Постанова від 08.02.2007 по справі А30/6-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

08.02.07р.

Справа № А30/6-07(А8/337-06)

12 год. 40 хв.

За позовом: Державної інспекції з контролю за цінами у Дніпропетровській області,(м. Дніпропетровськ)

до комунального підприємства "Граніт",(с. Кам'янське Нікопольського району Дніпропетровської області)

про стягнення економічних санкцій в сумі 5826 грн.

Суддя: Євстигнеєва Н.М.

Секретар: Ворошило О.М.

Представники:

Від позивача: Рівна В.В., довіреність № 305 від 17.02.2006 року, юрисконсульт;

Від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Державна інспекція з контролю за цінами у Дніпропетровській області, (м. Дніпропетровськ) просить стягнути з Комунального підприємства "Граніт", (с. Кам'янське Нікопольського району Дніпропетровської області) в дохід державного бюджету економічні санкції за порушення державної дисципліни цін сумі 5826 грн., застосовані до відповідача відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами у Дніпропетровській області від 07.04.2006 року №126. На думку позивача порушення відповідачем державної дисципліни цін полягає в необґрунтованому стягненні плати за надання послуг, які не надавались. Позивач вважає, що відповідачем порушено вимоги рішення виконавчого комітету Придніпровської сільської ради від 18.05.2005 року №31 «Про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги комунальним підприємством «Обрій»та «Граніт»; наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 року №298/519, Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами; ст. 10 Закону України «Про ціни та ціноутворення».

Відповідач у судове засідання не з'явився, відзиву на позов не надав.

Клопотання про застосування засобів технічної фіксації при розгляді справи представником позивача не заявлялось.

У справі оголошувалась перерва з 11.01.2007 року на 08.02.2007 року.

При розгляді справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

07 квітня 2006 року Державною інспекцією з контролю за цінами у Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ прийнято рішення №126 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, відповідно до якого вирішено вилучити у Комунального підприємства «Граніт»(с. Кам'янське Нікопольського району Дніпропетровської області) у дохід державного бюджету 1942,00грн. та штраф у сумі 3884,00грн.

Рішення про застосування економічних санкцій (як зазначено в рішенні) прийнято в зв'язку з порушенням Комунальним підприємством «Граніт»(с. Кам'янське Нікопольського району Дніпропетровської області) вимог рішення виконавчого комітету Придніпровської сільської ради від 18.05.2005 року №31 «Про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги комунальним підприємством «Обрій»та «Граніт»; наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 року №298/519, Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами; ст. 10 Закону України «Про ціни та ціноутворення», а саме: завищення тарифу на утримання будинку та прибудинкової території.

Обставини порушення зафіксовані в Акті №337 від 29.03.2006 року перевірки порядку встановлення і застосування цін, тарифів.

В період з 15.03.2006 року по 29.03.2006 року провідним державним інспектором Висоцькою А.О., що діяла на підставі посвідчення на перевірку № 001733 від 13.03.2006 року, здійснено перевірку дотримання Комунальним підприємством «Граніт»порядку встановлення і застосування цін, тарифів. Період, що перевірявся, - з 01.06.2005 року -по 01.01. -28.02.2006 року. 29.03.2006 року складено Акт перевірки №337.

Згідно Акту перевірки встановлено, що відповідно до затвердженого переліку послуг, які надаються населенню та входять до тарифу з 01.10.2003 року без змін на момент перевірки, та договорів, укладених «власником будинку»та «Співвласником», в перелік наданих послуг входять послуги з «дератизації»та «дезінсекції». Власником (головою Придніпровської сільської ради Прокопенко А.А.) розрахована калькуляція та затверджена рішенням сільської ради на виконання даних послуг безпосередньо виконавцем. Відповідно до законодавчих актів відповідну послугу мають право здійснювати органи, які мають ліцензію на здійснення вищезазначених послуг, Комунальне підприємство «Граніт»не має ліцензії на виконання послуг, які зазначені в переліку послуг наданих населенню та які входять до тарифу. З жодними сторонніми організаціями не було укладено договорів в 2005-2006 роках для виконання зазначених робіт.

Так як послуги з «дератизації»та «дезінсекції»не виконувались, тариф 0,02грн. за 1 м.кв. Вилучається із загального тарифу 0,41грн. за 1 м.кв., і підлягає перерахунку нарахованої суми споживачам, та їм повернено: 36 721,2 м. кв. х 7 місяців х 0,02грн. = 5140,97грн.; 36 721,2 м. кв х2 місяці 20дн. х 0,02 = 1942,67грн. Всього на перерахунок за період з 01.06.2005 року по 20.03.2006 року нараховано 7083,64грн. Сплачено населенням за період з 01.06. по 31.12.2005р. 31,2% від загальної суми нарахування -5140,97грн.

5140,97грн. х 31,2% = 1603,98грн. За період з 01.01. по 20.03.2006 рік, сплачено населенням 17,4% від загальної суми нарахування 1942,66грн.; 1942,66грн.х17,4%=338,02грн.

Загальна сума безпідставно одержаної виручки складає 1942,00грн. і підлягає до вилучення в державний бюджет на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення». Також підлягає вилученню сума штрафу в двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 3884,00грн., а всього 5826,00грн.

Начало формы

Відповідно до статті 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення" державний контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.

Відповідно до пункту 3 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 N 1819, з подальшими змінами, організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів визначені основними завданнями Державної інспекції з контролю за цінами.

Відповідно до підпункту 5 пункту 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами інспекція має право приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необґрунтовано одержаної підприємством, установою, організацією виручки у результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, а також звертатись з позовами до судів про стягнення з підприємств, установ та організацій зазначених сум у разі невиконання ними рішень державних інспекцій з контролю за цінами.

Порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами визначає відповідна Інструкція про порядок застосування, затверджена наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України 03.12.01 N 298/519, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 18.12.2001 р. за N 1047/6238.

Відповідно до пункту 3.1 названої Інструкції Державна інспекція з контролю за цінами та державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі приймають рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством. Підставою для прийняття рішень про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій є акти перевірок, які складаються посадовими особами органів державного контролю за цінами.

Відповідно ж до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Складення Акту перевірки та прийняття рішення про застосування економічних санкцій на підставі цього Акту перевірки вчинено в межах повноважень позивача, визначених відповідно до законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оскільки рішення про застосування економічних санкцій, про оплату яких заявлено позов, винесено відповідно до конституційного обов'язку діяти в межах повноважень та у передбачений спосіб, в установленому порядку нечинним не визнано, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача економічних санкцій обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 9, 71, 94, 104, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Граніт», (53282, Дніпропетровська область, Нікопольський район, с. Кам'янське, вул. Будівельників, буд. 3 «А», р/р2600730178315 ПІБ м. Нікополь, МФО 305534, ЄДРПОУ 32616803) в дохід Державного бюджету України, код 23030300 відділення державного казначейства Нікопольського району на р/р31113106600174 УДКУ Дніпропетровської області, МФО 805012, ЗКПО 23929796 економічні санкції в сумі 5826,00грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного господарського суду шляхом подання до господарського суду Дніпропетровської області заяви на протязі 10 днів із дня складання постанови у повному обсязі або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили у відповідності до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.М. Євстигнеєва

(Дата складення постанови у повному обсязі відповідно до

вимог статті 163 КАС України, - 13.02.2007 року)