись ст.ст. 11, 122, 156, 159, 160, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Витребувати у фермерського господарства «ХІРЛЮК І К» докази надання звітності до місцевого центру зайнятості за формою 3-ПН за 2013 рік, заходи здійсненні по забезпеченню певної кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2013 рік.

Зупинити провадження в адміністративній справі за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства «ХІРЛЮК І К» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у розмірі 57076,03 гривень до надання доказів сторонами які були витребуванні згідно ухвали від 15 червня 2015 року про відкриття провадження у справі 14 серпня 2015 року.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Голубова Л.Б.