Кіровоградської області
"14" лютого 2007 р.
Справа № 17/299
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Таран С.В., розглянувши матеріали справи № 17/299
за позовом: Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області, м. Кіровоград
до відповідача: приватного підприємства "Геомарк", м. Олександрія Кіровоградської області
про стягнення 31833 грн.
Представники сторін:
від позивача - Куницький В.В., довіреність № 9-02 від 09.01.07 р., головний спеціаліст-юрисконсульт;
від відповідача - директор Крюков О.М., на підставі наказу №1 від 29.03.01р.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області подано позов про стягнення з приватного підприємства "Геомарк" до державного бюджету 31833,00 грн. економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.
Відповідач позов заперечив, посилаючись на невідповідність рішення державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області, на підставі якого до нього застосовано економічні санкції, вимогам чинного законодавства.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне.
Відповідно до Положення про державну інспекцію з контролю за цінами в Кіровоградській області, затвердженого наказом Державної інспекції з контролю за цінами №9 від 29.03.2001 р., державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області є територіальним органом державної інспекції з контролю за цінами у складі Міністерства економіки України і підпорядковується їй.
Згідно статті 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення" державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів.
Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Пунктом 3 Положення про державну інспекцію з контролю за цінами в Кіровоградській області визначено, що основним завданням державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області є організація та здійснення контрольно - наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області відповідно до правил статті 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" та п.п.5 п.5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами має право приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необґрунтовано одержаної підприємством, установою, організацією виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, а також звертатись з позовами до судів про стягнення з підприємств, установ та організацій сум у разі невиконання ними рішень державних інспекцій з контролю за цінами.
Повноважною особою установи позивача в період з 30.03.2006 р. по 03.04.2006 р. відповідно до плану роботи державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області з питань застосування оплати за роботи із землеустрою, щодо виготовлення документів, які посвідчують право власності на землю було проведено перевірку дотримання державної дисципліни цін приватним підприємством "Геомарк" за період з квітня місяць 2005 року по березень місяць 2006 року.
За наслідками даної перевірки було складено акт №37 від 03.04.2006 р., в якому зафіксовано завищення ПП "Геомарк" плати за послуги щодо виготовлення Державного акту на право власності на земельну ділянку понад гранічні розміри, встановлені чинним законодавством (а.с.13).
На підставі вказаного акту заступником начальника державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області винесено рішення від 07.08.2006 р. №28 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін (а.с.10), згідно якого на підставі статті 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" вирішено вилучити у приватного підприємства "Геомарк" у доход державного бюджету 10611 грн. необґрунтовано одержаної виручки та застосовано 21222 грн. економічних санкцій за вказане порушення.
Постановою господарського суду Кіровоградської області від 18.12.2006 р. по справі №3/319 за позовом приватного підприємства "Геомарк" до державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області скасовано рішення останньої від 28.07.2006р. №28 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін. Вказана постанова набрала законної сили 02.01.2007 р. (а.с.51-56, 65).
Відповідно до вимог пункту 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа щодо якої встановлено ці обставини.
Враховуючи те, що постановою суду від 18.12.2006р. по справі №3/319 встановлено невідповідність вимогам чинного законодавства рішення №28 від 28.07.2006 р., на підставі якого до ПП "Геомарк" застосовано економічні санкції за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 31833 грн., що є об'єктом розгляду у даній господарській справі, в задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Заява відповідача щодо закриття провадження у справі на підставі пункту 4 частини першої статті 57 Кодексу адміністративного судочинства України (а.с.50) задоволенню не підлягає з огляду на викладене вище, а також з урахуванням того, що предмет спору у даній справі не є тотожнім предмету спору по справі №3/319, яка розглядалась господарським судом Кіровоградської області.
Керуючись статтями 160, 162, 163, частинами 1-4 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
В задоволенні позовних вимог відмовити.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського господарського суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
С.В. Таран