Справа № 755/5806/15-ц
"03" червня 2015 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Марцинкевич В.А.
при секретарі Бовкун О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, яка діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_3 до КП ,,Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва», Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа: служба у справах дітей Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання права користування квартирою, зобов'язання видати ордер та укласти договір найму,-
Позивачі звернулися до суду з позовом до КП ,,Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва», Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа: служба у справах дітей Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання права користування квартирою, зобов'язання видати ордер та укласти договір найму, мотивуючи свої вимоги тим, що вони зареєстровані в квартирі АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою Форми № 3 від 27.02.2015 року виданої ЖРЕО № 406 .
Квартира АДРЕСА_1 була надана ОСОБА_1 як працівнику Дарницького РУГУ МВС України в м. Києві на сім'ю з однієї особи у 1992 році. Квартира знаходилася у відомчому будинку Дарницького вагоноремонтного заводу. Підставою для вселення у квартиру стало розпорядження № 1 на право зайняття жилої площі в сімейному гуртожитку для тимчасового проживання від 20.01.1992 року . Розпорядження видано на підставі рішення адміністрації Дарницького РУГУ МСВ України в м. Києві від 20.01.1992 року № 20/28 та узгоджено виконавчим комітетом Дарницької районної ради народних депутатів м. Києва .
На підставі розпорядження КМДА від 03.08.2000 року № 1326 ,,Про прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва відомчого житлового фонду, службового житла, зовнішніх мереж , відокремлених об'єктів комунального призначення та соціальної інфраструктури Дарницького вагоноремонтного заводу» будинок АДРЕСА_1 у статусі житлового будинку було передано до комунальної власності територіальної громади м. Києва.
Відповідно до розпорядження КМДА від 10.12.2010 року № 1112 ,,Питання організації управління районами в м. Києві» житловий будинок АДРЕСА_1 віднесено до сфери управління Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.
Розпорядженням Дніпровської у м. Києві ДА від 17.06.2013 року № 335 зазначений житловитй будинок з 02.09.2013 року закріплено на праві господарського відання за КП ,,Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва".
Звернувшись до відділу приватизації Дніпровської РДА щодо порядку приватизації квартири, позивачам було відмовлено, оскільки відсутній договір найму та ордер на житло , а видача ордера є неможливою у звязку з тим, що у Дніпровській РДА відсутня інформація проте, що будинок 13/14 змінив статус з гуртожитку на жилий будинок.
Згідно інформації наданої міським БТІ та реєстрації прав власності на об'єкти нерухомого майна будинок є багатоквартирним житловим будинком та саме у статусі житлового будинку його передано до комунальної власності територіальної громади м. Києва.
Представник позивачів в судове засідання не з'явився надав суду заяву, в якій просив розглядати справу за його відсутності позовні вимоги просив задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача КП ,,Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва» в судове засідання не з'явилася надала суду заяву, в якій просила розглядати справу за її відсутності, позовні вимоги визнала в повному обсязі.
Представник відповідача Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація в судове засідання не з'явилася надала суду заяву, в якій просила розглядати справу за її відсутності, позовні вимоги визнала в повному обсязі.
Представник третьої особи: служба у справах дітей Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації повідомлений судом належним чином про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2, яка діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_3 до КП ,,Керуюча дирекція Дніпровської районої в місті Києва», Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа: служба у справах дітей Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання права користування квартирою, підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 зареєстровані в квартирі АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою Форми № 3 від 27.02.2015 року виданої ЖРЕО № 406 .
Квартира АДРЕСА_1 була надана ОСОБА_1 як працівнику Дарницького РУГУ МВС України в м. Києві. Підставою для вселення у квартиру стало розпорядження № 1 на право зайняття жилої площі в сімейному гуртожитку для тимчасового проживання від 20.01.1992 року .
Розпорядження видано на підставі рішення адміністрації Дарницького РУГУ МСВ України в м. Києві від 20.01.1992 року № 20/28 та узгоджено виконавчим комітетом Дарницької районної ради народних депутатів м. Києва . На підставі розпорядження КМДА від 03.08.2000 року № 1326 ,,Про прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Києва відомчого житлового фонду, службового житла, зовнішніх мереж , відокремлених об'єктів комунального призначення та соціальної інфраструктури Дарницького вагоноремонтного заводу» будинок АДРЕСА_1 у статусі житлового будинку було передано до комунальної власності територіальної громади м. Києва.
Відповідно до розпорядження КМДА від 10.12.2010 року № 1112 ,,Питання організації управління районами в м. Києві» житловий будинок АДРЕСА_1 віднесено до сфери управління Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.
Розпорядженням Дніпровської в місті Києві Державної адміністрації від 17.06.2013 року № 335 зазначений житловитй будинок з 02.09.2013 року закріплено на праві господарського відання за КП ,,Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва".
Відповідно ст. 59 ЖК України, ордер на жиле приміщення може бути визнано недійсним у судовому порядку у випадках подання громадянами не відповідаючих дійсності відомостей про потребу в поліпшенні житлових умов, порушення прав інших громадян або організацій на зазначене в ордері жиле приміщення, неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про надання жилого приміщення, а також в інших випадках порушення порядку і умов надання жилих приміщень. Вимогу про визнання ордера недійсним може бути заявлено протягом трьох років з дня його видачі.
Згідно ст. 58 ЖК України, ордер на жиле приміщення надається (є правовою підставою) для вселення в надане жиле приміщення і дійсний тільки на протязі 10 днів.
Відповідно ст. 61 ЖК України, користування жилим приміщенням в будинках державного і комунального житлового фонду здійснюється відповідно з договором найму жилого приміщення, який укладається в письмовій формі на підставі ордеру на жиле приміщення між наймодавцем-житлово-експлуатаційною організацією (а при її відсутності-відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем-громадянином, на ім'я якого видано ордер.
Відповідно до ст. 814 ЦК України, у разі зміни власника житла, переданого у найм, до нового власника переходять права і обов'язки наймодавця.
Відповідно ст. 47 Конституції України, ст. 1 ЖК України, кожний має право на житло. Відповідно до ст. 9 ЖК України, громадяни мають право на одержання у безстрокове користування у встановленому порядку жилого приміщення в будинках державного чи громадського житлового фонду, або в будинках житлово-будівельних кооперативів.
На підставі ст. 10 ч.3 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ст.ст. 15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Способами захисту порушених прав, зокрема, є відновлення становища, яке існувало до порушення; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд також може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.
Відповідно до ст. 4 ЖК УРСР, що є спеціальним законом по відношенню до ЦК України, який регулює житлові відносини, жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях, що знаходяться на території Української РСР, утворюють житловий фонд, який включає: державний житловий фонд - жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать державі; громадський житловий фонд - жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать колгоспам та іншим кооперативним організаціям, їх об'єднанням, профспілковим та іншим громадським організаціям; фонд житлово-будівельних кооперативів; приватний житловий фонд - жилі будинки (частини будинків), квартири, що належать громадянам на праві приватної власності.
З державного чи громадського житлового фонду громадянам можуть надаватися жилі приміщення як на загальних умовах (тим, що потребують поліпшення житлових умов), так і у якості службового житла - глава 1 розділу ІІІ ЖК УРСР "Надання жилих приміщень в будинках державного і громадського житлового фонду".
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування та їх посадови особи зобовязані діяти лише на підставі та у межах повноважень та засобами, передбаченими Конституцією та законами України.
Згідно із ст. 29 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до видання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження щодо управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад. Відповідно до ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до ведення виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження щодо обліку громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов; розподіл та надання відповідно до законодавства житла, що належить до комунальної власності; вирішення питань щодо використання нежилих приміщень, будинків і споруд, що належать до комунальної власності та делеговані повноваження щодо надання відповідно до закону громадянам, які потребують соціального захисту, безоплатного житла або за доступну для них плату; здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на відповідній території, незалежно від форм власності.
У відповідності із ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 ЖК УРСР на підставі рішення про надання жилого приміщення в будинку державного або громадського житлового фонду виконавчий комітет районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.
Позивачі надали суду достатньо доказів того, що вони на законних підставах користуються спірним жилим приміщенням.
Враховуючи викладене, та визнання відповідачами позовних вимог позивачів, позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2, яка діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_3 слід задовольнити в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 9, 58-59, 61, 109,117,128, 129 ЖК України, ст.ст. 8,15-16, 814 ЦК України, Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", постановою Кабінету Міністрів України №1482 від 21.09.1998 року "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", Примірним положенням про гуртожитки, затвердженим Постановою Ради Міністрів Української РСР № 208 від 03.06.1986 року, ст. ст. 3-4, 10-11, 57-60, 88, 209, 213-215, 218 ЦПК України, суд, -
Позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2, яка діє в своїх інтересах та в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_3 до КП ,,Керуюча дирекція Дніпровського району м. Києва», Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа: служба у справах дітей Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання права користування квартирою, зобов'язання видати ордер та укласти договір найму - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2 та її неповнолітнім сином ОСОБА_3 право користування квартирою АДРЕСА_1.
Зобов'язати Дніпровську районну в місті Києві державну адміністрацію видати ордер встановленого зразку на житлове приміщення - квартиру АДРЕСА_1 на ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3.
Зобов'язати КП "Керуюча дирекція Дніпровського району м.Києва" укласти з ОСОБА_1 договір найму житлового приміщення - квартири АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.