Справа № 755/11311/15-п
23.06.2015 року суддя Дніпровського районного суду міста Києва Курило А.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Дніпровського РУГУ МВС України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Монастирище, Черкаської обл., працюючої розповсюджувачем державної лотереї ТОВ «Лакі Ленд», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КпАП України, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії КИ №0009757 від 27 квітня 2015 року, ОСОБА_1, 27 квітня 2015 року за адресою: м. Київ, вул. Курнатовського, 15, здійснила розповсюдження державних лотерей /«Лото трійка», «Кєно», «Лото максіма», «Супер лото»/ без одержання ліцензії, чим вчинила порушення чинного законодавства.
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 проти притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 заперечував з підстав викладених письмово та просив закрити провадження у справі.
Суд, вислухавши пояснення представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали адміністративної справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення від 27.04.2015 року, пояснення, копію паспорта, копію довідки, копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ТОВ «Лакі Ленд», копію ліцензії, копію посвідчення №16-120, копію субдоручення, копії договору доручення, копії листів, приходить до наступного.
Згідно ст. 164 ч. 1 КпАП України, адміністративним правопорушенням є провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» визначено види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування, встановлено державний контроль у сфері ліцензування, відповідальність суб'єктів господарювання та органів ліцензування за порушення законодавства у сфері ліцензування.
Суб'єктом правопорушення може бути: особа, яка самостійно провадить господарську діяльність без державної реєстрації, як суб'єкт господарювання; суб'єкт господарювання, який провадить господарську діяльність без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону.
Як встановлено в суді, ТОВ «Лакі Ленд» не займається самостійною господарською діяльністю, а працює за договором про розповсюдження державної лотереї, укладеного з оператором державних лотерей підприємством з 100% іноземними інвестиціями «Українська Національна Лотерея», яке є юридичною особою, зареєстрованою відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до п.12 ч.1 ст.1 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» розповсюджувач державної лотереї - юридична або фізична особа, яка за дорученням оператора державних лотерей здійснює у сукупності або окремо прийняття ставок безпосередньо у гравців, виплату призів, а також інші операції, пов'язані з розповсюдженням державних лотерей.
Відповідно до ч.7 ст.5 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», розповсюдження державних лотерей здійснюється на всій території України та не потребує одержання спеціальних дозволів.
Згідно ч.5 ст.9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», розповсюдження державних лотерей фізичними та юридичними особами відповідно до укладених з оператором державних лотерей договорів не потребує будь-яких дозволів. Розповсюдження державних лотерей не вимагає обов'язкової реєстрації суб'єктами підприємницької діяльності фізичних осіб - розповсюджувачів. Держава сприяє збільшенню мережі розповсюдження державних лотерей.
За таких обставин суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КпАП України.
Аналізуючи вищенаведене та відповідно до п. 1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 34, 38, 247 п. 1, 252, 255, 283-285, 303 КпАП України, суд, -
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КпАП України - закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя: