Постанова від 24.06.2015 по справі 806/2107/15

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2015 року м.Житомир справа № 806/2107/15

категорія 5.5

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Токаревої М.С.,

секретар судового засідання Смолінська І.П.,

за участю: представників позивача та відповідача,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Житомирського обласного Фонду соціального захисту інвалідів до Житомирської обласної ради про зобов'язання прийняти рішення,

встановив:

Житомирський обласний Фонд соціального захисту інвалідів звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Житомирської обласної ради про зобов'язання прийняти рішення. В обґрунтування позову позивач зазначив, що рішенням Житомирської обласної ради від 03.03.1995 р. "Про управління майном Житомирського обласного комунального підприємства заводу Ремпобуттехніка" даний завод передано на баланс обласного фонду соціального захисту інвалідів. Рішенням Житомирської обласної ради від 26.03.2002 р. "Про внесення змін до рішення обласної ради управління майном Житомирського обласного державного комунального підприємства заводу Ремпобуттехніка від 03.03.1995р." було передано в постійне користування. Житомирською обласною радою 26.07.2005р. було прийняте рішення №746 "Про передачу приміщень заводу на баланс Комунальному підприємству по експлуатації адмінбудинків обласної ради та припинення постійного користування частиною приміщення по вул.Домбровського,3 8 м.Житомира". Позивач вказує, що ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 04.10.2011р. по справі №2а-255/10 встановлено, що при прийнятті вказаного рішення Житомирська обласна рада виступає як орган державної влади, який прийняв рішення публічно-правового характеру, що не відповідає нормам чинного законодавства і автоматично спонукає їх порушення, а саме Указу Президента України №1228 від 18.12.2007р. "Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями" та Розпорядження Кабінету Міністрів України №1513 від 03.12.2008р., "Про затвердження плану невідкладних заходів щодо розв'язання проблем соціального захисту інвалідів та забезпечення захисту їх прав" у зв'язку з чим позивач просить зобов'язати відповідача прийняти рішення, яким визнати рішення Житомирської обласної ради від 26.07.2005р. №746 таким, що втратило чинність.

У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали з підстав викладених у позовній заяві та просили позов задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав та просив відмовити у його задоволенні з підстав викладених у письмових запереченнях.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи дійшов висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи рішенням Житомирської обласної ради від 03.03.1995р. "Про управління майном Житомирського обласного комунального підприємства заводу Ремпобуттехніка" даний завод передано на баланс обласного фонду соціального захисту інвалідів.

Рішенням Житомирської обласної ради від 26.03.2002 р. "Про внесення змін до рішення обласної ради управління майном Житомирського обласного державного комунального підприємства заводу Ремпобуттехніка від 03.03.1995р." було передано в постійне користування.

26.07.2005р. Житомирською обласною радою було прийняте рішення №746 "Про передачу приміщень заводу на баланс Комунальному підприємству по експлуатації адмінбудинків обласної ради та припинення постійного користування частиною приміщення по вул.Домбровського,38 м.Житомира".

Суд не приймає до уваги посилання позивача щодо того, що судовим рішенням у №2а-255/10 встановлено, що при прийнятті вказаного рішення Житомирська обласна рада виступає як орган державної влади, який прийняв рішення публічно-правового характеру, що не відповідає нормам чинного законодавства і автоматично спонукає їх порушення, а саме Указу Президента України №1228 від 18.12.2007р. "Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями" та Розпорядження Кабінету Міністрів України №1513 від 03.12.2008р., "Про затвердження плану невідкладних заходів щодо розв'язання проблем соціального захисту інвалідів та забезпечення захисту їх прав" з огляду на наступне.

З наявної у матеріалах справи копії цього судового рішення вбачається, що цей абзац лише відображує позицію позивача яка викладена у позовній заяві, а не є висновком або позицією суду.

Крім того, суд вважає за необхідне відмітити, що нормативні документи, зокрема Указ Президента від 18.12.2007, № 1228/2007 "Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями" та Розпорядження КМ України, від 03.12.2008, № 1513-р "Про затвердження плану невідкладних заходів щодо розв'язання проблем соціального захисту інвалідів та забезпечення захисту їх прав", на порушення яких посилається позивач, стосуються лише центральних та місцевих органів виконавчої влади, у той час як ст.1 Закону України "Про місцеве самоврядування в України" чітко визначено, що районні та обласні ради - органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст.

Також, слід зазначити, що за зверненням позивача від 28 квітня 2015 року відповідачем, 22 травня 2015 року, проведено засідання комісії з питань бюджету і комунальної власності. Згідно витягу з протоколу засідання комісії відмовлено у скасуванні пунктів 1,2 рішення обласної ради від 26 липня 2005 року №746.

Зважаючи на викладені обставини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є безпідставними.

Керуючись статтями 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

У задоволенні позовних вимог Житомирського обласного Фонду соціального захисту інвалідів до Житомирської обласної ради про зобов'язання прийняти рішення відмовити.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя М.С. Токарева

Повний текст постанови виготовлено: 02 липня 2015 р.