Справа № 755/9419/15-п
"12" червня 2015 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Гаврилова О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києвi, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки м. Києва, працюючої розповсюджувачем державних лотерей ТОВ «Лакі Ленд» за договором доручення, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
- за ч. 1 ст. 164КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії КИ №0009886 від 27.04.2015 року, 27.04.2015 року, о 18-00 год. за адресою: м. Київ. вул. Ентузіастів, 7 ОСОБА_1 здійснювала прийняття ставок на лотереї та інші види послуг без відповідної ліцензії, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала та пояснила, що вона особисто господарську діяльність не здійснює, а є лише найманим працівником ТОВ «Лакі Ленд», а саме касиром на підставі договору субдоручення №16-236 на розповсюдження державних лотерей, тому вона не є суб'єктом правопорушення.
Вислухавши пояснення ОСОБА_2 та її представника, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд вважає необхідним провадження у справі закрити за відсутністю події адміністративного правопорушення.
Згідно ст. 164 ч. 1 КУпАП адміністративним правопорушенням є провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» визначено види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування, встановлено державний контроль у сфері ліцензування, відповідальність суб'єктів господарювання та органів ліцензування за порушення законодавства у сфері ліцензування.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності як випуск та проведення лотерей.
Відповідно до ст.ст. 1 , 14 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ліцензія - документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку у разі його встановлення Кабінетом Міністрів України за умови виконання ліцензійних умов; у разі, коли ліцензіат має намір провадити зазначений в ліцензії вид господарської діяльності після закінчення строку її дії, якщо такий строк встановлено Кабінетом Міністрів України, він повинен отримати нову ліцензію в порядку, встановленому цим Законом. Нова ліцензія видається органом ліцензування не раніше ніж в останній робочий день дії попередньо виданої ліцензії.
06.10.2012 р. набрав чинності Закон України «Про державні лотереї в Україні». Відповідно до ст. 15 ч. 2 Закону (Прикінцеві та перехідні положення) оператори лотерей, що провадили діяльність з випуску і проведення державних лотерей до моменту набрання чинності цим Законом на підставі виданих ліцензій, діють на підставі цих ліцензій до моменту закінчення терміну їх дії. У разі відсутності нормативно-правових актів, необхідних для отримання нових ліцензій, оператори лотерей, що провадили діяльність з випуску і проведення державних лотерей до моменту набрання чинності цим Законом на підставі виданих ліцензій, продовжують свою діяльність до отримання нових ліцензій, але не більше як на три місяці з моменту набрання чинності зазначеними нормативно-правовими актами. Частиною 7 зазначеної статті доручено Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом прийняти нормативно-правові акти у відповідності з цим законом.
До цього часу прийняття нормативно правових актів, необхідних для отримання нових ліцензій, зокрема щодо затвердження ліцензійних умов проведення господарської діяльності щодо випуску та проведення лотерей Кабінетом Міністрів України та Міністерством фінансів України не забезпечено.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що хоча відповідно до загальних положень Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» закінчення строку дії ліцензії є підставою для припинення проведення господарської діяльності, Законом України «Про державні лотереї в Україні» встановлено особливе правове регулювання щодо здійснення ліцензованої діяльності з випуску та проведення лотерей у перехідний період, а тому суб'єкт господарювання має право продовжувати свою діяльність до отримання нової ліцензії, але не більше як три місяці з моменту набрання чинності нормативно правовими актами, зокрема до затвердження ліцензійних умов проведення господарської діяльності по випуску та проведення лотерей, які на даний час відсутні.
Згідно ст. 247 ч. 1 п. 1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події адміністративного правопорушення.
Таким чином, із матеріалів справи убачається, що відсутня подія правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку з чим провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», Законом України «Про державні лотереї в Україні», ст.ст. 9, 164, 247, 252, 268, 271, 278, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва, який виніс постанову.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.