Постанова від 30.06.2015 по справі 221/727/15-а

221/727/15-а

2-а/221/68/2015

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Волноваха 30 червня 2015року

Суддя Волноваського районного суду, Донецької області ОСОБА_1

розглянувши адміністративну позовну заяву ОСОБА_2 до начальника УСЗН Волноваської РДА і начальника УПФ Волноваського району про стягнення шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

13.03.2015року позивач звернувся до суду з цим позовом.

Перевіривши матеріали справи вважаю, що позовну заяву необхідно повернути позивачу з наступних підстав.

Відповідно статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті та ін.

Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої в результаті порушення чинного законодавства, але питання щодо стягнення матеріальної та моральної шкоди в порядку адміністративного судочинства до компетенції Волноваського районного суду не відносяться.

Відповідно пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Таким чином, вказана адміністративна справа не підсудна Волноваському районному суду, тому позивачу необхідно повернути позовну заяву через порушення ним правил предметної підсудності.

Керуючись статтями 18, 108 ч.3 п.6 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_2 до начальника УСЗН Волноваської РДА і начальника управління пенсійного фонду Волноваського району про стягнення шкоди - повернути позивачу.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Волноваський районний суд протягом 5 днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу проголошено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:

Попередній документ
45986981
Наступний документ
45986983
Інформація про рішення:
№ рішення: 45986982
№ справи: 221/727/15-а
Дата рішення: 30.06.2015
Дата публікації: 06.07.2015
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Волноваський районний суд Донецької області
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо:; соціального захисту; соціального захисту та зайнятості інвалідів; соціальних послуг, у тому числі:; соціального захисту та зайнятості інвалідів