ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № 6/468
м. Київ
01.09.2009 р. 10 год.33 хв. № 2а-3632/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Зубко Л.П. вирішив адміністративну справу
за позовом Державна податкова інспекція у Деснянському районі м.Києва
до ОСОБА_1
про скасування державної реєстрації
Представники сторін:
від позивача: Мозолевська Н.О. (довіреність від 09.07.09 №2912/9/10-017)
від відповідача : ОСОБА_1
третя особа : не прибув
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 01.09.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Державна податкова інспекція Деснянському районі м. Києва звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до відповідача -суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що відповідач починаючи з IV кварталу 2003 року не подавав податкових декларацій чим порушив норми п.4 ст.14 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992р. №13-92 «Про прибутковий податок з громадян», який застосовується з урахуванням положень пункту 9.12 ст.9 Закону України від 22.05.2003р. №889 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.200р. №2181. Тому, позивач вважає, що державна реєстрація суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи відповідача відповідно до ст..46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»підлягає скасуванню.
Відповідач заперечення на позовну заяву не надав, однак позов визнав повністю.
Від представника третьої особи надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва,-
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1 зареєстрована Деснянською районною у м. Києві державною адміністрацією за 26.07.2000 року за адресою: 02097, АДРЕСА_1.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що починаючи з 1 кварталу 2004 року по теперішній час відповідачем не подано до державної податкової інспекції податкових декларацій, звітів передбачених діючим законодавством України, а саме:
- декларацію про доходи, подання якої передбачено Декретом Кабінету Міністрів України від 26.12.1992р. №13-92 «Про прибутковий податок з громадян»із змінами внесеними Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме ст.14 яка говорить про термін подання за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному кварталу -протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, календарному року -протягом 40 календарних днів).
Вчинення таких дій відповідачем призвело до неподання відповідачем податкових декларацій, за таких підстав, позивач просить суд скасувати державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи.
Відповідач проти позову не заперечує та визнає його повністю.
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників сторін, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню за таких підстав.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування»передбачені обов'язки платників податків і зборів (обов'язкових платежів), а саме платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:
1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;
4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»від 15.05.03р.№733 припинення державної реєстрації проводиться у разі:
прийняття фізичною особою - підприємцем рішення про припинення підприємницької діяльності;
смерті фізичної особи - підприємця;
постановлення судового рішення про оголошення фізичної особи померлою або визнання безвісно відсутньою;
постановлення судового рішення про визнання фізичної особи, яка є підприємцем, недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності;
постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є:
визнання фізичної особи - підприємця банкрутом;
провадження нею підприємницької діяльності, що заборонена законом;
неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Згідно зі статтею 247 Господарського кодексу України, у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Пункт 15 ст.58 Господарського кодексу України, визначає, що скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється на підставі рішення суду у випадках визнання недійсними або такими, що суперечать закону чи установчим документам. Скасування державної реєстрації припиняє господарську діяльність суб'єкта господарювання.
Згідно з п. 17 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 р. № 509, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.
Cуд дійшов висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі щодо скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69, 71, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1. Позов задовольнити.
2. Скасувати державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи, ОСОБА_1 зареєстрованої Деснянською районною державною адміністрацією 26.07.2000 року, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1.
3. Зобов'язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців запис про судове рішення, провести державну реєстрацію припинення суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 відповідно до чинного законодавства та повідомити органи статистики, Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування про суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 щодо якого постановлено судове рішення для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб запису щодо його припинення.
4. Постанову надіслати сторонам у справі та державному реєстратору.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.