Справа № 456/4075/14-п
Провадження № 3/456/1238/2014
14 жовтня 2014 року суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Гула Л. В. , дослідивши в порядку підготовки справи до розгляду матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, за ст. 130 ч. 3 КУпАП,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АБ2 № 169628 від 31.08.2014 року, ОСОБА_1 повторно 31 серпня 2014 року о 16 год. 10 хв. по вул. Січових Стрільців у м. Стрию Львівської області керував автомобілем марки «VOLKSWAGEN JETTA», державний номер НОМЕР_1, в стані наркотичного сп'яніння, чим порушив п. 2.9 (а) ПДР України, за що передбачена відповідальність ч. 3 ст. 130 КУпАП, оскільки протягом року ОСОБА_1 двічі притягався до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю, що згадані протокол та матеріали підлягають поверненню у ВДАІ з обслуговування міста Стрий, Стрийського району та м. Моршин ГУ МВС України у Львівській області для належного оформлення.
Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення.
Статтею 256 КУпАП визначено форму та основні елементи змісту протоколу. Зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За змістом ст. 130 ч. 3 КУпАП склад правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 3 КУпАП, становлять дії, які полягають у керуванні транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Всупереч вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП в протоколі не розкрита об'єктивна сторона складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП. До протоколу про адміністративне правопорушення не долучено постанови суду про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 130 КУпАП, що є перешкодою розгляду справи про адміністративне правопорушення за ознаками частини 3 цієї статті, оскільки ставить під сумнів правильність кваліфікації дій ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Згідно зі ст. 245 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності, однак всупереч вищевказаному справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не відповідає вимогам КУпАП.
Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14).
Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст. 256 КУпАП, який відповідно до ст. 251 КУпАП є доказом у справі, невстановлення в повному обсязі обставин, які підлягають обов'язковому встановленню в справах про адміністративне правопорушення, чим порушені вимоги ст. 245 КУпАП про необхідність всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, є перешкодою розгляду справи про адміністративне правопорушення по суті, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 слід направити у ВДАІ з обслуговування міста Стрий, Стрийського району та м. Моршин ГУ МВС України у Львівській області для належного оформлення.
Керуючись ст., ст. 256, 278 КУпАП,
Матеріали про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 повернути у ВДАІ з обслуговування міста Стрий, Стрийського району та м. Моршин ГУ МВС України у Львівській області для належного оформлення.
Суддя Л.В.Гула