Пр.№ 3/155/448/2013
Справа № 155/1333/2013-п
25 червня 2013 року Суддя Горохівського районного суду
Волинської області ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які надійшли від Нововолинської об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області державної податкової служби, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТзОВ “Апетит” м.Берестечко Горохівського району Волинської області, раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
На розгляд до Горохівського районного суду Волинської області надійшла справа про адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_2, передбачене ч.1 ст.163-28 КУпАП.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з системного аналізу положень ст.ст.254, 258, 279 КУпАП, законною підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення є складений відносно особи, яка вчинила таке правопорушення, у встановленому порядку з дотриманням вимог ст.256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення.
Згідно з ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 278 КпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
В оглянутому протоколі про адміністративне правопорушення серії АА № 519230 від 21 травня 2013 року зазначено, що ОСОБА_2 порушив вимоги п.185.1 ст.185, п.198.2, п.198.3, п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ, в результаті чого було занижено податок на додану вартість в загальному розмірі 21625,00 грн., у тому числі за травень 2012 року в сумі 21625,00 грн., відповідальність за що передбачено ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Таким чином у вищевказаному протоколі взагалі не розкрито суті адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП. Також у протоколі зазначено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підпису у ньому відмовилася, однак не вказано прізвищ та адрес свідків правопорушення.
Крім того, у вищевказаному протоколі не вказано повної адреси місця проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні відомості, які характеризують особу правопорушника.
Отже, складений відносно ОСОБА_2 вищевказаний протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали не можуть слугувати належною та достатньою підставою для розгляду за ними справи про адміністративне правопорушення, а тому такий протокол підлягає поверненню особі, яка його склала, для належного оформлення.
Керуючись ст.278 КУпАП, -
Справу про вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, повернути до Нововолинської об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області державної податкової служби для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис)
Згідно з оригіналом.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області ОСОБА_1