ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
11 червня 2015 року м. Київ № 826/6987/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Добрівської Н.А.,
за участю секретаря судових засідань - Шаповалової К.В.,
представника позивача-1 - ОСОБА_2,
представника відповідача - Лаптієва А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо можливості продовження розгляду адміністративної справи
за позовом ОСОБА_4
до Голови Верховної Ради України Гройсмана Володимира Борисовича
про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_4 і ОСОБА_6 звернулись до суду з позовом до Голови Верховної Ради України Гройсмана Володимира Борисовича, у якому просили:
1) визнати незаконними дії Голови Верховної Ради України Гройсмана Володимира Борисовича на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України 02 березня 2015 року о 19 годині 06 хвилин, які виявились у ініціюванні (пропозиції) голосування Верховної Ради України щодо прийняття у першому читанні (за основу) та в цілому проекту Закону №2212 від 23.02.2015 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»;
2) визнати незаконними дії Голови Верховної Ради України Гройсмана Володимира Борисовича на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України 02 березня 2015 року о 19 годині 16 хвилин, які виявились у ініціюванні (пропозиції) голосування Верховної Ради України щодо повернення до розгляду у першому читанні проекту Закону №2212 від 23.02.2015 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»;
3) визнати незаконними дії Голови Верховної Ради України Гройсмана Володимира Борисовича на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України 02 березня 2015 року о 19 годині 21 хвилин, які виявились у ініціюванні (пропозиції) повторного голосування Верховної Ради України щодо прийняття у першому читанні (за основу) та в цілому проекту Закону №2212 від 23.02.2015 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»;
4) визнати незаконними дії Голови Верховної Ради України Гройсмана Володимира Борисовича на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України 02 березня 2015 року о 19 годині 22 хвилин, які виявились у ініціюванні (пропозиції) повторного голосування Верховної Ради України щодо повернення до розгляду у першому читанні проекту Закону №2212 від 23.02.2015 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»;
4) визнати незаконними дії Голови Верховної Ради України Гройсмана Володимира Борисовича на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України 02 березня 2015 року о 19 годині 22 хвилин, які виявились у ініціюванні (пропозиції) голосування (втретє) Верховної Ради України щодо прийняття у першому читанні (за основу) та в цілому проекту Закону №2212 від 23.02.2015 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»;
6) визнати незаконними дії Голови Верховної Ради України Гройсмана Володимира Борисовича на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України 02 березня 2015 року о 19 годині 23 хвилин, які виявились у ініціюванні (пропозиції) голосування (втретє) Верховної Ради України щодо повернення до розгляду у першому читанні проекту Закону №2212 від 23.02.2015 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»;
7) визнати незаконними дії Голови Верховної Ради України Гройсмана Володимира Борисовича на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України 02 березня 2015 року о 19 годині 24 хвилин, які виявились у ініціюванні (пропозиції) голосування (вчетверте) Верховної Ради України щодо прийняття у першому читанні (за основу) та в цілому проекту Закону №2212 від 23.02.2015 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»;
8) визнати незаконними дії Голови Верховної Ради України Гройсмана Володимира Борисовича на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради України 02 березня 2015 року о 20 годині 13 хвилин, які виявились у ініціюванні (пропозиції) голосування (вп'яте) Верховної Ради України щодо прийняття у першому читанні (за основу) та в цілому проекту Закону №2212 від 23.02.2015 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення»;
9) встановити відсутність компетенції Голови Верховної Ради України при розгляді на пленарних засіданнях Верховної Ради України законопроектів у першому читанні, щодо ініціювання (пропозиції) голосування Верховної Ради України про прийняття законопроектів у першому читанні (за основу) та одночасно у цілому;
10) встановити відсутність компетенції Голови Верховної Ради України при розгляді на пленарних засіданнях Верховної Ради України законопроектів у першому читанні, щодо ініціювання (пропозиції) голосування Верховної Ради України про повернення до розгляду у першому читанні законопроектів, які попередньо ставились на голосування, але не були прийняті Верховною Радою України у першому читанні (за основу);
11) зобов'язати Голову Верховної Ради України Гройсмана Володимира Борисовича при розгляді на пленарних засіданнях Верховної Ради України законопроектів у першому читанні утриматись від ініціювання (пропозиції) голосування Верховної Ради України про прийняття законопроектів у першому читанні (за основу) та одночасно у цілому;
12) зобов'язати Голову Верховної Ради України Гройсмана Володимира Борисовича при розгляді на пленарних засіданнях Верховної Ради України законопроектів у першому читанні утриматись від ініціювання (пропозиції) голосування Верховної Ради України про повернення до розгляду у першому читанні законопроектів, які попередньо ставились на голосування, але не були прийняті Верховною Радою України у першому читанні (за основу).
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 травня 2015 року відкрито провадження у адміністративній справі і призначено її до розгляду в судовому засіданні.
У зв'язку з неправильно обраним способом захисту порушеного права при зверненні до суду із вимогами, викладеними у пунктах 9 і 10 прохальної частини позовної заяви, а також враховуючи не наведення представником позивача-1 у судовому засіданні обґрунтувань наявності процесуального права позивачів на звернення до суду з такими вимогами з огляду на суб'єктний склад спірних правовідносин та не надання останнім відповідних доказів існування відповідних обставин, суд прийшов до висновку про відсутність у позивачів адміністративної процесуальної дієздатності на звернення до суду з такими позовними вимогами, як зазначені у позові (п.п.9, 10) , в розумінні ч.2 ст.48 Кодексу адміністративного судочинства України.
З наведених вище підстав 26 травня 2015 року судом постановлено ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду в наведеній частині та зобов'язано представника позивача ОСОБА_4 надати в судове засідання, призначене на 11.06.215 заяву про уточнення позовних вимог в цій частині або докази на підтвердження наявності у позивача адміністративної процесуальної дієздатності на звернення до суду з позовними вимогами, викладеними в пунктах 9 і 10.
В судовому засіданні 11 червня 2015 року представник позивача ОСОБА_4 повідомив про відсутність у позивача наміру на уточнення позовних вимог і про відсутність будь-яких доказів в підтвердження викладених позивачем обставин.
У відповідності до пункту 7 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
Оскільки, позивачем ОСОБА_4 не були виконані вимоги ухвали від 26 травня 2015 року є підстави для залишення позовної заяви без розгляду в частині вимог, викладених в пунктах 9 і 10 прохальної частини позовної заяви.
Враховуючи викладене та керуючись п.7 ч.1 ст.155, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
Позовну заяву ОСОБА_4 до Голови Верховної Ради України Гройсмана Володимира Борисовича в частині вимог про встановлення відсутності компетенції Голови Верховної Ради України при розгляді на пленарних засіданнях Верховної Ради України законопроектів у першому читанні, щодо ініціювання (пропозиції) голосування Верховної Ради України про прийняття законопроектів у першому читанні (за основу) та одночасно у цілому, а також про встановлення відсутності компетенції Голови Верховної Ради України при розгляді на пленарних засіданнях Верховної Ради України законопроектів у першому читанні, щодо ініціювання (пропозиції) голосування Верховної Ради України про повернення до розгляду у першому читанні законопроектів, які попередньо ставились на голосування, але не були прийняті Верховною Радою України у першому читанні (за основу) - залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок та строки, визначені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Н.А. Добрівська