Постанова від 22.06.2015 по справі 750/3485/15-а

Справа № 750/3485/15-а

Провадження № 2-а/750/368/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2015 року м.Чернігова

Деснянський районний суд м. Чернігова у складі:

головуючого судді Литвиненко І.В.,

за участю секретаря Кравченко І.В., розглянувши, у відкритому судовому засіданні в місті Чернігові справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів, -

ВСТАНОВИВ:

08.04.2015 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення з нього 1482 грн. 84 коп. надміру виплачених бюджетних коштів за період з 21.10.2014 року по 31.01.2015 року.

В судове засідання сторони не з'явились, про час та місце розгляду справи сповіщені завчасно та належним чином. Від представника позивача через канцелярію суду надійшла заява про розгляд справи без її участі, позов підтримала та просила задовольнити. Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність осіб, що не з'явились, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що 21 жовтня 2014 року ОСОБА_1 (надалі - Відповідач) звернувся до управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради із заявою про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. При заповненні заяви про взяття на облік у рядку “Види соціальних виплат, які отримує” не було зазначено про отримання будь-яких соціальних виплат.

Відповідно до п. 5 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, з метою обліку осіб, які переміщуються, уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, держателем якої є Мінсоцполітики, до якої включається інформація про особу, яка переміщується, зазначена у поданій заяві про взяття на облік відповідно до пункту 3 цього Порядку, а також дата видачі довідки, назва уповноваженого органу, що її видав, та інформація про задоволення заявлених потреб, надані послуги (виплати).

21.10.2014 року до управління відповідачем була подана заява для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (а.с. 6).

28.10.2014 року, на підставі поданих документів, рішенням управління відповідачу було призначено допомогу переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

30 січня 2015 року на адресу управління надійшов лист Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, який і направляв для користування в роботі лист Міністерства соціальної політики Україні від 22.01.2015 року № 684/о/14-15/5, в якому зазначалось про те, що питання надання сім'ям військовослужбовців щомісячної адресної допомоги особам, як переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення ані терористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплат житлово-комунальних послуг, слід розглядати у разі, якщо військовослужбовець не забезпечується житлом та не отримує виплат на зазначені цілі.

30 січня 2015 року було винесено розпорядження № 05-15/246 відповідно до якого було припинено виплату допомоги з 01.02.2015 року до з'ясування.

Відповідно до п. 10 Порядку уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.

Згідно із ч. 1 ст. 12 Закону держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української PCP та іншими нормативно-правовими актами. Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями, а також розмір і порядок виплати військовослужбовцям грошової компенсації за піднайом (найом) ними жилих приміщень визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 10 ст. 14 Закону передбачено, що військовослужбовці та члени їх сімей, які мають право на пільги, гарантії та компенсації відповідно до цього Закону, користуються пільгами, гарантіями та компенсаціями, встановленими для громадян України законами та іншими нормативно-правовими актами, а також рішеннями органів місцевого самоврядування. Якщо такі особи одночасно мають право на отримання однієї і тієї ж пільги, гарантії чи компенсації з кількох підстав, то їм надається за їх вибором пільга, гарантія чи компенсація тільки з однієї підстави, крім випадків, передбачених законами.

Судом було встановлено, що відповідач отримував з дві соціальні виплати - адресну соціальну допомогу переміщеним особам з 21.10.2014 року та компенсацію за піднайом жилих приміщень з 09.07.2014 року, які мають однакову правову природу, оскільки вони виплачуються за рахунок коштів Державного бюджету України з метою покриття витрат особи на проживання, в тому числі й за піднайом житла .

Згідно із абз. 1 п. 11 Порядку, уповноважений представник сім'ї, якому призначено грошову допомогу, зобов'язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.

Про факт отримання державних коштів на цілі, які вже фінансувались відповідачем повідомлено не було.

Відповідно до п. 12 Порядку виплата грошової допомоги припиняється у разі виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.

06 лютого 2015 року управління винесло розпорядження № 05-15/359 про припинення виплати допомоги та здійснення перерахунку надміру виплачених бюджетних коштів за період з 21.10.2014 по 31.01.2015 року.

Згідно із розрахунком, сума надміру виплачених бюджетних коштів відповідачу, становить 1482,84 коп.. (а.с. 3).

Згідно із абз. 2 п. 11 Порядку суми грошової допомоги, виплачені надмір внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються на вимогу уповноваженого органу.

Повідомлення про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення № 05-06/51 від 19.02.2015 року було направлено відповідачу та запропоновано повернути бюджетні кошти у розмірі 1482 грн. 84 коп.. до 19.03.2015 року та попереджено, що у випадку несплати, питання про їх стягнення буде вирішуватися у судовому порядку (а.с. 3). Оскільки у добровільному порядку ці кошти не були виплачені, вони підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 11, 12, 71, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради 1482 грн. 84 коп. надміру виплачених бюджетних коштів.

Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя