Справа № 2-а/516/105/12
15 березня 2012 року Cуддя Дружківського міського суду Донецької області Сєрікова О.О., розглянувши адміністративну позовну заяву Управління Пенсійного фонду України у м.Дружківці до відділу державної виконавчої служби Дружківського міського управління юстиції Донецької області про визнання дій державного виконавця незаконними та зобов'язання вчинити певні дії,
13 березня 2012 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, в якому просить визнати дії (бездіяльність) державного виконавця щодо з'ясування майнового стану боржника ПП ОСОБА_1 при виконанні вимоги про стягнення боргу № 1286 від 01.03.2011р незаконними; зобов'язати державного виконавця вжити заходи для з'ясування майнового стану боржника.
Відповідно до ч. 4 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ.
З заявлених вимог вбачається, що спір виник між Управлінням Пенсійного фонду з суб'єктом владних повноважень не з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця при виконанні рішеннь суду, а з приводу оскарження бездіяльності державного виконавця при примусовому виконанні вимог про сплату боргу, виданих Управлінням ПФУ в м. Дружківці.
Відповідно до ч. 5 ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання рішеннь інших органів (посадових осіб) можуть бути оскаржені до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті, тобто щодо виконання рішень, винесених місцевим загальним судом як адміністративним судом.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Виходячи з цього, суддя вважає, що спір між сторонами виник не з підстав, передбачених п. 5 ч. 1 ст. 18 КАС України, тому дана справа не підсудна Дружківському міському суду Донецької області як адміністративному суду, а підсудна окружному адміністративному суду Донецької області.
На підставі викладеного, керуючись п.6 ч.3 ст. 108 КАС України, суддя
Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України у м.Дружківці до відділу державної виконавчої служби Дружківського міського управління юстиції про визнання дій державного виконавця незаконними та зобов'язання вчинити певні дії повернути позивачеві.
Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Донецького апеляційного адміністративного суду через Дружківський міський суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: ОСОБА_2