Справа № 755/10994/15-а
"08" червня 2015 р. Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Марцинкевич В.А. вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ВДАІ Шевченківського району при УДАІ ГУ МСВ України в м. Києві про визнання дій протиправними, скасування протоколу про адміністративне правопорушення, схеми ДТП,-
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ВДАІ Шевченківського району при УДАІ ГУ МСВ України в м. Києві про визнання дій протиправними, скасування протоколу про адміністративне правопорушення, схеми ДТП.
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, не погоджуючись з протоколом про адміністративне правопорушення, складеним відносно нього за ст. 124 КупАП, схемою ДТП та діями інспектора СОМ ДТ ВДАІ Шевченківського району при УДАІ ГУ МСВ України в м. Києві .
Згідно з ч. 1 ст. 283 КУпАП, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова виконавчого органу сільської, селищної, міської ради по справі про адміністративне правопорушення приймається у формі рішення.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП, постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено: постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями встановленими цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо: заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
У зв'язку з тим, що чинним КАС України, не передбачено оскарження у порядку адміністративного судочинства саме протоколів про адміністративне правопорушення, правові підстави для відкриття провадження у справі відсутні.
Протокол про адміністративне правопорушення і постанова в справі про
адміністративне правопорушення, це різні документи із різним юридичним значенням.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП у порядку адміністративного судочинства до місцевого загального суду як адміністративного суду, може бути оскаржена лише постанова про накладення адміністративного стягнення, а не протокол про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення, не є документом, який свідчить про притягнення особи до адміністративної відповідальності, а є документом, який є підставою для накладення адміністративного стягнення.
У зв'язку з вищевикладеним у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ВДАІ Шевченківського району при УДАІ ГУ МСВ України в м. Києві про визнання дій протиправними, скасування протоколу про адміністративне правопорушення, схеми ДТП, слід відмовити.
Керуючись ст. 109 КАС України,
Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ВДАІ Шевченківського району при УДАІ ГУ МСВ України в м. Києві про визнання дій протиправними, скасування протоколу про адміністративне правопорушення, схеми ДТП.
Копію ухвали разом із заявою надіслати заявнику.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.