Постанова від 21.04.2015 по справі 760/28254/14-а

Справа №2-а-83/2015

760/28254/14-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 квітня 2015 року м. Київ

Солом'янський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді - Козленко Г.О.

за участю секретаря - Слободянюк А.К.

розглянувши адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України м. Києві про визнання дій та бездіяльності неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Солом'янського районного суду м. Києва з позовом до відповідача та просив визнати неправомірними дії та бездіяльність ГУПФУ в м. Києві щодо нездійснення перерахунку з 30 червня 2014 року розміру грошового забезпечення у відповідності ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та у зв'язку із підвищенням розміру преміювання у відповідності із вимогами наказу Міністра оборони України від 26 червня 2011 року №355 «Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 28.01.2011 року №50», зобов'язати ГУПФУ в м. Києві здійснити перерахунок розміру грошового забезпечення позивача, при нарахуванні пенсії по інвалідності, з 30 червня 2014 року по дійсний час, з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад -1460,00 грн; оклад за військовим звання - 139,00 грн; надбавка за вислугу років - 636,00грн; виконання особливо важливих завдань -1113,00; служба в умовах режимних обмежень - 217 грн; премія - 1314,00грн; і виплачувати грошове забезпечення ОСОБА_1 в подальшому у відповідності ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та вимог постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 6 грудня 2011 року та ухвали Київського апеляційного сулу м. Києва від 31 березня 2014 року; зобов'язати ГУПФУ в м. Києві здійснити перерахунок розміру грошового забезпечення позивача з 30 червня 2014 року по дійсний час у зв'язку із підвищенням розміру преміювання до 90 відсотків (1314 грн) у відповідності із вимогами наказу Міністра оборони України від 26 червня 2011 року №355 «Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 28.01.2011 року №50» та з урахуванням усіх складових грошового забезпечення і виплачувати пенсію по інвалідності ОСОБА_1 в подальшому у відповідності зі ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Свої вимоги обґрунтовує тим, що як військовий пенсіонер перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в місті Києві. Зазначив, що відповідно вимог наказу Міністра оборони України від 25.06.2011 №1355 « Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 28.01.2011 №50» з 1 червня 2011 року розмір премії військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , з числа осіб офіцерського складу, ставить 90 відсотків посадового окладу та виплачується по теперішній час. 22 жовтня 2014 року, ОСОБА_1 звернувся до керівництва Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо перерахунку пенсії у зв'язку з недоплатою у 1345 грн до розміру його грошового забезпечення, щомісячно, відповідно довідки про розмір грошового забезпечення, від 8 листопада 2012 року та довідки командира військової частини А-0202 від жовтня 2011 року №172/375. Згідно відповіді ГУПФ України в м. Києві від 16 грудня 2014 року за зверненням позивача - підстави для перерахунку йому пенсії відповідно довідки відсутні. Позивач вважає, що ГУПФ України в м. Києві перерахунок грошового забезпечення не провело, чим порушило вимоги ст.63 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Також на виконання вимог постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 6 грудня 2011 року та ухвали Київського апеляційного сулу м. Києва від 31 березня 2014 року позивачем було написано листа про перерахунок пенсійного забезпечення, але не зважаючи на представлені документи, до ГУПФ України в м. Києві, розмір його грошового забезпечення було розраховано тільки із посадового окладу, а усі наступні складові враховані не були. Всі відповіді зводились до того, що в постанові суду вказано «здійснити перерахунок розміру пенсійного забезпечення», а не грошового забезпечення». Позивач відзначив, що його пенсійне забезпечення складається з грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років, виконання особливо важливих завдань, служба н умовах режимних обмежень, премія) та додаткових виплат. Щомісячна недоплата складає 1517,29 грн, та ще недоплата премії у 1345 грн складають. Таким чином, вважає, що посадові особи ГУПФ України в м. Києві свідомо не виконують, Конституцію України, закони, постанови та інші нормативно-правові документи, які захищають його права, проявляють бездіяльність, що є причиною дискримінації в порівнянні з іншими військовослужбовцями, яким враховується підвищений розмір посадового окладу при нарахуванні пенсії, з урахуванням всіх складових, а саме: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років; виконання особливо важливих завдань; служба в умовах режимних обмежень; премія; всього. Таким чином, зазначив, що незважаючи на наявність законних підстав та проявляючи бездіяльність, відповідач умисно посилається на надуману і протиправну підставу для відмови в перерахунку розміру моєї пенсії. Такі протиправні дії відповідача призвели до того що, починаючи з 1 червня 2011 року, пенсійне забезпечення позивача значно погіршилось.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити, послався на вище зазначені пояснення.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав до суду заперечення, де зазначив що, постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 06.12.2011 у справі №2а-5986/11, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.03.2014, суд зобов'язав ГУПФ України в м. Києві здійснити перерахунок розміру пенсійного забезпечення ОСОБА_1 з 24.04.2011, а також її виплатити (з урахуванням раніше виплаченої пенсії) у зв'язку із підвищенням розміру посадового окладу старшого наукового співробітника військової частини НОМЕР_1 відповідно до наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 №377 "Про твердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних сил України”. 21.07.2014 старшим державним виконавцем ВДВС ГУЮ в м. Києві було відкрито виконавче провадження (ВП №44073886) на виконання виконавчого листа, виданого Солом'янським районним судом м. Києва 17.07.2014 у справі №2а-5986/11. Представником відповідача зазначено, що відповідно до ст.99 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 №1522 органи Пенсійного фонду України виконують функції тільки призначення та перерахунку пенсій, а функція визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення пенсій виходить за межі їх компетенції. Встановлення розміру грошового забезпечення для обчислення пенсії відноситься до компетенції уповноваженого структурного підрозділу Міністерства оборони України. При цьому, основним документом для обчислення розміру пенсії є грошовий атестат військовослужбовця або довідка про розмір грошового забезпечення, яка надається саме уповноваженим на це структурним підрозділом. Довідка Київського міського військового комісаріату від 22.10.2014 №7615 була видана на виконання судового рішення, а тому не породжує підстав для здійснення перерахунку пенсії з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, які в ній вказані. Також представником відповідача зазначено, що з метою виконання постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 06.12.2011 ГУПФ України в м. Києві було здійснено перерахунок пенсії в порядку, встановленому судовим рішенням, а саме: з 24.04.2011 проведено перерахунок пенсійного забезпечення з урахуванням посадового окладу в розмірі 1460,00 грн. У зв'язку з неможливістю внесення даних по складових грошового забезпечення, зокрема, посадового окладу без змін додаткових видів грошового забезпечення до електронної бази даних на виконання рішення суду, перерахунок пенсії було проведено в підсистемі «Призначення та виплати пенсії деяким категоріям громадян» в індивідуальному порядку. При цьому, представник відповідача зазначив, що проведення перерахунку пенсії з врахуванням (крім надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 90%) інших складових грошового забезпечення та перерахунок пенсії відповідно до довідки Київського міською військового комісаріату не було предметом судового розгляду справи, а тому вчинення таких дій ГУПФ України в м. Києві виходить за межі зобов'язань покладених судовим рішенням. Водночас ГУПФУ звертає увагу на той факт, що позовні вимоги ОСОБА_1 в цій частині позову, спрямовані на виконання іншого судового рішення, що набрало законної сили, та яке перебуває на виконанні в органах ДВС, а саме постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 06.12.2011 у справі №2а-5986/11. Щодо здійснення перерахунку пенсії у зв'язку зі зміною розміру премії, то представником відповідача зазначено, що згідно ст.63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. Оскільки рішення Кабінету Міністрів України про перерахунок пенсії не було прийняте - відповідач - ГУПФ України в м. Києві діяло з урахуванням норм чинного законодавства. Також зазначено, що оскільки рішення щодо позивача Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві у майбутньому не приймалося та невідомо чи порушить відповідач своїми діями права позивача, - рішення суду не може ґрунтуватися на припущенні можливості такого порушення. Таким чином, позовна вимога, яка стосується призначення та виплати пенсії на майбутнє не має підстав для задоволення. Тому, з урахуванням викладеного у письмових запереченнях, вважав, що у задоволенні позову слід відмовити в повному обсязі.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходить наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та йому було призначено пенсію по інвалідності відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно довідки Військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України №172/375 від 14.11.2011 ОСОБА_1 дійсно проходив військову службу у військовій частині НОМЕР_1 та був звільнений з військової служби з посади старшого наукового співробітника. На момент звільнення йому був встановлений максимальний посадовий оклад. Серед іншого, відповідно до наказу Міністра оборони України від 25.06.2011 № 355 “Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 28.01.2011 №50” з 1 червня 2011 року розмір премії військовослужбовцям військової частини НОМЕР_1 , з числа осіб офіцерського складу, становить 90 % посадового окладу (а.с.10-11).

Так, відповідно до довідки Київського військового комісаріату про розмір грошового забезпечення для нарахування (перерахування) пенсії відповідно ПКМУ 1294-07.11.07 №145264 від 08.11.2012 розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 в день звільнення зі служби 08.12.2006 становить: посадовий оклад - 1460,00 грн; оклад за військовим званням, підполковник - 130,00 грн; надбавка за вислугу років 40% - 636,00 грн; виконання особливо важливих завдань 50% - 1113,00 грн; служба в умовах режимних обмежень 15% - 219,00 грн; премія 90% - 1314,00 грн, а всього: 4872,00 грн. Основний розмір пенсії: 80% суми грошового забезпечення у розмірі 3897,60 грн (а.с.12).

Постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 06.12.2011 визнано протиправними дії та бездіяльність ГУПФ України в м. Києві щодо непровдення ОСОБА_1 перерахунку розміру пенсійного забезпечення в зв'язку із підвищенням розміру посадового окладу старшого наукового співробітника військової частини НОМЕР_1 відповідно до наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 №377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України». Зобов'язано ГУПФ України в м. Києві здійснити перерахунок розміру пенсійного забезпечення ОСОБА_1 з 24.04.2011, а також її виплатити (з урахуванням раніше виплаченої пенсії) у зв'язку із підвищенням розміру посадового окладу старшого наукового співробітника військової частини НОМЕР_1 відповідно до наказу Міністра оборони України від 28.07.2008 №377 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України».

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.03.2014 апеляційну скаргу ГУПФ України в м. Києві залишено без задоволення, а постанову Солом'янського районного суду м. Києва від 06.12.2011 - без змін.

Отже, на підставі постанови Солом'янського районного суду м. Києва від 06.12.2014 ГУПФ України в м. Києві здійснило перерахунок пенсії ОСОБА_1 на 01.12.2014 (а.с.13).

Листами від 23.10.2014 та від 18.11.2014 ОСОБА_1 звертався до ГУПФ України в м. Києві щодо проведення перерахунку пенсії відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 08.11.2012 та щодо надання роз'яснення з приводу відмови в праві на перерахунок пенсії (а.с.14-19).

З листів ГУПФ України в м. Києві від 25.11.2014 та від 16.12.2014 вбачається, що проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням (крім посадового окладу) інших складових грошового забезпечення не було предметом судового розгляду справи №25986/11 у Солом'янському районному суді м. Києва, а тому вчинення таких дій управлінням виходить за межі зобов'язань покладених судовим рішенням. З метою виконання постанови управлінням здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 в порядку, встановленому судовим рішенням, а саме: з 24.04.2011 проведено перерахунок пенсійного забезпечення з урахуванням посадового окладу в розмірі 1460,00 грн. Виконання рішення суду в підсистемі «Призначення та виплати пенсії деяким категоріям громадян (ПВП ДКГ)» виконується в індивідуальному порядку, встановленому судовим рішенням. Оскільки після проведення зазначеного перерахунку розмір пенсії ОСОБА_1 зменшується, сума доплати за період з 24.04.2011 по 30.11.2014 відсутня. Розмір пенсії з 01.12.2014 до виплати залишився без змін, а саме: 5092,34 грн. Вказана сума складається з: розміру пенсії, обчисленої на виконання рішення суду 1168,00 грн, що становить 80% сум посадового окладу (1460,00*80%); 292,00 грн збільшення пенсії на 25% відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 №1381 “Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" (1168,00*25%); 379,60 грн підвищення пенсії інваліду війни 2 групи відповідно до ст.21 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” в розмірі 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; 50,00 грн щомісячної цільової грошової допомоги на прожиття, передбаченої Законом України “Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни”; 379,60 грн щомісячної додаткової пенсії як особі, віднесеної до категорії 1, інваліду 2 групи в розмірі 40 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" згідно постанови Кабінету Міністрів України “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 23.11.2011 №1210; 474,50 надбавка на утриманця непрацездатного члена сім'ї (дитина до 18 років) відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”; 2348,64 грн доплати до розміру раніше призначеної пенсії. Також зазначено, що оскільки рішенням суду управління не було зобов'язано провести ОСОБА_1 підвищення або перерахунок пенсії в зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення, підстави для проведення перерахунку пенсії відповідно до довідки відсутні (а.с.20-23).

Також в матеріалах справи наявна довідка Київського міського військового комісаріату про грошове забезпечення для нарахування пенсії №7615 від 22.10.2014, відповідно до якої розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 згідно наказу МОУ №377 від 28.07.2008 «Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України» в день звільнення зі служби 08.12.2006 може становити: посадовий оклад - 1460,00 грн; оклад за військовим званням, підполковник - 130,00 грн; надбавка за вислугу років 40% - 636,00 грн; виконання особливо важливих завдань 50% - 1113,00 грн; надбавка за роботу з таємними документами 15% - 219,00 грн; премія 10% - 146,00 грн; всього - 3704,00 грн (а.с.43).

Крім того, ОСОБА_1 , згідно довідки ГУПФ України в м. Києві від 05.11.2014 на підставі постанови Солом'янського районного суду м. Києва у справі №2а-5986/11 було здійснено перерахунок пенсії з 24.04.2011 із сум грошового забезпечення: посадовий оклад 1460,00 грн; всього 1460,00 грн. Основний розмір пенсії 80% грошового забезпечення - 1168,00 грн. Доплата до розміру раніше призначеної пенсії - 1212,40 грн, підсумок пенсії (з надбавками) - 3652,80 грн (а.с.44).

Серед іншого, з матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 №145264 вбачається про наявність відкритого виконавчого провадження у Відділі примусового виконання рішень УДВС Головного управління юстиції у м. Києві з примусового виконання виконавчого листа по справі №2а-5986/11, виданого Солом'янським районним судом м. Києва, однак при розгляді позовної вимоги позивача щодо виконання судового рішення у іншій справі, суд не має право зобов'язувати виконувати рішення суду шляхом ухвалення новою судового рішення, оскільки вказана прерогатива передбачена в межах виконавчого провадження у відповідності до ЗУ «Про виконавче провадження».

Щодо решти позовних вимог суд зазначає наступне.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п.З ст.116 Конституції України Кабінет Міністрів України забезпечує проведення фінансової, цінової, інвестиційної та податкової політики: політики у сферах праці й зайнятості населення, соціального захисту, освіти, науки і культури, охорони природи, екологічної безпеки і природокористування.

Абзацом 1 ст.117 Конституції України передбачено, що Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.

23 квітня 2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 355, де в пункті 1 зобов'язано установити з 1 липня 2012 р. підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 р. до 23 відсотків та з 1 січня 2013 р. до 35 відсотків розміру пенсій.

При цьому розміри пенсій, обчислені з урахуванням підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсії, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 р. № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.

Кабінет Міністрів України постановою від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» дозволив Міністру оборони України здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі на менше 10 % посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Відповідно до п.5 Постанови КМУ №1294 керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право: здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менше як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Наказом Міністра оборони України №355 від 25 червня 2011 року «Про внесення змін до Наказу Міністра оборони України від 28 січня 2011 №50» передбачено підвищення премії до 90%.

Аналіз вищевикладених положень дозволяє прийти до висновку про те, що сама Постанова КМУ №1294 встановлює не конкретні розміри премій, а лише їх граничні показники та право керівників відповідних органів визначати їх розмір лише в межах відповідних асигнувань і таке встановлення цілком буде залежати від особистого вкладу військовослужбовців в загальний результат служби, якості, складності, обсягу та важливості виконуваних завдань. У разі несвоєчасного або низькоякісного виконання завдань надбавка або премія може бути скасована або її розмір зменшений.

Таким чином, встановлені наказами №№ 50, 355 премії та постановою КМУ №1294 надбавки носять тимчасовий та індивідуальний характер і залежить від результатів служби конкретного військовослужбовця, індивідуальні заслуги якого не можуть бути розповсюджені на осіб, що перебували на цій посаді в попередні роки, їх виплата дозволена за наявності певних умов тільки в межах видатків, передбачених у кошторисі Міністерства оборони України для грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №355 від 23.04.2012, для проведення підвищення розміру пенсії Міністерство оборони України зобов'язано надати довідку про розмір грошового забезпечення позивача, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» №1294 від 07.11.2007 станом на 01 квітня 2012 року.

Згідно з матеріалами справи, позивачу підвищено пенсію з 01 липня на 11%, з 01 вересня 2012 року на 23%, та з 01 січня 2013 року на 35 %, відповідно до постанови КМУ № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Частиною 3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Даний порядок визначений Постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393», де в п.1 даного Порядку визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Моментом виникнення права на перерахунок пенсії, призначеної на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», є зміна Кабінетом Міністрів України розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців.

Згідно з п.1 вказаного Порядку, 07 листопада 2007 року Кабінетом Міністрів України прийнята Постанова № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», якою запроваджені нові умови грошового забезпечення військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, набула чинності з 01 січня 2008 року.

З цієї дати за рішенням Кабінету Міністрів України відбулися зміни розміру та введення нових видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу. Таким чином, моментом виникнення права на перерахунок пенсій було 01 січня 2008 року.

Згідно з матеріалами справи, органами Пенсійного фонду України позивачу проведено перерахунок раніше призначеної пенсії з урахуванням розміру грошового забезпечення, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 р. №1294 у межах наданих їм повноважень (пункт 2 та 5 постанови).

Іншого порядку проведення перерахунку чинним законодавством не передбачено.

З огляду на наведене, суд вважає, що відсоткове підвищення розміру пенсії не є підставою для перерахунку позивачу пенсійного забезпечення, оскільки постановою Кабінету Міністрів України «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 23.04.2012 не передбачено фактична зміна розмірів або введення нових видів грошового забезпечення.

Таким чином, суд вважає, що відповідач під час здійснення підвищення до пенсії відповідно до постанови №355 діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України, будь-які протиправні дії з приводу не здійснення перерахунку позивачу пенсії з боку відповідача відсутні, тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Верховного Суду України від 26 лютого, 14 травня, 18 червня та 10 вересня 2013 року (справи №№ 21-5а13, 21-109а13, 21-165а13, 21-223а13 відповідно), які згідно ст.244-2 КАС України, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.

Стаття 71 КАС України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

На підставі вказаного, суд дійшла висновку про необґрунтованість позовних вимог позивача ОСОБА_1 , у зв'язку з чим в задоволенні адміністративного позову слід відмовити.

На підставі наведеного, керуючись ст.63 ч.3 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», Постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», ст. ст. 2, 6-12, 17-19, 69-71, 86, 105, 106, 158-163, 167 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України м. Києві про визнання дій та бездіяльності неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії- відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Солом'янський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня оголошення постанови, а особами які не були присутніми під час її проголошення з дня отримання копії постанови.

Суддя - Г.О. Козленко