25 червня 2015 року м. Чернігів Справа № 825/1881/15-а
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Лобана Д.В.,
при секретарі Новик Н.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, без фіксування його за допомогою звукозаписувального технічного засобу в порядку ст. 41 КАС України, в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до територіального управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому, з урахуванням зменшення позовних вимог, просить про визнання протиправними дій територіального управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області, які виразились у відмові у здійсненні перерахунку заробітної плати за період з 26.10.2014 по березень 2015 року, беручи за основу розмір посадового окладу, встановлений абзацом 2 ч. 1 ст. 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», зобов'язання територіального управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області здійснити перерахунок заробітної плати та виплатити одноразово ОСОБА_1 різницю між перерахованою та фактично виплаченою заробітною платою за період за період з 26.10.2014 по 31.12.2014, беручи за основу розмір посадового окладу, встановлений абзацом 2 ч. 1 ст. 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», з урахуванням премій та надбавок, установлених наказами по Носівському районному суду Чернігівської області № 125, № 126 від 23.10.2014, № 145 від 24.11.2014, № 156 від 24.12.2014.
Підпунктом 59 пункту 5 розділу XII Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.14, який набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 26 жовтня 2014 року, частину 1 статті 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» доповнено абзацом другим такого змісту: «При цьому розмір посадового окладу працівника апарату суду, посада якого віднесена до шостої категорії посад державних службовців, установлюється в розмірі 30 відсотків посадового окладу судді місцевого суду. Посадові оклади працівників апарату суду, посади яких віднесені до кожної наступної категорії посад державних службовців, установлюються з коефіцієнтом 1,3 пропорційно посадовим окладам працівників апарату суду, посади яких віднесені до попередньої категорії посад державних службовців».
Таким чином, починаючи з 26 жовтня 2014 року заробітна плата працівників апаратів судів повинна розраховуватися виходячи із розміру посадового окладу, встановленого абзацом 2 ч. 1 ст. 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
Разом з тим, з позовною заявою про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок заробітної плати за період з 26.10.14 по 31.12.14 на підставі абз. 2 ч.1 ст. 144 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» позивач звернувся до суду лише у червні 2015 року, тобто з пропуском встановленого ч. 3 ст. 99 КАС України строку.
Більш того, навіть враховуючи те, що відповідь з ДСА була отримана позивачем 17.02.2015, позивач звернувся до суду за захистом своїх порушених прав лише 05.06.2015.
Поважними причинами визнаються лише ті обставини, які були чи об'єктивно є непереборними, тобто не залежать від волевиявлення особи, що звернулась з адміністративним позовом, пов'язані з дійсно істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливили своєчасне звернення до суду. Такі обставини мають бути підтверджені відповідними та належними доказами.
У даному випадку, такі докази у матеріалах справи відсутні.
Аналогічна правова позиція викладена Київським апеляційним адміністративним судом по аналогічній справі в ухвалі від 18.06.2015 по справі № 825/1339/15-а.
Відповідно до вимог статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі адміністративного позову та доданих до нього матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
При вказаних обставинах, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без розгляду.
Пунктом 9 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо: позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 99, 100, 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до територіального управління Державної судової адміністрації України у Чернігівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без розгляду не перешкоджає повторному зверненню до суду в загальному порядку після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду.
Копію ухвали суду надіслати сторонам по справі.
Відповідно до ст. ст. 186, 254 КАС України апеляційна скарга подається через Чернігівський окружний адміністративний суд, а її копія надсилається апелянтом до суду апеляційної інстанції, протягом п'яти днів з дня постановлення ухвали, а у разі проголошення її вступної та резолютивної частин, або прийняття її у письмовому провадженні, або без виклику осіб, які її оскаржують - протягом п'яти днів з дня отримання її копії. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, або її подано з пропуском строку, у поновленні якого було відмовлено, а у разі вчасного подання апеляційної скарги, з набранням законної сили рішенням апеляційної інстанції, якщо оскаржувану ухвалу не скасовано.
Суддя Д.В. Лобан