Постанова від 18.06.2015 по справі 755/11394/15-п

Справа № 755/11394/15-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" червня 2015 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Курило А.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва Головного управління ДФС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого директором ТОВ «Ароза Груп»,

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163? КпАП України, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 16 лютого 2015 року «При перевірці ТОВ «Ароза Груп» було встановлено порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а саме: відсутність реального здійснення господарської операції в жовтні та листопада 2014 року по взаємовідносинам з контрагентами-постачальниками на суму ПДВ 8 876 874,40 грн. та по взаємовідносинам з контрагентами-покупцями на суму 8 881 513,70 грн., згідно акту перевірки від 06 лютого 2015 року № 133/26-53-22-01-21-39297038, чим порушив п. 198.1, 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України № 2755- VI від 02.12.2010 року (зі змінами та доповненнями).

Суд, дослідивши матеріали справи приходить до наступного.

Відповідно до ст. 256 КпАП України, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

В порушення ст. 256 КпАП України в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, його адреса, підписи та пояснення. Також, відсутня відмітка про те, чи відмовилася особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, надати свої пояснення, а також не зазначено свідків чи понятих, які можуть підтвердити факт надання особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, можливості ознайомитись з протоколом та надати свої пояснення чи заперечення на протокол, та засвідчити його відмову в ознайомленні чи надані пояснень.

Відповідно до п.2 ст. 278 КпАП України, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.

Відповідно до ст. 245 КпАП України, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Аналізуючи наведене, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 для усунення порушень допущених при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст. ст. 245, 248, 251, 254, 256, 268, 278, 283 КпАП України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали адміністративної справи № 755/11394/15-п (провадження 3/755/3369/15) відносно ОСОБА_1 повернути до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м. Києва Головного управління ДФС у м. Києві для додаткової перевірки та належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: