Ухвала від 15.10.2014 по справі 203/6470/14-а

Справа № 203/6470/14-а

Провадження № 2-а/0203/227/2014

УХВАЛА

15 жовтня 2014 року суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Колесніченко О.В., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДПС м. Мелітополь старшини міліції ОСОБА_2 про скасування протоколу про адміністративне правопорушення, закриття провадження, -

ВСТАНОВИЛА:

В провадження судді 13 жовтня 2014 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДПС м. Мелітополь старшини міліції ОСОБА_2, в якій позивач просить протокол № 973175 серії АБ2 про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 122 КУпАП, закрити за відсутністю у його діях правопорушення.

Відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.

Відтак, суд не повинен розглядати справу в тому разі, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.

Згідно ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

З аналізу зазначеної норми Закону вбачається, що предметом адміністративного процесуального права є правовідносини, що складаються у зв'язку з реалізацією зацікавленими особами права на судовий захист.

Особливістю цих відносин є те, що вони пов'язані із реалізацією прав, свобод та інтересів суб'єктів у сфері публічно-правових відносин і спрямовані на захист від порушень з боку публічної влади при здійсненні нею владних управлінських функцій.

Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 17 КАС компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Разом з тим, оскаржуваний позивачем складений відносно нього протокол про адміністративне правопорушення не є рішенням суб'єкта владних повноважень, не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, сам протокол не тягне правових наслідків, а отже, не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору. Протокол - це документ, який стверджує факт певних обставин в умовах дорожньої обстановки, і є носієм доказової інформації при виявлені порушень Правил дорожнього руху.

Такий протокол є підставою для розгляду суб?єктом владних повноважень справи про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 222 КУпАП з прийняттям за результатами розгляду відповідного рішення у формі постанови.

Таким чином, враховуючи те, що предметом позову є скасування протоколу суб'єкта владних повноважень, який не є рішенням суб'єкта владних повноважень відповідно до ст. 17 КАС України, належить дійти висновку про відмову у відкритті провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, оскільки така заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1, ч.2 ст. 109 КАС України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за його позовом до інспектора ДПС ВДПС м. Мелітополь старшини міліції ОСОБА_2 про скасування протоколу про адміністративне правопорушення, закриття провадження - відмовити.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Колесніченко