Постанова від 23.03.2012 по справі 0302/691/2012

Пр.№3/0302/192/2012

Справа № 0302/691/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2012 року Суддя Горохівського районного суду

Волинської області ОСОБА_1,

розглянувши матеріали, які надійшли від Горохівського ВДАІ УМВС України у Волинській області,

про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, директора ТзОВ “Еталон”м.Горохів Волинської області,

за ст.188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд до Горохівського районного суду Волинської області надійшла справа про адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_2, про невиконання законних вимог посадових осіб Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, передбачене ст.188-28 КУпАП.

Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Виходячи з системного аналізу положень ст.ст.254, 258, 279 КУпАП, законною підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення є складений відносно особи, яка вчинила таке правопорушення, у встановленому порядку з дотриманням вимог ст.256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення.

Згідно з ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до ст. 278 КпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

З оглянутого протоколу про адміністративне правопорушення серія АС1 №199558 встановлено, що 27 лютого 2012 року протокол складено про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП.

В протоколі про адміністративне правопорушення від 27 лютого 2012 року зазначено, що директор ТзОВ “Еталон”ОСОБА_2 не виконав припис ДАІ за №3 від 10 лютого 2012 року щодо усунення порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а саме не проводив снігоочищення вулиць і не усував зимову слизькість, чим порушив п.1.5 ПДР.

Однак, до матеріалів справи не додано акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі та відсутні документи про те, що виконання припису ДАІ відноситься до компетенції директора ТзОВ “Еталон”ОСОБА_2Б, що не дає змоги вирішити справу відповідно до вимог, передбачених ст.245 КУпАП.

Таким чином, складений відносно ОСОБА_2 вищевказаний протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали не можуть слугувати належною та достатньою підставою для розгляду за ними справи про адміністративне правопорушення, а тому такий протокол підлягає поверненню особі, яка його склала, для належного оформлення.

Керуючись ст.278 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про вчинення ОСОБА_3 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП, повернути до Горохівського ВДАІ УМВС України у Волинській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя