Ухвала від 19.06.2015 по справі 815/3489/15

Справа № 815/3489/15

УХВАЛА

19 червня 2015 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

Судді - Гусева О.Г.,

при секретарі судового засідання - Селімової О.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження справу за поданням Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю „ЕЛПРОМПРОЕКТ", -

ВСТАНОВИВ:

18.06.2015 року до Одеського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю „ЕЛПРОМПРОЕКТ" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю „ЕЛПРОМПРОЕКТ" (код ЄДРПОУ 35359577), що перебуває за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Південна, 26.

В обґрунтування вимог подання ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області зазначено, що 17.06.2015 року В.о. начальника ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області, на підставі акту відмови платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю „ЕЛПРОМПРОЕКТ" у допуску посадових осіб ДПІ у Приморському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області до проведення перевірки, керуючись пп.94.2.3 п.94.2 ст.94 ПК України, було прийнято рішення про застосування адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю „ЕЛПРОМПРОЕКТ" (код ЄДРПОУ 35359577), що перебуває за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Південна, 26. На виконання положень п.94.10 ст.94 ПК України, заявник звернувся до суду з вказаним поданням.

В судовому засіданні представник ДПІ у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області не заперечував проти розгляду справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача до суду не з'явився, був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Через канцелярію суду надав заперечення в якому просив закрити провадження по справі на підставі ст. 157 КАС України, у зв'язку з тим, що ТОВ „ЕЛПРОМПРОЕКТ" заперечує законність проведення перевірки, яка призначена відповідно до наказу в.о. керівника ДПІ у Приморському районі м. ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_1, який зареєстрований 17.06.2015 року, справа №815/3478/15, головуючий суддя Іванов Е.А., розгляд справи призначений на 24.06.2015 року о 09 год. 10 хв..

Розглянувши клопотання представника Відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить висновку про наявність підстав для закриття провадження по справі за поданням Державна податкова інспекція у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю „ЕЛПРОМПРОЕКТ" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю „ЕЛПРОМПРОЕКТ" (код ЄДРПОУ 35359577), що перебуває за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Південна, 26 з огляду на наступне.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.

Судом встановлено, що 16.06.2015 року посадовими особами ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС Одеській області на підставі наказу в.о. начальника ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області № 1008 від 16.06.2015 року, направлень на проведення перевірки № 001364/1052, 001361/1049, 001363/1051, 001365/1053, 001362/1050 від 16.06.2015 року здійснено вихід на адресу платника податків ТОВ „ЕЛПРОМПРОЕКТ", що знаходиться на обліку в ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області з метою вручення наказу №1008 від 16.06.2015 року та ознайомлення з направленнями на перевірку та подальшого здійснення позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ „ЕЛПРОМПРОЕКТ" з питань дотримання вимог податкового законодавства.

16.06.2015 року посадовими особами ТОВ „ЕЛПРОМПРОЕКТ", відмовлено у допуску посадових осіб ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС Одеській області до проведення перевірки, у зв'язку з чим складено акт відмови у допуску посадових осіб ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області до проведення перевірки № 4222/15-53-22-03/3535977 від 16.06.2015 року.

Відповідно до „Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків" від 10.10.2013 року №568, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.10.2013 року за №1839/24371, було направлено звернення від 16.06.2015 року на ім'я в.о. начальника ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області про застосування адміністративного арешту майна платника податків ТОВ „ЕЛПРОМПРОЕКТ" за виявленими обставинами які передбачені п.п. 94.2.3 п. 94.2 ст. 94 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року.

В.о. начальника ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області було прийнято рішення від 17.06.2015 року про застосування адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю „ЕЛПРОМПРОЕКТ" (код ЄДРПОУ 35359577), що перебуває за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Південна, 26. .

Відповідно до п. 94.10 ст. 94 ПК України, арешт на майно може бути накладено рішенням керівника контролюючого органу (його заступника), обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом.

На виконання зазначених положень ПК України, заявник звернувся до суду з вказаним поданням.

Також судом встановлено, що ТОВ „ЕЛПРОМПРОЕКТ" звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу.

18.06.2015 року ухвалою Одеського окружного адміністративного суду відкрито провадження № 815/3478/15 за вказаним адміністративним позовом та призначено адміністративну справу до судового розгляду на 24.06.2015 року на 09 год. 10 хв..

Таким чином, судом встановлено наявність спору про право, оскільки Відповідачем в судовому порядку оскаржується законність проведення перевірки, недопущення до якої призвело до застосування адміністративного арешту.

Відповідно до п.2 ч.5 ст.183-3 КАС суд ухвалою відмовляє у прийнятті подання у разі, якщо з поданих до суду матеріалів вбачається спір про право.

Спір про право в контексті розглядуваної норми має місце в разі, якщо предметом спору є правовідносини, існування яких є передумовою виникнення підстав для застосування спеціальних заходів, перелічених у ст.183-3 КАС України.

Зокрема, спір про право наявний у разі, коли платник податків висловлює незгоду з рішенням податкового органу, що було підставою для виникнення обставин для внесення відповідного подання. При цьому незгода платника податків із рішеннями податкових органів щодо застосування спеціальних заходів, згаданих у статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, може підтверджуватися не лише зверненням із відповідним адміністративним позовом. Суд може встановити наявність спору також із змісту заперечень платника податків, стосовно якого внесено подання. Зокрема, платник податків може заперечувати розмір податкового боргу, що стягується, або факт узгодження податкових зобов'язань, з яких виник податковий борг; склад майна, щодо якого застосовується адміністративний арешт; заперечувати наявність податкового боргу, у зв'язку з яким накладено адміністративний арешт, або законність проведення перевірки, недопущення до якої призвело до застосування адміністративного арешту, тощо.

Наявність спору про право в окремих випадках може бути виявлено також і після відкриття провадження у справі за відповідним поданням. У такому разі суд закриває провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.157 КАС України, оскільки відповідні вимоги не можуть бути розглянуті в порядку окремого виду адміністративного судочинства, яким є провадження за поданням податкового органу.

При цьому закриття провадження у справі за поданням податкового органу не позбавляє заявника права звернутися до суду з відповідною вимогою у загальному порядку позовного провадження.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що провадження за поданням Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю „ЕЛПРОМПРОЕКТ" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю „ЕЛПРОМПРОЕКТ" (код ЄДРПОУ 35359577), що перебуває за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Південна, 26 підлягає закриттю.

На підставі викладеного та керуючись ст. 128, п.1 ч.1 ст. 157, 160, 165, 183-3 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Провадження по адміністративні справі № 815/3489/15 за поданням Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю „ЕЛПРОМПРОЕКТ" - закрити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали суду, або в порядку ч. 3 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.Г. Гусев

.