про залишення позовної заяви без руху
25 червня 2015 р. м. Чернівці Справа № 824/1328/15-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Кушнір В.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Чернівецькій області, начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області ОСОБА_2 про зобов"язання вчинити дії та визнання дій протиправними,-
ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просив зобов'язати ДПІ у м.Чернівцях Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області задовольнити вимоги запиту на інформацію №085/2306 та копії запитуваних документів на паперових носіях в масштабі 1:1; дії начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області ОСОБА_2 щодо умисного обмеження доступу до запитуваної інформації визнати протиправними.
Розглянувши заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частина 2 статті 87 КАС України передбачає, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011р. №3674-VI (далі - Закон №3674-VI).
Розміри ставок судового збору визначено ст.4 цього Закону. Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (73,08 грн.), що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду (станом на 1 січня 2015 р. розмір мінімальної заробітної плати становить 1218,00 грн. згідно із Законом України "Про Державний бюджет на 2015 р." від 28.12.2014 р. № 80-VIIІ).
В постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України “Про практику застосування судами положень Закону України “Про судовий збір” від 23.01.2015 р. №2, вказано, що позови та заяви, які подаються до судів, можуть містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є об'єктом сплати судового збору.
З урахуванням вимог ч.3 ст. 6 Закону №3674-VI: з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Як видно із поданого адміністративного позову, він містить дві вимоги немайнового характеру.
З доданого до позовної заяви документу про сплату судового збору - квитанції №ПН595462 від 16.06.2015 р. видно, що за подання даного позову позивачем сплачено судовий збір у розмірі 73,08 грн., тоді як з вище наведеного вбачається, що позивачу необхідно було сплатити - 146,16 грн. Тобто позивач недоплатив 73,08 грн.
Крім того, суд звертає увагу, що позовна заява надрукована шрифтом непридатним для читання.
Вимоги до документів, що їх виготовляють за допомогою друкувальних засобів встановлені п.7 Вимог до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, затверджених наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003р. №55, які передбачають, що документи виготовляють на конторській друкарській машинці або за допомогою комп'ютерної техніки. Подані у подальших положеннях розміри стосуються документів, які мають розмір шрифту 12 - 14 друкарських пунктів.
Пунктом 7.2 вищевказаного документу зазначено, що текст документів, надрукованих на папері формату А4, рекомендовано друкувати через 1,5 міжрядкових інтервали.
Враховуючи вищевикладене позивачу необхідно надати позову заяву із використанням шрифту тексту придатного для читання (12 - 14 друкарських пунктів) .
Також, згідно п.9 ч.1 ст.3 КАС України відповідач - це суб"єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача. Пункт 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що суб"єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб"єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Як вбачається з поданого позову вимоги позивача звернуті до державної податкової інспекції у м. Чернівцях Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області, однак відповідачем зазначена державна податкова інспекція у м. Чернівцях Головного управління ДФС у Чернівецькій області. Тому позивачу необхідно також усунути зазначені розбіжності.
За таких обставин, суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки позивачем не належним чином виконані вимоги ст.106 КАС України.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись ч.1 ст. 108, ст.165 КАС України, суддя -
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви 5 днів з дати отримання копії даної ухвали позивачем.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.О. Кушнір