а
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
10 червня 2009 р. Справа № 2-а-1818/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Мультян Марини Бондівни,
При секретарі судового засідання: Скалій Лесі Володимирівні
За участю представників сторін:
прокурора : Березюка О.Г.;
позивача : Півторак Т.М.- представник за дорученням;
відповідача : не з'явився, причини неявки невідомі,
розглянувши матеріали справи
за позовом: прокурора Шаргородського району Вінницької області в інтересах держави в особі Шаргородського районного центру зайнятості
до: Державного підприємства "Мурафський кар"єр"
про: стягнення 5734 грн. 32 коп.
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви прокурора Шаргородського району Вінницької області в інтересах держави в особі Шаргородського районного центру зайнятості до Державного підприємства "Мурафський кар'єр" про стягнення 5 734 грн. 32 коп..
Позовні вимоги мотивовані тим, що Державне підприємство "Мурафський кар'єр" є платником внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. В ході проведеної перевірки було виявлено, що відповідачем несвоєчасно та не в повному обсязі проводилась сплата страхових внесків до Фонду ЗДССнВБ, внаслідок чого утворилась заборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі 5 619 грн. 87 коп., яка виникла станом на 01.01.2009р., за що відповідачу було нараховано пеню в розмірі 114 грн.45 коп.. За результатами перевірки було складено акт № 15/09 від 24.03.2009р., в якому зазначено термін для добровільної сплати коштів на рахунок Шаргородського центру зайнятості. Однак підприємство кошти добровільно не сплатило та станом на день подання позовної заяви до суду на рахунок Шаргородського центру зайнятості не перерахувало..
У судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали та просили суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання жодного разу не з'явився, повноважного представника не направив, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчать поштові повідомлення №169276 (а.с. 35), 00227896(а.с. 42). Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Оскільки повістка отримана відповідачем 24 квітня 2009 року, тобто за 7 днів до судового засідання, як того вимагає стаття 35 КАС України, суд вважає, що вжив всі, передбачені КАС України, заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю або участю повноважного представника відповідача для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Прокурор та представник позивача висловили думку про можливість розгляду справи без участі представника відповідача. Суд, прийнявши до уваги думку прокурора та представника позивача, вважає, що подані в справу докази є достатніми для вирішення спору у відсутності відповідача за наявними в справі матеріалами. Тому, суд приходить до висновку, що неявка відповідача не перешкоджає вирішенню спору.
Заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню. До такого висновку суд прийшов з огляду на таке:
Державне підприємство "Мурафський кар'єр" є платником внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Шаргородський районний центр зайнятості, провівши планову перевірку правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування ДП "Мурафський кар'єр" страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, виявив заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 5 619 грн. 87 коп., за що було нараховано пеню в розмірі 114 грн. 45 коп. За результатами перевірки було складено акт № 15/09 від 24.03.2009 року (а.с.6). Розрахунок заборгованості та пені за результатами перевірки наведено у додатку 2 до акту перевірки (а.с.7).
Відносини, що виникають з загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття врегульовані, зокрема, нормами Закону України від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (далі Закон), який набрав чинності, відповідно до п. 1 розділу VШ „Прикінцеві положення”, з 01.01.2001 року та Інструкцією “Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття” (далі-Інструкція), затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 за № 339, якими встановлено наступне.
Статтею 35 Закону та п. 8.1 Інструкції передбачено, що роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески (розмір внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування установлено Законом України “Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування”).
Таким чином судом встановлено, загальна сума заборгованості становить 5 734 грн.. 32 коп., в тому числі: заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 5 619 грн. 87 коп. та пеня в розмірі 114грн. 45 коп., станом на 01.01.2009року.
Згідно п. 2 ст. 10 Закону, управління Фондом здійснюють правління Фонду та виконавча дирекція Фонду, а в силу ч. 1 ст. 12 Закону, виконавча дирекція як виконавчий орган правління забезпечує виконання рішень правління. При цьому, функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості, які є робочими органами виконавчої дирекції Фонду.
Частиною 2 ст. 12 Закону визначені повноваження робочих органів виконавчої дирекції Фонду, до яких, зокрема, належать: проведення збору страхових внесків (п.2); контроль правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття (п.5); представництво інтересів Фонду в судових та інших органах (п.6).
Статтею 38 Закону передбачено відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків.
Відповідно до п. 9.11 Інструкції усі спірні питання, що виникають між платниками страхових внесків та органами Фонду з приводу нарахування страхових внесків, пені, стягнення недоїмки, штрафів та адміністративних стягнень, вирішуються в судовому порядку.
Подавати позовні заяви та представляти інтереси Фонду щодо стягнення страхових внесків, пені і штрафів у судах мають право Державний центр зайнятості, центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Згідно ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, підставою представництва у суді інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи те, що вимоги прокурора та позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, суд приходить до висновку про доцільність задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства "Мурафський кар"єр" (вул. Зарічна, 1, с. Мурафа, Шаргородський район, Вінницька область, 23530, код ЄДРПОУ 00371943, р/р 26001425750001 в Шаргородському відділенні ПриватБанк МФО 302689, код 21724222) на користь Шаргородського районного центру зайнятості (вул. Леніна, 217-б, м. Шаргород, Вінницька область, 23550, р/р 37178002000821 в УДК у Вінницькій області, МФО 802015, код 34701104) заборгованість в сумі 5 734 грн. 32 коп., з них 5 619 грн. 87 коп. - сума страхових внесків, 114 грн. 45 коп. - пеня, станом на 01.01.2009р..
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 15.06.09
Суддя (підпис) Мультян Марина Бондівна
Копія вірна:
суддя:
секретар: