ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог
"12" січня 2011 р. Справа № 2a-98/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, що діє згідно доручення в інтересах ОСОБА_2 до начальника управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області та управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій, -
11.01.2011 року ОСОБА_1 (далі -представник позивача), що діє згідно доручення в інтересах ОСОБА_2 (далі -позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до начальника управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області та управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій.
З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем строків звернення із адміністративним позовом, суд зазначає наступне.
Представник позивача одними із позовних вимог, звернених до відповідачів, зазначив вимоги про визнання неправомірними дій управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області щодо анулювання посвідчення інваліда війни, виданого на ім'я ОСОБА_2 та зобов'язання управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області видати ОСОБА_2 посвідчення інваліда війни.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно вимог частини 1 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, довідка управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі Івано-Франківської області за № 13/5/03 видана 14.03.2008 року. В той же час позивачу стало відомо, що посвідчення інваліда війни серії Б за № 49186 є недійсним.
Із адміністративним позовом до начальника управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області та управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій представник позивача звернувся 11.01.2011 року.
Таким чином, ОСОБА_1, що діє згідно доручення в інтересах ОСОБА_2 подав до суду адміністративний позов із пропущенням шестимісячного строку, встановленого частиною 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, на оскарження дій управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області та зобов'язання до вчинення дій.
Позивач при подачі адміністративного позову, у відповідності до вимог статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України, заяву про поновлення пропущеного процесуального строку до суду не подав.
З огляду на вказане суд приходить до висновку, що позовна заява в частині позовних вимог, а саме: визнання неправомірними дій управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області щодо анулювання посвідчення інваліда війни, виданого на ім'я ОСОБА_2 та зобов'язання управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області видати ОСОБА_2 посвідчення інваліда війни, підлягає залишенню без розгляду.
На підставі наведеного, керуючись частиною 2 статті 99, статтями 100, 107, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1, що діє згідно доручення в інтересах ОСОБА_2 до начальника управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області та управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області в частині заявлених позовних вимог про визнання неправомірними дій управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області щодо анулювання посвідчення інваліда війни, виданого на ім'я ОСОБА_2 та зобов'язання управління праці та соціального захисту населення в Рожнятівському районі Івано-Франківської області видати ОСОБА_2 посвідчення інваліда війни, - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ ОСОБА_3