ун. № 759/1654/15-п
пр. № 3/759/700/15
16 лютого 2015 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Кириленко Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ Святошинського РУГУ МВС України в м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
- за ч.1 ст.130, ст. 122-2 КпАП України,-
ОСОБА_1 24.01.2015 р. о 03:10 год. на пр-ті Відрадному у м. Києві керував автомобілем FORD TOVRNEO держномер НОМЕР_1, з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різким запахом алкоголю з порожнини рота, невиразна хода, від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив п. 2.5 ПДР України.
Крім того, згідно протоколу ОСОБА_1 24.01.2015р. о 03:05 год. по вул. Гарматна 51 м. Києві, керуючи автомобілем FORD TOVRNEO держномер НОМЕР_1, на вимогу працівників міліції про зупинку транспортного засобу, завчасно подану за допомогою жезла, свистка, не зупинився та був затриманий шляхом переслідування на патрульному автомобілі ВАЗ 2110 держномер 2054 на пр-т Відрадний 18 в м. Києві, чим порушив п. 2.4 ПДР України.
ОСОБА_1 свою провину визнав частково та пояснив, що 24.01.2015р. о 03:05 год. по вул.Гарматна 51 м. Києві, керуючи автомобілем FORD TOVRNEO держномер НОМЕР_1, на вимогу працівників міліції про зупинку транспортного засобу, завчасно подану за допомогою жезла, свистка, не зупинився оскільки не помітив вказаної дії, а зупинився тоді, коли побачив за собою автомобіль працівників дорожньо патрульної служби.
Відповідно до 122-2 КпАП України невиконання водіями вимог працівника міліції, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу, а також залишення ними на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, -тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів на строк від одного до трьох років.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КпАП України керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, -тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв від двохсот до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб і на інших осіб - накладення штрафу від двохсот до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб.
Відповідно до ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення. о правопорушення.
Оскільки будь-яких доказів про порушення ОСОБА_1 вимоги працівника міліції про зупинку матеріали справи не містять, свідки, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення серії АП № 721888 даного факту не підтвердили, провадження в цій частині підлягає закриттю у зв'язку з відсутностю події і складу адміністративного правопорушення відповідно до п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП .
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 130, ст. 247 КпАП України,-
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 3 400 (три тисячі чотириста гривень) грн.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 36,54 грн.
Провадження у адміністративній справі відносно ОСОБА_2 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-2 КУпАП - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів.
Суддя