31 серпня 2009 року Справа № 2а-4546/09/1370
16 год. 40 хв. м. Львів, вул. Чоловського, 2, зал № 8
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. при секретарі Самборській Ю.М. за участю відповідача ОСОБА_1 розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення отриманих обманним шляхом коштів у сумі 185,61 грн.,-
Львівський міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення отриманих нею обманним шляхом коштів у сумі 185,61 грн. На обґрунтування позовних вимог покликається на те, що ОСОБА_1 24.04.2008 року була зареєстрована у Львівському міському центі зайнятості, статус безробітної їй надано з 05.05.2008 року. Відповідно до вимог п. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. С ума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. Оскільки відповідач повідомила Львівський міський центр зайнятості про обставини, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення, а саме - про державну реєстрацію її як підприємця, лише 21.04.2009 року, це зумовило переплату їй допомоги у зв'язку з безробіттям за період з 16.03.2009 р. по 31.03.2009 р. на 185 грн. 61 коп. Саме цю суму позивач і просить суд стягнути повністю.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про час та дату судового розгляду. В попередньому судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги визнала повністю . Просить суд у зв'язку із тяжким матеріальним становищем та перебуванням на утриманні неповнолітньої дитини відстрочити виконання рішення. Суд роз'яснив відповідачу його право звернутися із заявою відповідного змісту в порядку ст. 263 КАС України на стадії виконання рішення, оскільки на стадії розгляду справи по суті суд не наділений повноваженнями розглядати такі звернення.
Розглянув матеріали адміністративної справи, заслухав пояснення представників сторін, повно, всебічно та об'єктивно дослідив наявні у справі докази, оцінив їх в сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з огляду на наступне.
Відповідно до вимог п. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
ОСОБА_1була зареєстрована у Львівському міському центрі зайнятості з 24.04.2008 року. Статус безробітної відповідачці було надано 05.05.2008 р. на підставі власноручно підписаної нею заяви, тобто на восьмий день після реєстрації її як особи, котра шукає роботу. У цій заяві ОСОБА_1 підтвердила той факт, що не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається та пенсії не отримує.
Згідно з п. 3 ст.1, ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах та які, зокрема, самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю. Безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших, передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості, як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Як стало відомо 21.04.2009 року під час останнього відвідування відповідачем Львівського міського центру зайнятості у пошуку роботи, ОСОБА_1 16.03.2009 року зареєстрована державним реєстратором виконавчого комітету Львівської міської ради як фізична особа - підприємець, що підтверджується долученою до матеріалів справи копією свідоцтва про державну реєстрацію серії В 02 № 648697. Даний факт визнається відповідачем.
Отже, відповідач починаючи з 16 березня 2009 року не підпадає під категорію безробітного та безпідставно отримала допомогу по безробіттю за період з 16.03.2009 року по 21.04.2009 року в сумі 185,61 грн. Тому вказана сума виплат підлягає поверненню службі зайнятості.
З урахуванням досліджених фактичних обставин справи та перевірки їх доказами суд встановив, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує чиїх-небудь прав, свобод чи інтересів. Тому суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову Львівського міського центру зайнятості про стягнення 185,61 грн.
З урахуванням положень ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 50, 70, 71, 72, 86, 94, 98, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (проживає в АДРЕСА_1; ідентифікаційний кодНОМЕР_1) на користь з Львівського міського центру зайнятості (м. Львів, вул. Кн. Ольги, 122; ідентифікаційний код 25555035) - 185 (сто вісімдесят п'ять) гривень 61 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Москаль Р.М.
Повний текст постанови виготовлено 02 вересня 2009 року.