Справа № 755/11246/15-п
"05" червня 2015 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Гаврилова О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Дніпровського ВДАІ МВС України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки Хмельницької області, не працюючої, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
- за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АП1 №579647 від 27.05.2015р., 27.05.2015 року, о 14 год. 50 хв., в м. Києві по вул. Попудренка-Червоногвардійська, ОСОБА_1 не виконала припис ДАІ №23 від 26.05.2015р. щодо прибирання пересувного торгівельного пункту встановленого на тротуарі в межах червоних ліній вулиці без погодження з ДАІ, за що відповідальність передбачена ст. 188-28 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного.
Відповідно до вимог ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вимоги до змісту протоколу про адміністративні правопорушення чітко визначені положеннями ст.256 КУпАП, яких повинна дотримуватись та виконувати посадова особа, уповноважена на складання такого протоколу.
Згідно з положеннями ст.256 КУпАП в змісті протоколу про адміністративне правопорушення повинні бути зазначені: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи.
Однак, вивченням справи про адміністративне правопорушення, встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не були виконані вимоги, передбачені ст.256 КУпАП.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що до нього додаються акт, схема, фото, припис. При цьому,схема не містить інформації про те ким і коли вона складена та не містить відповідної розмітки. Крім того, матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять відомостей про отримання припису Державної автомобільної інспекції № 23 від 26.05.2015р. ОСОБА_1 та підтвердження того, що саме вона встановила пересувний торгівельний пункт.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст. 256 КУпАП, тягне за собою повернення адміністративної справи Дніпровському ВДАІ МВС України в м. Києві для належного оформлення, оскільки наявність вказаних вище порушень унеможливлює розгляд адміністративної справи.
Керуючись ст. ст. 221, 247, 251, 256, 265, 268, 282, 283, Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Адміністративний матеріал № 755/11246/15-п відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, повернути до Дніпровського ВДАІ МВС України в м. Києві - для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: