23 червня 2015 року Справа № 915/141/14
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,
при секретарі Мавродій Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
кредитори:
1) Очаківська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Миколаївській області (57508, Миколаївська область, м. Очаків, вул. Шкрептієнка, 27, ідентифікаційний код 39773215),
2) Управління Пенсійного фонду України в Березанському районі Миколаївської області (57400, Миколаївська область, Березанський район, смт. Березанка, вул. Леніна, 31, ідентифікаційний код 20886862),
3) Березанський районний центр зайнятості (57400, Миколаївська область, смт. Березанка, вул. Леніна, 52, ідентифікаційний код 24783975),
4) Публічне акціонерне товариство "Миколаївобленерго" (54017, м. Миколаїв, вул. Громадянська, 40, ідентифікаційний код 23399393),
5) Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Березанському районі Миколаївської області (57400, Миколаївська область, Березанський район, смт. Березанка, вул. Леніна, 30/1, ідентифікаційний код 25937081),
6) Виконавча дирекція Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (54017, м. Миколаїв, пр-т Леніна, 93, ідентифікаційний код 20866865),
банкрут: Державне підприємство "Таврійське" (57426, Миколаївська область, Березанський район, с-ще Тронка, ідентифікаційний код 22995874),
ліквідатор: арбітражний керуючий Фоменко Віра Михайлівна (свідоцтво № 876 від 09.04.2013, 54001, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 1А/6, оф. 302),
Головне територіальне управління юстиції у Миколаївській області (54029, м. Миколаїв, вул. 8-березня, 107),
Міністерство аграрної політики та продовольства України (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24),
Прокуратура Миколаївської області (54001, м. Миколаїв, вул. Спаська, 28),
про банкрутство,
за участю представників учасників процесу:
від Очаківської ОДПІ: не з'явився,
від УПФУ в Березанському районі Миколаївської області: Григоренко І.С. - довіреність № 32 від 11.11.2014,
від Березанського РЦЗ: Бенедюк Л.О. - довіреність № 02-80 від. 05.01.2015,
від ПАТ "Миколаївобленерго": Пронь Д.С. - довіреність № 01/53-470 від 19.03.2015.
від ВВД ФСС НВВ та ПЗУ в Березанському районі Миколаївської області: Сало П.І. - доручення № 1 від 05.01.2015,
від ВД МОВ ФСС ТВП: Астахова О.С. - довіреність № 07-08-3530 від 31.12.2014,
ліквідатор банкрута: арбітражний керуючий Фоменко В.М.,
від ГТУЮ у Миколаївській області: Шека О.О. - довіреність № 07/34 від 18.05.2015,
від Мінагрополітики та продовольства України: не з'явився,
від прокуратури: Бескровна І.І. - посвідчення № 027665 від 29.07.2014,
Ухвалою господарського суду від 09.06.2015 розгляд справи № 915/141/14 про банкрутство Державного підприємства "Таврійське" було відкладено на 23 червня 2015 року.
23.06.2015 до Господарського суду Миколаївської області від Очаківської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області надійшло клопотання б/н від 22.06.2015 про заміну кредитора - Очаківської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Миколаївській області на його правонаступника - Очаківську об'єднану Державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Миколаївській області в зв'язку з реорганізацією територіальних органів Міндоходів.
Також у своєму клопотанні кредитор просив розглянути справу за відсутності його представника.
Присутні в засіданні учасники процесу заперечень проти заміни кредитора на його правонаступника не висловили.
Дослідивши матеріали клопотання кредитора, заслухавши думку учасників процесу, суд дійшов висновку про його задоволення, виходячи з такого.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.
Згідно зі ст. 9 Закону про банкрутство справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно зі ст. 21 Закону про банкрутство у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншої особи, яка бере участь у справі, здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Частиною 1 ст. 25 ГПК України встановлено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 "Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Міністерства доходів і зборів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної фіскальної служби за переліком згідно з додатком 2.
Згідно з додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 "Перелік територіальних органів ДФС, які утворюються" у Миколаївській області утворюється Очаківська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління ДФС.
Із додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 311 "Перелік територіальних органів Міндоходів, які реорганізуються" вбачається, що Очаківська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Миколаївській області реорганізується шляхом приєднання до Очаківської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області.
Так, згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 06.05.2015, у реєстрі міститься інформація про юридичну особу - Очаківську об'єднану Державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Миколаївській області (ідентифікаційний код 39773215).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне замінити кредитора - Очаківську об'єднану Державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Миколаївській області на його правонаступника - Очаківську об'єднану Державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Миколаївській області.
Керуючись ст. 21 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 25, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Клопотання Очаківської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області б/н від 22.06.2015 задовольнити.
2. Замінити кредитора - Очаківську об'єднану Державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Миколаївській області на його правонаступника - Очаківську об'єднану Державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Миколаївській області (ідентифікаційний код 39773215).
Суддя В.С. Адаховська