Справа №2-а-84/15
760/27193/14-а
15 квітня 2015 року суддя Солом'янського районного суд м. Києва Г.О. Козленко, розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про зобов'язання вчинити певні дії,-
Представник Леонтьєв Г.П., який діє в інтересах позивача ОСОБА_1 , звернувся до Солом'янського районного суду м. Києва з позовом до УПФУ в Солом'янському районі м. Києва та просив суд зобов'язати відповідача, як суб'єкта владних повноважень, нарахувати позивачу пільгову пенсію з 22.03.2014.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що ОСОБА_1 має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2-ї категорії. Зазначено, що відповідно довідки ПАТ САТП №7 від 11.02.2014 документи стосовно трудової діяльності позивача взагалі і в Чорнобильській зоні, зокрема на підприємстві, не збереглись. Згідно довідки №6 від 11.02.2014 САТП перейменоване в Приватне акціонерне товариство «Димерське САТП 1006». Відповідно до ст.16 Закону у 1992 році був створений «Державний реєстр України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", визначених ст.ст.10 (учасники ліквідації), 11 (постраждалі), 27 (діти) Закону, діяльність якого регламентує "Положення про організацію і функціонування Державного реєстру України осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", затверджене Постановою КМУ №571 від 09.06.1997, і до якого внесений позивач. Відповідно до п.10 Положення «...відомості про громадянина (постраждалу особу), які зазначаються у Державному реєстрі, є лікарською таємницею...», в зв'язку з чим отримати підтвердження цього, без судового запиту, неможливо. Статус позивача підтверджується і довідкою РУПСЗН, з якої вбачається, що у відповідності до ст.6, ч.1 ст.21 Закону ОСОБА_1 щомісячно отримує доплати на продукти харчування. Роботу позивача в зоні аварії ЧАЕС підтверджує і акт за №102 від 22.04.1991, затверджений печаткою Іванкінської ПМК-8 СБМТ «Київспецсільгоспмонтаж». Представником позивача також відзначено, що додатком 1 до постанови КМ УРСР від 23.07.1991 №106 «Перелік населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи» с. Розсоха Чорнобильського р-ну Київської області, в якому в 1986 році працював позивач, віднесене до зони відчуження. Окрім шляхового листа № 950172 від 11.06.1986 це підтверджується шляховими листами №№ 084078 від 28.04.1986 і 084035 від 29.04.1986, з яких вбачається, що за позивачем був закріплений автомобіль ІЖ-2715 держ. № НОМЕР_1 , належний САТП, який вже здавна був зданий в оренду ПМК. Згідно довідки ДП ПМК №13 від 02.07.2014, договір оренди на автомобіль ІЖ-2715 д/н НОМЕР_1 на підприємстві не зберігся. Представник позивача відзначив, що відповідно до п/п а) ч.1 ст.49 Закону, ОСОБА_1 повинна бути нарахована державна пенсія. З урахуванням вимог п/п 1 ч.1 ст.55 Закону пенсійний вік, встановлений ст.26 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», для ліквідатора наслідків Чорнобильської катастрофи, який працював у зоні відчуження з моменту аварії до 01.07.1986 незалежно від кількості робочих днів, зменшується на 10 років. Таким чином вважає, що право на державну пенсію виникло у позивача по досягненні ним 21.03.2014 50-річного віку. В зв'язку з чим позивач 27.03.2014 звернувся до УПФ з заявою про надання державної пенсії з 22.03.2014, однак отримав відмову з підстав, що первинні документи, підтверджуючі факт роботи позивача в зоні відчуження саме у період, який надає право на пільгову пенсію по досягненню 50-річного віку містять « ...виправлення та дописки іншою кульковою ручкою..». З номерів перелічених вище шляхових листів вбачається, що №950172 від 11.06.1986 більш пізній, має номер більший, ніж №№ 084078 від 28.04.1986 і 084035 від 29.04.1986, більш ранні. Причина цього позивачу невідома, позаяк доступу до архівів він не мав і не має, а обсяг його знань як водія не дозволяє йому аналізувати ці подробиці він просто виконував свою роботу. Але вважає, що різниця в номерах не має ніякого значення, позаяк номер шляхового листа від 28.04.1986 на 43 одиниці більше шляхового листа від 29.04.1986, хоча за хронологією він повинен бути менше. Тобто, величина номерів шляхових листів, як і дописки, і виправлення, ніякому логічному поясненню не піддаються і в вирішенні його питання, як факти, не визначені в законному порядку недійсними, не повинні відігравати ніякої ролі. Протоколом №8 від 07.08.2014 комісія підтвердила правомірність отримання позивачем статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році категорії 2, про що був повідомлений відповідач. Звернувшись після цього 04.09.2014 до УПФУ, позивач знову отримав відмову №11966/09/Р-1247 від 10.09.2014. На підставі викладеного, позивач просив позов задовольнити.
Ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 15.12.2014 у справі було відкрито скорочене провадження.
Від представника відповідача до суду надійшли заперечення на адміністративний позов, в яких він проти задоволення позову заперечував та просив у задоволенні позову відмовити, зазначив, що особливості підтвердження трудового стажу окремих категорій громадян регулюються Порядком підтвердженням наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, а також п.1.1 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 №18-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 24.11.2006 за №1231/13103. В Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років від 10.11.2006 №18-1 чітко прописано, що підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсій на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, шо дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років. В наданих документах для призначення пенсії є порушення в заповненнях, а саме в довідці Ф-122 від 27.10.2012 №27, виданою ПрАТ «Димерське спецавтопідприємство 1006» вказано періоди з 28-29.04.1986, 02.09.1986, 22.10.1986, управлінням Пенсійного фонду України у Вижгородському районі Київської області на підприємстві проведено перевірку первинних документів, які були підставою видачі довідки фЛ22 №27 від 27.10.2012. В результаті проведеної перевірки складено акт №52 від 25.03.2014 та додаток до цього акту від 28.05.2014, де зазначено, що в первинних документах наданих для перевірки (шляхові листи, платіжні відомості по заробітній платі, книги нарахувань заробітної плати) вбачаються виправлення та дописки іншою кульковою ручкою, які не завірені. А тому чітко не можна визначити чи перебував даний громадянин на території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до Постанови КМУ СРС від 23 липня 1991 №106 «Про організацію виконання постанов Верховної Ради Української РСР про порядок введення в дію законів Української РСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Тому розглянувши питання про призначення пенсії ОСОБА_1 УПФ в Солом'янському районі м. Києва відповідно до ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» та заяви зареєстрованої під №147/3038 від 27.03.2014 та додаткових документів - відмовлено. Таким чином, представником відповідача зазначено, що підтвердити періоди роботи ОСОБА_1 відповідно до ст.55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» з 28-29.04.1986, 02.09.1986, 22.10.1986 немає підстав, оскільки були розбіжності в наданих документах. Тому представник відповідача вважав вимоги зазначені в адміністративному позові необгрунтованими та такими, що не можуть підлягати задоволенню.
Згідно п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження протягом таких строків: не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого ч. 3 цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Відповідно до ч.4 ст.183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення. У разі недостатності повідомлених позивачем обставин або якщо за результатами розгляду поданого відповідачем заперечення суд прийде до висновку про неможливість ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, суд розглядає справу за загальними правилами цього Кодексу, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
Оскільки розгляд справи відбувається в порядку скороченого провадження, судове засідання в справі не проводилось та особи, які беруть участь у справі не викликались.
Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Згідно ч.3 ст.46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління Пенсійного Фонду України від 25.11.2005 № 22-1 та затвердженим Міністерством юстиції України від 27.12.2005 №1566/11846, передбачено, що при призначенні (перерахунку) пенсії за віком із застосуванням норм Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" надаються, зокрема, документи, що засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 №122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено періоди роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Встановлено, що ОСОБА_1 досяг 50-річного віку, має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2-ї категорії, що підтверджується посвідченням учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році серії № НОМЕР_2 від 26.02.1993 (а.с 5).
На звернення ОСОБА_1 від 11.12.2013 Управлінням праці та соціального захисту населення Солом'янської РДА в м. Києві надано копії первинних документів, на підставі яких було видано посвідчення категорії 2 серії № НОМЕР_2 та встановлено статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (а.с.6), а саме: заява ОСОБА_1 про видачу посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС від 19.11.1992; довідка №110 від 19.11.1992, з якої вбачається, що ОСОБА_1 за роботу в населених пунктах Розссоха з 11.06.1986 «Димерським спеціалізованим автотранспортним підприємством 1006» виплачена заробітна плата в сумі 18 карб. з урахуванням коефіцієнту 3 (а.с.7), а також платіжною відомістю №102 за листопад 1992 року (а.с.9) та шляховими листами: №950172 вантажного автомобіля ИЖ 2715 від 11.06.1986 (а.с.8), №084078 від 28.04.1986 (а.с.14), №084035 від 29.04.1986 (а.с.15).
Згідно довідки ПрАТ «Димерське спецавтопідприємство-1006» вих.№6 від 11.02.2014 ОСОБА_1 працював у Виробничому об'єднанні транспорту «Київтранссільгосптехніка» перейменованого в Обласне спеціалізоване АТП «Транссільгосптехніка» (наказ №390), яке перейменоване в Димерське спецавтопідприємство №1006 «Київагропромтранс» (наказ №72а від 01.04.1986). На підставі наказу ФДМУ №5-25-7/32 від 31.08.1998 Димерське спецавтопідприємство №1006 «Київагропромтранс» перетворено в ВАТ «Димерське спецавтопідприємство №1006». В зв'язку з приведенням діяльності ВАТ «Димерське спецавтопідприємство №1006» у відповідності до ЗУ «Про акціонерні товариства», рішенням Загальних зборів акціонерів №12 від 22.12.2011 визначено тип Товариства як Приватне акціонерне товариство та відповідно, змінилось найменування товариства на ПрАТ «Димерське спецавтопідприємство-1006» (а.с.10).
З довідки ПрАТ «Димерське спецавтопідприємство-1006» вих.№7 від 11.02.2014, виданої ОСОБА_1 вбачається, що він працював у Димерському спецавтопідприємстві №1006 «Київагропромтранс», однак супроводжуючі листи до відряджень та накази в ПрАТ «Димерське спецавтопідприємство-1006» не зберіглися (а.с.11).
Серед іншого, в матеріалах справи знаходиться довідка Солом'янського РУСЗН №998 від 01.07.2014, згідно якої ОСОБА_1 перебуває на обліку в Солом'янському РУСЗН та отримує доплати на продукти харчуванням особам, віднесеним до категорії 2, які проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю (а.с.12).
Також в матеріалах справи наявний акт від 22.04.1991, складений працівниками ПМК-8, а саме: головним інженером ПМК-8 треста «Київспецсільгоспмонтаж» ОСОБА_2 , майстром ОСОБА_3 , майстром ОСОБА_4 , яким останні засвідчили, що ОСОБА_1 - водій АТП 1006 знаходився в оренді в 1986 та в червні 1986 року обслуговував бригади з монтажу водопроводів в с.Нівецьке, Бички з доставки обідів, будматеріалів, а також для оперативного керівництва будівництвом (а.с.13), а також довідка ПМК-8 треста «Київспецсільгосмонтаж» №101 від 22.04.1983, де зазначено, що ОСОБА_1 в червні 1986 року знаходився в оренді в ПМК-8 треста «Київспецсільгоспмонтаж» та обслуговував монтажні бригади, працюючі в 30-ти кілометровій зоні про прокладці водопроводів в населених пунктах Бички, Нівецьке, Чорнобиль (а.с.16). Станом на 02.07.2014 ПМК-8 тресту «Київспецсільгосмонтаж» перейменоване на ДП ВАТ «Київспецсільгоспмонтаж» Іванківська ПМК-8 (а.с.17).
Згідно довідки ДП ВАТ «Київспецсільгоспмонтаж» Іванківська ПМК-8 №13 від 02.07.2014 договір оренди автомобіля ИЖ 2715 д.н.з. НОМЕР_1 між «Димерське спецавтопідприємство-1006» та ПМК-8 Тресту «Київспецсільгоспмонтаж» не зберігся (а.с.18).
Відповідно до довідки ПрАТ «Димерське спецавтопідприємство-1006» №27 від 27.10.2012, ОСОБА_1 був безпосередньо зайнятий на роботах, передбачених постановою ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 29.12.1987 №14970378 і постановою Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05.06.1986 №665-195, що дають право на державну пенсію на пільгових умовах у відповідності зі Списком №1, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 №1173: з 28 квітня 1986 року по 29 квітня 1986 року; з 02 вересня 1986 року по 02 вересня 1986 року; з 22 жовтня 1986 року по 22 жовтня 1986 року. Періоди зазначеної роботи до 01.01.1988 зараховується до стажу при призначенні пенсії в трьохкратному розмірі, а за період з 01.01.1988 по 01.01.2006 в полуторному розмірі (а.с.19).
Згідно витягу з протоколу засідання Комісії для розгляду питань, пов'язаних із встановленням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи №8 від 07.08.2014 на підставі представлених документів підтверджено ОСОБА_1 статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2 (а.с.21).
Позивач звертався до управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі міста Києва із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до ст.55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (а.с.22).
В матеріалах справи містяться листи УПФУ в Солом'янському районі м. Києва №8342/06 від 13.06.2014 (а.с.20), №22482/10/Р-1781 від 17.10.2014 (а.с.23), де зазначено, що призначити пенсію за віком відповідно до ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» згідно із наданими документами немає підстав.
Згідно п.2 ст.14 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для встановлення пільг і компенсацій визначаються такі категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження: з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів; з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів; у 1987 році - не менше 14 календарних днів, а також потерпілі від Чорнобильської катастрофи; евакуйовані у 1986 році із зони відчуження (в тому числі особи, які на момент евакуації перебували у стані внутріутробного розвитку, після досягнення ними повноліття); особи, які постійно проживали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення, - категорія 2;
Статтею 49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Відповідно до п.1 ст.55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» учасникам ліквідації наслідків аварії н Чорнобильській АЕС, які працювали в зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, на 10 років. Призначення та виплата пенсій вказаним категоріям проводиться відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і цього Закону.
Зазначеній категорії осіб згідно зі ст.65 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» видається посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС».
Відповідно до вимог абзацу 7 підпункту «г» пункту 7 Порядку надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», позивач надав відповідачеві посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та інші вище досліджені документи.
Статус ОСОБА_1 , як ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, підтверджує факт його перебування в зоні відчуження і надає йому право на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій.
Проте, у разі неможливості подання довідки за формою №122 для призначення пенсії надаються інші первинні документи, що підтверджують період роботи в зоні відчуження: довідки про період роботи в зоні, табелі обліку робочого часу тощо. Вказана позиція узгоджується із змістом п.7 п.п. «ґ» постанови Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (в редакції станом на 15.10.2009р.), згідно з якою замість довідки про період участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 №122, можуть надаватись довідки архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС тощо.
З аналізу викладених норм вбачається, що первинні документи, що підтверджують період роботи в зоні відчуження при призначенні пенсії на пільгових умовах, надаються за відсутності посвідчення учасника ліквідації аварії на ЧАЕС, яке повинно мати штамп про його перереєстрацію, дату її проведення та довідки форми 122 (за установленою формою, затвердженою Постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питань №122 від 09.03.1988).
Серед іншого, відповідно до вимог ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ч.1 ст.69 КАС України).
Враховуючи наведене, суд вважає, що позивач має право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до положень ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 15.06.2014, з урахуванням ст.99 КАС України, оскільки адміністративний позов поданий до суду 15.12.2014 та позивач не просив поновити відповідний строк з посиланням на причини поважності його пропуску.
На підставі викладеного та керуючись ст.46 Конституції України, ст. ст. 14, 55, 65, 67 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.ст. 7-12, 69-71, 89, 99, 128, 159-163, 256, 183-2 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про зобов'язання вчинити певні дії- задовольнити.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст.55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 15.06.2014.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя - Г.О. Козленко