Справа № 2 -а-973
2009 р.
26 серпня 2009 року Калуський міськрайонний суд Івано- Франківської області
в складі : головуючої - судді ГАЛУЩАК Л.О.
секретаря ДАНИЛІВ Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калуш адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС в Івано-Франківській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення , -
що 1.07.2009 року державним інспектором Івано-Франківського ІДПС ВРА Волосій П.М. було винесено постанову про адміністративне правопорушення відносно позивача, на підставі якої ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено стягнення - 300,00 грн. штрафу. Вважаючи дану постанову незаконною ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю , доповнивши при цьому, що жодного правопорушення не вчиняв, крім цього, працівники ІДПС їхали йому назустріч й фіксували швидкість, позов просить задоволити.
Представники вiдповiдача в судове засiдання не з'явилися, хоча завчасно і належним чином були повідомлені про час і місце розгляду справи .
Враховуючи наведене й вимоги ст. 128 п. 4 КАС України, суд вважає, що справу слід розглянути у відсутності представників відповідача на підставі наявних у справі доказів, яких достатньо для вирішення справи по суті.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов слід задовольнити, виходячи із наступних підстав.
Відповідно до постанови серія НОМЕР_1 про адміністративне правопорушення від 01.07.2009 року , він 27.06.2009 року о 11.50 год в с. Драгомирчани Тисменицького району, керуючи автомобілем д.н. НОМЕР_2 рухався зі швидкістю 101 км/год. порушивши п. 12.4 Правил дорожнього руху за що передбачена відповідальність згідно ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Цією постановою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності згідно даного правопорушення і накладено штраф в сумі 300 грн. (а.с.3).
Відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”, за дане правопорушення передбачене накладення штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що і було зроблено.
У судовому засіданні встановлено, що позивач 27.06.2009 року в с. Драгомирчани Тисменицького району рухався зазначеним автомобілем. Згідно постанови, він перевищив встановлену швидкість руху більше як на 20 км/год., а саме рухався зі швидкістю 101 км/год., чим порушив вимоги Правил дорожнього руху. Дане порушення було зафіксовано фотозйомкою, яка здійснювалась за допомогою приладу Візир № 0711219 (а.с. 3). Згідно облікової картки приватного АМТ та д.н. автомобіля НОМЕР_2 було визначено власника транспортного засобу та притягнуто його до адміністративної відповідальності (а.с. 3).
Позивач зазначив, що 27.06.2009 року він дійсно керував автомобілем д.н. НОМЕР_2 в с.Драгомирчани Тисменицького району, але швидкість не перевищував. Відповідно ст. 14 - 1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху у разі їх фіксації працюючими в автоматичному режимі спеціальними технічними засобами, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобами фото - і кінозйомки, відеозапису притягаються власники (співвласники) транспортного засобу.
У судовому засіданні встановлено, що правопорушення було зафіксовано приладом Візир № 0711219, однак він не працював в автоматичному режимі.
У зв'язку з цим при виявленні правопорушення працівником ДАІ він зобов'язаний був зупинити автомобіль правопорушника у відповідності до вимог Закону України “Про дорожній рух”, скласти протокол про адміністративне правопорушення, забезпечивши при цьому права особи, передбачені ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - знайомитися з матеріалами справи, подавати докази, заявляти клопотання, користуватися юридичною допомогою адвоката чи фахівця в галузі права.
Оскільки позивачу не було забезпечено можливості реалізувати своє право, передбачене чинним законодавством, то суд приходить до переконання, що позов слід задоволити і скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення серія НОМЕР_1 від 1.07.2009 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 122 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення про накладення 300,00 грн. штрафу, а провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності позивача за ст. 122 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення слід закрити.
Суд вважає, що Попіні В.Б. слід поновити строк для оскарження адмінпостанови.
На підставі ст. ст. 122, 221, 287, 293 Кодексу України про адміністративні правопорушення та керуючись ст. ст. 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позов задовольнити.
Поновити Попіні В.Б. строк для оскарження адмінпостанови.
Скасувати постанову серії НОМЕР_1 про адміністративне правопорушення від 1.07.2009 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 1 КпАП України а провадження по даній справі закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги або в порядку ч.5 ст.186 КАС України .