а
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
22 червня 2009 р. Справа № 2-а-2356/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Іващук Олену Іванівну,
При секретарі судового засідання: Задерей Ірина Василівна
розглянувши матеріали справи
за позовом: Прокурора Тиврівського району в інтересах держави в особі Тиврівського районного центру зайнятості
до: Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства "Тиврівський рибцех" СВАТ "Вінницярибгосп"
про: стягнення заборгованості
Прокурор Тиврівського району в інтересах позивача - Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Державного центру зайнятості Міністерства праці України як органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції в спірних правовідносинах в особі Тиврівського районного центру зайнятості, звернувся до суду з позовом до Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства “Тиврівський рибцех”СВАТ “Вінницярибгосп”про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю) починаючи з 1 січня 2001 року повинні сплачувати внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за найманих працівників у порядку і в розмірах, передбачених Законом.
В зв'язку з невиконанням вказаної норми закону, за відповідачем рахується заборгованість в сумі 1237,66 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі та просив його задоволити, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача та прокурор в судове засідання не з'явились, причини неявки суду не відомі. Про день та час розгляду справи повідомлялись вчасно та належним чином, про що свідчать потові повідомлення про вручення судової повістки. Представник позивача висловив думку про можливість розгляду справи у відсутність представника відповідача та прокурора. Суд, прийнявши до уваги думку представника позивача, вважає, що вжив всіх заходів для повідомлення відповідача та прокурора належним чином про час і місце розгляду справи з їх участю або участю повноважного представника відповідача для реалізації ними свої прав та інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим кодексом.
Суд вважає, що неявка відповідача у судове засідання вдруге без повідомлення причин свідчить про умисне затягування розгляду справи, що може потягнути за собою порушення строків розгляду справи. За таких обставин суд вирішив за можливе розглянути справу без участі відповідача або його повноважного представника.
Заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши та дослідивши надані в обґрунтування позову докази у справі, суд дійшов до наступного висновку.
Згідно ст.60 КАС України прокурор може здійснювати в суді представництво інтересів держави на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру ”, підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або з державою.
01 січня 2001 року набрав чинності Закон України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, яким передбачено, що Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є правонаступником державного фонду сприяння зайнятості населення, що ліквідується.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року N 955 “Про організаційні заходи щодо запровадження загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття передбачено, що, у зв'язку з ліквідацією державного фонду сприяння зайнятості населення, з 01 січня 2001 року кошти загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а також суми, одержані внаслідок погашення заборгованості із збору на соціальне страхування на випадок безробіття та інших боргів до державного фонду сприяння зайнятості населення, зараховуються на рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Відповідно до ст.ст. 38, 39 Закону, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених ст. 38 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, не застосовується, а спори, що виникають із правовідносин, вирішуються в судовому порядку.
З матеріалів справи встановлено, що у відповідності до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Дочірнє сільськогосподарське підприємство “Тиврівський рибцех”СВАТ “Вінницярибгосп”зареєстроване як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. В зв'язку з нерегулярністю сплати страхових внесків відповідачем, утворилась заборгованість в сумі 1237,66 грн. основного боргу.
З Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного страхування України на випадок безробіття за І-й квартал 2009 року, з рядка 22, вбачається нарахування суми страхових внесків яка становить 5542, 22 грн.
.Судом встановлено, що Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 27.03.2007 року з відповідача стягнуто 4422 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Даний факт підтверджується копією Виконавчого листа по адміністративній справі №15/100-07.
За мінусом стягнутої вказаною постановою суми боргу, несплаченою залишається сума в розмірі 1120, 22 грн
Сума боргу, із врахуванням пені в сумі 117,44 грн., становить суму 1237,66 грн., на яку і пред'явлено позов. Дана сума вбачається також з довідки Тиврівського районного центру зайнятості від 07.05.2009 року №02-16/1215.
Таким чином, проаналізувавши адміністративний позов та докази надані позивачем, суд вважає, що сума заборгованості по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття повністю доведена в судовому засіданні.
Відповідач в добровільному порядку заборгованість не сплачує, що тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України та суттєво порушує інтереси держави.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
Позов задоволити частково.
Стягнути з Дочірнього сільськогосподарського підприємства "Тиврівський рибцех" СВАТ "Вінницярибгосп" (23351, Вінницька область, Тиврівський район, с. Івонівці, ідентифікаційний 01294357, р/р 260048912, ВОД "Райффайзен банк "Аваль", м. Вінниця, МФО 302247) на користь Тиврівського районного центру зайнятості заборгованість в сумі 1237, 66 грн (одну тисячу двісті тридцять сім гривень 66 коп) з яких 1120, 22 грн. (одна тисяча сто двадцять гривень 22 коп.) борг по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та 117, 44 (сто сімнадцять гривень 44 коп.) пені.
В решті позовних вимог відмовити.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 22.06.09
Суддя/підпис/ Іващук Олена Іванівна