ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ
про закриття провадження у справі
10 червня 2009 року Справа № 2-а-795/09/0970
м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Басай О.В.
при секретарі Шовгенюк І.В.
за участю:
позивача - ОСОБА_1.;
представника відповідача - Чернов Р.М.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
до відповідача: Регіонального відділення Фонду державного майна України в Івано-Франківській області
про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії, -
Фізична особи - підприємець ОСОБА_2 звернувся в суд з адміністративним позовом до Регіонального відділення Фонду державного майна України в Івано-Франківській області про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії.
В п.1 ч.1 ст. 17 КАС України зазначено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктами владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, між сторонами виник господарсько-правовий спір з приводу переукладання договору оренди нежитлового приміщення кафе - бару в будівлі вокзалу станції Яремче, загальною площею 83 кв.м., що знаходиться в м. Яремче Івано-Франківської області.
За таких обставин заявлені у справі позовні вимоги про визнання дії РВ ФДМУ по Івано-Франківській області щодо не видачі наказу про переукладання договору оренди нежитлового приміщення кафе - бару в будівлі вокзалу станції Яремче, загальною площею 83 кв.м., що знаходиться в м. Яремче Івано-Франківської області та зобов'язання видати такий наказ випливають із відносин, що мають приватноправовий характер, а тому Регіонального відділення Фонду державного майна України в Івано-Франківській області в цих відносинах виступає як суб'єкт права власності, а не як суб'єкт владних повноважень. Прийняття зазначеним органом наказу є етапом реалізації волі власника на укладення договору оренди та не змінює правову природу спірних правовідносин і не перетворює цей спір у публічно-правовий.
Згідно п.1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладенні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів.
Враховуючи те, що спори з приводу укладення, зміни, розірвання і виконання господарських договорів підвідомчі господарським судам, суд вважає, що дану заяву не слід розглядати в поряду адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.157 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст.17, п.1 ч.1 ст.157, ст.165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
провадження у справі закрити.
Ухвала набирає законної сили в порядку встановленому ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.
Роз'яснити позивачу, що даний спір відноситься до юрисдикції Господарського суду.
Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Суддя О.В. Басай