Постанова від 20.02.2014 по справі 456/719/14-п

Справа № 456/719/14-п

Провадження № 3/456/271/2014

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2014 року суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Гула Л. В. , дослідивши в порядку підготовки до розгляду матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, начальника АЗС № 26 ТзОВ «ВОГ Рітейл»,

за ст. 188-16 ч. 1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ :

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЛВТгБ № 034461 від 10.02.2014 року, ОСОБА_1 06.02.2014 року о 12 год. 00 хв. на території та приміщеннях АЗС № 26 ТзОВ «ВОГ Рітейл» в с. Добряни Стрийського району не виконав пункти припису державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки, а саме : не розроблено бланки регламентів надання інформації про аварію та повідомлень про надзвичайну ситуацію (п. 4.4.9 Правил техногенної безпеки); не проведено розрахунок та не забезпечено особовий склад засобами індивідуального захисту (ст. 8 Закону України «Про цивільну оборону України» від 03.02.1993 року № 2974-ХІІ); не розроблено наказ про призначення відповідальної особи з перевірки придатності виданих для використання засобів індивідуального захисту (п. 4.3.10. ПТБ); не укладено угоду на постійне та обов'язкове обслуговування державною аварійно-рятувальною службою (ст. 19 ЗУ № 1281, ПКМУ № 1214 від 04.08.2000 року); не забезпечено об'єктовий матеріальний резерв для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру та їх наслідків (ЗУ № 1809, ПТБ п. 4.2); не встановлено інформаційно-довідковий куточок щодо дій персоналу об'єкту у разі виникнення надзвичайних ситуацій (п. 6 Порядку здійснення підготовки населення); не розроблено спеціальні заходи протиаварійного захисту відповідно до ПЛАС (п. 3.1.1 ПТБ); не проведено ідентифікацію потенційно небезпечного об'єкта (п.п. 1, 6, 11, 13, 14, 15 додатку 2 Наказу МНСУ № 98 від 23.02.2006 року); відсутні плани взаємодії з ліквідації НС у разі виникнення надзвичайної ситуації на інших об'єктах і територіях (ЗУ № 1281 ст. 19).

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю, що згадані протокол та матеріали підлягають поверненню в Стрийський районний відділ Головного управління ДСНС України у Львівській області для належного оформлення.

Статтею 256 КУпАП визначено форму та основні елементи змісту протоколу. Зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

За змістом ч. 1 ст. 188-16 КУпАП склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 188-16 КУпАП, становлять дії, які полягають у невиконанні законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуації техногенного та природного характеру щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Всупереч вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП в матеріалах справи відсутній наказ про призначення ОСОБА_1 начальником АЗС № 26 ТзОВ ''ВОГ Рітейл'', що позбавляє суд зробити висновок, чи є останній посадовою особою, а відтак,суб'єктом адміністративного правопорушення, оскільки згідно з ч. 1 ст. 188-16 КУпАП невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуації техногенного та природного характеру щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру тягне за собою накладення штрафу саме на посадових осіб від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, у приписі № 60 на усунення порушень вимог пожежної безпеки зазначено, що 05-06 лютого 2013 року проведено планову перевірку на АЗС № 26 ТзОВ «Золотий екватор», начальником якої є ОСОБА_1, а в протоколі серії ЛВТгБ № 034461 від 10.02.2014 року вказано, що приписи Державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки не виконані на території та приміщеннях АЗС № 26 ТзОВ ''ВОГ Рітейл'', що позбавляє можливості достовірно встановити місце вчинення адміністративного правопорушення.

Згідно зі ст. 245 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності, однак всупереч вищевказаного справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не відповідає вимогам КУпАП.

Вищевикладені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу є суттєвими, оскільки не дозволяють встановити наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення в діях особи, яка притягається до відповідальності, що, в свою чергу, позбавляє можливості достовірно встановити обставини правопорушення, і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.

Враховуючи, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано неналежним чином, а вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 слід направити в Стрийський районний відділ Головного управління ДСНС України у Львівській області для правильного складання протоколу про адміністративне правопорушення та належного оформлення.

Керуючись ст., ст. 245, 256, 278, 283 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 повернути в Стрийський районний відділ Головного управління ДСНС України у Львівській області для правильного складання протоколу та належного оформлення.

Суддя Л.В.Гула