Рішення від 17.06.2015 по справі 916/3476/13

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" червня 2015 р.Справа № 916/3476/13

Господарський суд Одеської області

У складі колегії суддів:

Головуючого судді Желєзної С.П.

Судді Горячук Н.В.

Судді Рога Н.В.

Секретаря судових засідань Князєвій К.Р.

За участю представників сторін:

Від позивача: Моджук І.О. за довіреністю №352/исх-гс від 19.12.2014р.;

Від відповідача: Гайдучик В.С. за довіреністю від 03.01.2015р.;

Від третьої особи: Польщіна Т.Л. за довіреністю №01-36/12 від 20.01.2015р.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Одеської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю „Резон Плюс", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, про внесення змін до договору оренди землі, -

ВСТАНОВИВ:

Одеська міська рада звернулась до господарського суду Одеської області із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю „Резон Плюс" (далі по тексту - ТОВ „Резон Плюс"), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, про внесення змін до договору оренди землі від 22.09.2006р., укладеного між Одеською міською радою ТОВ „Резон Плюс", зареєстрованого у Одеській регіональній філії ДП „Центр ДЗК" 20.03.2007р. за № 04075050003, із викладенням нижчезазначених пунктів в наступних редакціях: п.2.3 „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 1001 кв.м. становить 2 547 514,97 грн. згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 29.07.2013р. № 89/П, складеного управлінням Держземагенства у м. Одесі Одеської області"; п. 4.1 „Орендна плата за земельну ділянку, загальною площею 1001 кв.м., розрахована у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає 127 375,75 грн.". Позовні вимоги обґрунтовані необхідністю приведення у відповідність до чинного законодавства умов спірного договору з питань, які стосуються визначення розміру та порядку внесення орендної плати, яка є регульованою ціною, у зв'язку із зміною нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки та мінімально визначеної законом ставки даного платежу.

Згідно із заявою (вх. № 14275/15 від 03.06.2015р.) позивачем було уточнено заявлені позовні вимоги шляхом визначення правильним номером, за яким зареєстровано спірний договір: „040750500039". Вказана редакція позовних вимог була прийнята судом до розгляду як остаточна.

Третя особа повністю підтримує заявлені Одеською міською радою позовні вимоги.

Відповідач проти позову заперечує, наголошуючи на його безпідставності та необґрунтованості.

17.06.2015р. до суду надійшло клопотання ТОВ „Резон Плюс" про зупинення провадження по даній справі до остаточного вирішення Приморським районним судом м. Одеси справи № 522/3644/15-а за позовом ТДВ „Третій автобусний парк" до Одеської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення Одеської міської ради від 28.12.2010р. № 41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси". За переконанням відповідача, вирішення питання про законність даного рішення має першочергове та вирішальне значення для правильного вирішення даного спору, оскільки саме на факті введення в дію на підставі вказаного рішення нової нормативної грошової оцінки земель міста Одеси є підставою для пред'явленого в межах даної справи позову. При цьому, відповідач наголосив на тому, що він не володіє інформацією відносно стану розгляду Приморським районним судом м. Одеси справи № 522/3644/15-а, оскільки не є її стороною, у зв'язку із чим, просив витребувати від Приморського районного суду м. Одеси відповідну інформацію. Розглянувши вказане клопотання відповідача, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ст. 79 ГПК України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Пов'язаність справ полягає у тому, що рішення іншого суду, який розглядає справу, встановлює обставини, що впливають на збирання та оцінку доказів у даній справі, зокрема, факти, що мають преюдиціальне значення. Ці обставини повинні бути такими, що мають значення для даної справи і не можуть бути встановлені господарським судом самостійно у зв'язку з обмеженістю предметом та підставами позову.

По перше, на підтвердження існування обставин, якими обгрунтоване заявлене клопотання, ТОВ „Резон Плюс" не було надано суду жодного доказу, що, з урахуванням закінчення 17.06.2015р., тобто в судовому засіданні, в якому було подане відповідне клопотання, визначеного ст. 69 ГПК України строку вирішення спору, який вже був продовжений господарським судом, об'єктивно унеможливлює надання додаткового часу для витребування доказів з приводу реальної наявності в провадженні Приморського районного суду м. Одеси справи № 522/3644/15-а за позовом ТДВ „Третій автобусний парк" до Одеської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення Одеської міської ради від 28.12.2010р. № 41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси", а також стану розгляду цієї справи.

По друге, вирішення питання про обґрунтованість позовних вимог Одеської міської ради, що заявлені в межах даної справи, не перебуває у залежності від розгляду Приморським районним судом м. Одеси справи №522/3644/15-а, оскільки, враховуючи презумпцію дійсності будь-якого рішення органу місцевого самоврядування та відсутність доказів зупинення дії рішення Одеської міської ради від 28.12.2010р. № 41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси" в якості заходу до забезпечення позову, господарський суд доходить висновку, що вирішення питання про незаконність даного рішення Одеської міської ради не впливає на правову оцінку обставин даної справи на момент прийняття рішення по справі.

Також, слід зауважити, що постановою Приморського районного суду м. Одеси від 18.09.2014р. по справі № 522/7868/13, резолютивна частина якої залишена без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 11.02.2015р., у задоволенні адміністративного позову ТОВ „Полімер" до Одеської міської ради, треті особи: Департамент комунальної власності Одеської міської ради, ТОВ „Мірс", ТОВ „Резон Плюс", за участю прокурора м. Одеси, прокурора Приморського району м. Одеси, про визнання протиправним та скасування рішення № 41-VI від 28.12.2010р. „Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси" та рішення № 1268-VI від 20.09.2011р. „Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 28.12.2010р. № 41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси" було відмовлено. Тобто, в розрізі наявності названого судового рішення, що набрало законної сили, з урахуванням закінчення строку вирішення спору на по даній справі, клопотання ТОВ „Резон Плюс" оцінюється судом як спроба до затягування судового процесу.

Таким чином, суд не находить передбачених ст. 79 ГПК України правових підстав для зупинення провадження у даній справі, що має наслідком відмову у задоволенні відповідного клопотання ТОВ „Резон Плюс".

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення учасників судового процесу, суд встановив наступне.

22.09.2006р. між Одеською міською радою (Орендодавець) та ТОВ „Резон Плюс" (Орендар) було укладено договір оренди землі, який 22.09.2006р. було посвідчено приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Чапським А.Е. за реєстровим № 615 та зареєстровано в Одеській регіональній філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 20.03.2007р. за № 040750500039 (далі по тексту - договір оренди від 20.03.2007р.), у відповідності до п.п. 1.1, 2.1, 2.2, 3.1 якого Орендодавець на підставі Закону України „Про оренду землі" та рішення Одеської міської ради № 177-V від 27.06.2009р. передає, в Орендар приймає у строкове, платне володіння, користування земельну ділянку площею 1 001 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Водопровідна, 13/5, згідно з планом земельної ділянки, який є невід'ємною частиною договору. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 1001 кв.м. для обслуговування адміністративного та складського приміщень, в тому числі по угіддям: під капітальною одно та двох поверх. буд. - 116 кв.м.; під спорудами - 79 кв.м.; під проїздами, проходами та площадками - 552 кв.м.; під зеленими насадженнями - 254 кв.м. На земельній ділянці розташоване нерухоме майно, що належить ТОВ „Резон Плюс" на підставі договору купівлі-продажу, зареєстрованого ОМБТІ та РОН в книзі під № 27неж., на сторінці № 149, за реєстровим № 2645 від 13.10.2003р. Договір укладено терміном на 25 років для обслуговування адміністративного та складського приміщень.

Згідно з п. 2.3, 4.1, 4.3 договору оренди від 20.03.2007р. нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 509 240,03 грн. згідно витягу № 244/П від 14.04.2006р. з „Грошової оцінки земель міста Одеси", складеного Одеським міським управлінням земельних ресурсів Державного комітету України по земельних ресурсах. Орендна плата за земельну ділянку площею 1001 кв.м. розрахована у розмірі 8 (восьми) відсотків від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає 40 739,20 грн. Орендна плата вноситься Орендарем з моменту підписання цього договору у грошовій безготівковій формі. Розмір орендної плати встановлюється за домовленістю сторін згідно рішення Одеської міської ради № 4247-IV від 15.07.2005р. у відповідності до протоколу узгодження ставки та розміру орендної плати (додається) та може збільшуватись Одеською міською радою в межах, передбачених законодавством, в залежності від збільшення ринкової вартості земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні. Орендна плата вноситься за базовий податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця на протязі 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця на: БАНК - УДК в Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23862106, на рахунок одержувача - ВДК у м. Одесі, ЄДРПОУ 23862106, місцевий бюджет Приморського району № 33213812600008, код бюджетної класифікації 13050200. Орендна плата, враховуючи невиплачену, підлягає індексації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2000р. № 783 „Про проведення індексації грошової оцінки земель".

Положеннями п.4.4 договору оренди від 20.03.2007р. передбачено, що Орендар не звільняється від орендної плати і сплачує її незалежно від результатів його господарської діяльності. Умови цього договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою обох сторін, шляхом укладання відповідних угод, які мають бути нотаріально посвідчені та будуть невід'ємними частинами цього договору, крім випадків: зміни розміру земельного податку відповідно до чинного законодавства України; коригування „Грошової оцінки земель м. Одеси", яка затверджується рішеннями Одеської міської ради; зміни функціонального призначення будівлі або її частини. У цих випадках розмір орендної плати змінюється Орендодавцем.

Як вбачається із матеріалів справи, рішенням Одеської міської ради № 41-VI від 28.12.2010р. „Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси" було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси, введено в дію вказану нормативну грошову оцінку з 01.01.2011р., крім випадків розрахунку річної орендної плати і плати за дольову участь у землекористуванні, яка вводиться в дію з 01.01.2012р., доручено Одеському міському управлінню земельних ресурсів Одеської міської ради при підготовці договорів оренди земельних ділянок для затвердження Одеською міською радою застосовувати договірну річну орендну плату в розмірі від 3 до 12 відсотків, відповідно до цільового призначення земельних ділянок.

Крім того, згідно з рішенням Одеської міської ради від 20.09.2011р. № 1268-VІ було внесено зміни до рішення № 41-VI від 28.12.2010р. шляхом введення в дію затвердженої нормативної грошової оцінки земель міста Одеси для розрахунку річної орендної плати з 20.09.2011р.

На підставі рішення Одеської міської ради від 20.09.2011р. за № 1267-VI було вирішено затвердити фіксовані відсотки при визначенні орендної плати за землі міста Одеси відповідно до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 28.12.2010р. № 41-VI, що наводяться у додатку до цього рішення, вирішено ввести вказані фіксовані відсотки в дію з 20.09.2011р.

На виконання вищезазначених рішень, у зв'язку із збільшенням нормативної грошової оцінки орендованої відповідачем земельної ділянки та збільшенням ставок земельного податку, Департаментом комунальної власності Одеської міської ради, який за дорученням Одеської міської ради здійснював підготовку відповідних документів щодо договорів оренди землі, було надіслано ТОВ „Резон Плюс" пропозицію, викладену у листі від 11.09.2013р. за вих. № 01-13/6731, про укладення угоди про внесення змін до договору оренди від 20.03.2007р. В якості додатку до вказаного листа на адресу відповідача було надіслано два примірники відповідної угоди про внесення змін до спірного договору.

У зв'язку із відмовою відповідача від досудового врегулювання спору з приводу внесення змін до договору оренди від 20.03.2007р. з питань визначення розміру орендної плати, Одеська міська рада була змушена звернутись до суду із даним позовом, згідно якого позивач просить суд внести зміни до вищезазначеного договору шляхом викладення пунктів договору, що стосуються орендної плати, в наступних редакціях: п.2.3 „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 1001 кв.м. становить 2 547 514,97 грн. згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 29.07.2013р. № 89/П, складеного управлінням Держземагенства у м. Одесі Одеської області"; п. 4.1 „Орендна плата за земельну ділянку, загальною площею 1001 кв.м., розрахована у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає 127 375,75 грн.".

Вирішуючи питання про наявність підстав для внесення змін до спірного договору оренди землі, суд виходить із наступного.

Відповідно до ч.ч. 1, 8 ст. 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом.

Згідно зі ст. 1 Закону України „Про оренду землі" від 6 жовтня 1998 року161-XIV (з наступними змінами та доповненнями) орендою землі є засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

У відповідності до статті 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.

Згідно з частиною 1 статті 15 Закону "Про оренду землі" (в редакції, чинній на час укладення спірного договору оренди землі) однією з істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

В свою чергу, відповідно до частини 1 статті 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, визначених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

За змістом частин 1, 2 статті 21 Закону України "Про оренду землі" Орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Відповідно до п.п. 288.1, 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

При цьому, згідно зі ст. 5 Закону України „Про оцінку земель" від 11 грудня 2003 року N 1378-IV (з наступними змінами та доповненнями) нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Відповідно до вимог статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Згідно з пунктом 34 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин. При цьому, ч. 1 ст. 23 Закону України „Про оцінку земель" передбачено, що технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Підсумовуючи вищевикладені положення чинного законодавства, господарський суд доходить висновку, що орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною відповідного договору оренди, визначення якої перебуває у прямій залежності від розміру нормативної грошової оцінки орендованої ділянки та визначених законом мінімальних ставок даного платежу. Затвердження та введення в дію нормативної грошової оцінки земель відповідного населеного пункту знаходиться в компетенції відповідного органу місцевого самоврядування.

Таким чином, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, а зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.

Слід зазначити, що аналогічна правова природа даного платежу була закріплена у попередній редакції ч.ч. 4, 5 ст. 21 Закону України „Про оренду землі", чинній на час укладення договору оренди від 20.03.2007р., якими було передбачено, що річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою за розмір земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю", та перевищувати 10 відсотків їх нормативної грошової оцінки. У разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати.

Як було зазначено вище по тексту, рішенням Одеської міської ради № 41-VI від 28.12.2010р. було затверджено нормативну грошову оцінку земель міста Одеси. При цьому, як вбачається із матеріалів справи, відповідно до Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 89/П, виданого 29.07.2013р. Управління Держземагенства у м. Одесі Одеської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 1001 кв.м., розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Водопровідна, 13/5, яка використовується ТОВ „Резон Плюс", складає 2 547 514,97 грн.

В той же час, на момент укладення спірного договору оренди, нормативна грошова оцінка орендованої земельної ділянки складала 509 240,03 грн., що є значно меншим ніж нова нормативна грошова оцінка цієї ділянки, затверджена в установленому порядку та введена в дію з 20.09.2011р.

В свою чергу, на підставі рішення Одеської міської ради від від 20.09.2011р. за № 1267-VI було встановлено, що для категорії земельних ділянок, яка знаходиться в користуванні відповідача, підлягає застосуванню фіксована ставка в розмірі 5% від нормативної грошової оцінки при визначенні розміру орендної плати.

Відповідно до статті 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення такої згоди спір вирішується в судовому порядку.

Положеннями п.4.4 договору оренди від 20.03.2007р. передбачено, що Орендар не звільняється від орендної плати і сплачує її незалежно від результатів його господарської діяльності. Умови цього договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою обох сторін, шляхом укладання відповідних угод, які мають бути нотаріально посвідчені та будуть невід'ємними частинами цього договору, крім випадків: зміни розміру земельного податку відповідно до чинного законодавства України; коригування „Грошової оцінки земель м. Одеси", яка затверджується рішеннями Одеської міської ради; зміни функціонального призначення будівлі або її частини. У цих випадках розмір орендної плати змінюється Орендодавцем.

Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом. Приймаючи до уваги, що сторонами в договорі оренди від 20.03.2007р. передбачена можливість зміни розміру орендної плати у випадку зміни грошової оцінки земель міста Одеси, а також враховуючи, що орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною і зміна нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки є підставою для перегляду даного платежу, суд доходить висновку, що з моменту ухвалення вищезазначених рішень у галузі земельних відносин у Одеської міської ради виникло передбачене законом право вимагати внесення змін до укладеного із відповідачем договору оренди з питань корегування розміру орендної плати.

При цьому, перевіривши правомірність вимог Одеської міської ради з питань визначення щодо викладення п.п. 2.3, 4.1 договору оренди від 20.03.2007р. у запропонованих позивачем редакціях, господарський суд визнає правомірним запропонований зміст цих умов договору з питань внесення орендної плати та доходить висновку про наявність правових підстав для внесення змін до вищезазначеного договору шляхом викладення пунктів договору, що стосуються орендної плати, в наступних редакціях: п.2.3 „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 1001 кв.м. становить 2 547 514,97 грн. згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 29.07.2013р. № 89/П, складеного управлінням Держземагенства у м. Одесі Одеської області"; п. 4.1 „Орендна плата за земельну ділянку, загальною площею 1001 кв.м., розрахована у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає 127 375,75 грн.".

Викладене свідчить про обґрунтованість заявлених позовних вимог та про наявність підстав для їх задоволення.

Правова позиція, застосована судом під час розгляду даної справи, знайшла своє відображення в обов'язкових до застосування постановах Верховного Суду України від 23.05.2011р. по справі № 7/105-10 (30/234-09), від 20.08.2013р. по справі № 5009/3430/12, від 03.12.2013р. по справі № 5009/3430/12, ухвалених з мотивів неоднакового застосування норм матеріального права, а також у п. 2.19 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011р. № 6 „Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" (з наступними змінами та доповненнями).

Підсумовуючи вищезазначене, відповідно до ст.ст. 93, 96 Земельного кодексу України, ст.ст. 1, 15, 21, 30 Закону України „Про оренду землі" від 6 жовтня 1998 року161-XIV (з наступними змінами та доповненнями), ст. 288 Податкового кодексу України, ст.ст. 5, 23 Закону України „Про оцінку земель" від 11 грудня 2003 року N 1378-IV (з наступними змінами та доповненнями), ст. 144 Конституції України, ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування", ст. 632, 651 ЦК України, суд доходить висновку щодо необхідності задоволення заявлених позовних вимог у повному обсязі, у зв'язку з чим, до договору оренди від 20.03.2007р. слід внести зміни шляхом викладенням пунктів договору, що стосуються орендної плати, в наступних редакціях: п.2.3 „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 1001 кв.м. становить 2 547 514,97 грн. згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 29.07.2013р. № 89/П, складеного управлінням Держземагенства у м. Одесі Одеської області"; п. 4.1 „Орендна плата за земельну ділянку, загальною площею 1001 кв.м., розрахована у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає 127 375,75 грн.".

Судові витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 93, 96 Земельного кодексу України, ст.ст. 1, 15, 21, 30 Закону України „Про оренду землі" від 6 жовтня 1998 року 161-XIV (з наступними змінами та доповненнями), ст. 288 Податкового кодексу України, ст.ст. 5, 23 Закону України „Про оцінку земель" від 11 грудня 2003 року N 1378-IV (з наступними змінами та доповненнями), ст. 144 Конституції України, ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування", ст. 632, 651 ЦК України, ст. ст. 32, 33, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

1. Внести зміни до договору оренди землі, укладеного між Одеською міською радою та товариством з обмеженою відповідальністю „Резон Плюс", посвідченого 22.09.2006р. приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Чапським А.Е. за реєстровим № 615, який було зареєстровано в Одеській регіональній філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 20.03.2007р. за № 040750500039, із викладенням нижчезазначених пунктів в наступних редакціях:

- п.2.3 „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 1001 кв.м. становить 2 547 514,97 грн. згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 29.07.2013р. № 89/П, складеного управлінням Держземагенства у м. Одесі Одеської області";

- п. 4.1 „Орендна плата за земельну ділянку, загальною площею 1001 кв.м., розрахована у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає 127 375,75 грн.".

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Резон Плюс" /65078, м. Одеса, вул. Космонавтів, 34, код ЄДРПОУ 31147119/ на користь Одеської міської ради /65004, м. Одеса, пл. Думська, 1, код ЄДРПОУ 25697651/ судовий збір в сумі 1 147 грн. 00 коп. /одна тисяча сто сорок сім грн. 00 коп./. Наказ видати.

Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 85 ГПК України.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Відповідно до ст. ст. 91, 93 ГПК України сторони у справі, прокурор, треті особи, особи, які не брали участь у справі, якщо господарський суд вирішив питання про їх права та обов'язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили. Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Повний текст рішення підписано 19.06.2015р.

Головуючий суддя С.П. Желєзна

Суддя Н.О. Горячук

Суддя Н.В. Рога