ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"02" червня 2011 р. Справа № 2a-1614/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Шумея М.В.,
секретаря Третяк В. Р,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Івано-Франківську заяву управління МВС України в Івано-Франківській області про забезпечення позову в справі за позовом управління МВС України в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі вісім тисяч мінімальних заробітніх плат, конфіскацію майна,-
Управління МВС України в Івано-Франківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі вісім тисяч мінімальних заробітніх плат, конфіскацію майна.
Крім того, 18.05.2011 року позивачем по справі подано клопотання про забезпечення позову, шляхом накладення арешту на майно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2.
Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання з розгляду клопотання про забезпечення позову.
Неявка, належним чином повідомлених, сторін в судове засідання з розгляду питання про забезпечення адміністративного позову у відповідності до частини 3 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України не перешкоджає розгляду питання про забезпечення позову.
Дослідживши матеріали справи суд приходить до висновку, що в заодовленні клопотання про забезпечення позову слід відмовити з наступних підстав.
Згідно частини 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Проте в самому клоптанні позивачем не наведно жодних підстав про необхідність забезпечення позову. Більше того, саме клопотання не містить жодного обгрунтування, а тільки посилання на статтю 117 КАС України.
Позивач у клопотанні про забезпечення позову просить про накладення арешту на майно ОСОБА_1. Проте дана вимога не узгоджується з вимогами частини 3 та 4 статті 117 КАС України, де чітко визначено способи забезпечення позову.
Зокрема, у відповідності до ч. 3 та ч. 4 статті 17 КАС України суд може зупинити дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень або заборонити вчиняти певні дії. Жодним чином статтею 117 КАС України суду не надано право накладати арешт на майно фізичної особи.
Також із системного аналізу статті 117 Кодексу адміністративного судочиснтва України вбачається, що забезпечення позову може застосовуватися тільки щодо рішень або дій суб'єкта владних повноважень і жодним чином не встановлено право на вжиття заходів забезпечення позову щодо фізичних або юридичних осіб.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 117, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
В задоволенні клоптання про забезпечення позову відмовити.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Шумей М.В.