Справа № 755/5186/15-п
"16" червня 2015 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Гаврилова О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Дніпровського ВДАІ МВС України в м. Києвi, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця м. Києва, пенсіонера, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
- за ст. 124 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АП1 № 200645 від 25.02.2015 р., 25 лютого 2015 року, о 19 годині 05 хвилин, в м. Києві по вулиці М.Раскової 52, водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем марки «Пежо», державний номерний знак НОМЕР_1, перед виїздом з житлової зони дворів на головну дорогу не виконав вимогу дорожнього знаку 2.1. дод. 1«Дати дорогу», внаслідок чого відбулось зіткнення з автомобілем марки «Нісан», державний номерний знак НОМЕР_2, внаслідок чого останній здійснив наїзд на автобус марки «Богдан», державний номерний знак НОМЕР_3, що призвело до пошкодження транспортних засобів, чим порушив п. 2.1. додатку 1 Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні не визнав свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення та просив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд при винесенні постанови про адміністративне правопорушення перевіряє: чи є в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ознаки проступку, за який законом встановлено адміністративну відповідальність.
У відповідності до вимог ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Під час розгляду справ необхідно встановлювати наявність у діях особи, яку притягнено до адміністративної відповідальності, складу адміністративного правопорушення, тобто об'єкта, суб'єкта, об'єктивної та суб'єктивної сторони. Необхідно враховувати, що обов'язковим є наявність вини особи в здійсненні адміністративного правопорушення.
Як убачається з висновку щодо розгляду адміністративних матеріалів відносно гр. ОСОБА_1 від 21.05.2015 року, інспектором сектору оформлення матеріалів ДТП ВДАІ з обслуговування дніпровського району ГУМВС України в м. Києві капітаном міліції ОСОБА_2 встановлено, що в діях водія ОСОБА_1 в даній дорожній обстановці порушень ПДР України, що призвели до ДТП не вбачається.
Відповідно до розмірів, зазначених у схемі ДТП, зіткнення автомобілів «Нісан», номерний знак НОМЕР_2 та «Пежо», номерний знак 466-49КЕ, відбулось на відстані 2,3 м від правого краю проїзної частини по ходу руху автомобіля «Пежо», номерний знак 466-49КЕ, який відповідно до зазначених розмірів та показань свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, вже виїхав на головну дорогу з другорядної. Ширина проїзної частини на даній ділянці складає 8,6 м, тобто автомобіль «Нісан Кашкай», номерний знак НОМЕР_2, виїхав на зустрічну смугу руху. Крім того, дана ділянка дороги знаходиться в зоні дії дорожнього знаку 3.25 «Обгін заборонено».
Відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності в діях особи складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, із матеріалів справи убачається, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбачений ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку з чим провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 9, 124, 221, 247, 252, 268, 278, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП - за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва, який виніс постанову.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.