Ухвала від 15.06.2015 по справі 761/14345/15-к

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2015 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду м. Києва в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1

суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

секретаря - ОСОБА_4 ,

з участю особи, яка подала скаргу - ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_6 на ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 21 травня 2015 року,

ВСТАНОВИЛА:

Цією ухвалою слідчим суддею скаргу представника ОСОБА_6 адвоката ОСОБА_5 на бездіяльність керівника органу досудового розслідування Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві, яка полягає в невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань повернуто особі, яка її подала. Рішення суду мотивовано тим, що звертаючись до суду зі скаргою, заявник пропустив встановлений законом десятиденний строк і не порушував питання про його поновлення.

В апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 21 травня 2015 року та направити матеріали справи до Шевченківського районного суду м. Києва для розгляду по суті скарги.

Заслухавши доповідь судді, пояснення представника ОСОБА_6 адвоката ОСОБА_5 , який уточнив апеляційні вимоги і просив скасувати ухвалу слідчого судді та постановити нову ухвалу, якою задовольнити скаргу по суті заявлених в ній вимог, дослідивши матеріали провадження за скаргою та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст.304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою ст. 303 КПК України можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Як вбачається з матеріалів провадження за скаргою, 30.04.2015 року ОСОБА_6 звернувся до Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві із заявою про кримінальне правопорушення за ст.190 КК України для внесення цього повідомлення до ЄРДР як повідомлення про злочин.

Згідно матеріалів провадження № 761/14345/15-к, 21.05.2015 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшла скарга адвоката ОСОБА_5 , в якій він просить зобов'язати керівника органу досудового розслідування Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань по письмовій заяві ОСОБА_6

21.05.2015 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва своєю ухвалою повернула скаргу особі, яка її подала, як таку, що подана з пропуском строку на оскарження без клопотання про поновлення строку на оскарження.

Перевіривши доводи ОСОБА_5 , викладені в апеляційній скарзі, колегія суддів вважає таке рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим і з ним погоджується, з наступних підстав.

Заява про кримінальне правопорушення, згідно ч.1 ст.214 КПК України, має вноситись до ЄРДР слідчим того органу, до якого вона надійшла, протягом 24 год. після її подання. І, відповідно, строк на оскарження бездіяльності, пов'язаної з невнесенням відомостей до ЄРДР починає відраховуватись з наступного дня, після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення.

Враховуючи дату звернення з повідомленням про кримінальне правопорушення 30.04.2015 року та положення ст.214 КПК України, датою закінчення строку на оскарження бездіяльності прокурора слід вважати 10. 05.2015 року.

Положеннями п.3 ч.2 ст.304 КПК України передбачено, що скарга повертається особі, яка її подала якщо вона подана після закінчення строку, передбаченого частиною першої цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або за заявою особи не було знайдено підстав для його поновлення.

Оскільки, звертаючись до суду зі скаргою 21.05.2015 року, з пропуском строку на оскарження бездіяльності слідчого, заявник не порушив питання про поновлення строку на оскарження, а посилався лише на те, що відповідь з Шевченківського РУ ГУ МВС України з завіреною копією висновку за результатами перевірки по матеріалу ЖЄО №20358 від 30.04.2015 року він отримав 14.05.2015 року, від якого відраховує строк на оскарження, слідчий суддя вважав ці доводи безпідставними.

Обчислення заявником строку на оскарження бездіяльності слідчого з моменту отримання ним відповіді з Шевченківського РУ ГУ МВС України з завіреною копією висновку перевірки по матеріалу ЖЄО №20358 від 30.04.2015 року, а саме з 14.05.2015 року, колегія суддів вважає помилковим, оскільки кримінальним процесуальним законом передбачено інший порядок його обчислення, а клопотання про поновлення строку на оскарження бездіяльності слідчого з посиланням на зазначені обставини, як видно з матеріалів провадження за скаргою, ОСОБА_5 не порушував.

За викладеним, колегія суддів вважає, що ухвала винесена з дотриманням вимог кримінального процесуального закону, і слідчим суддею обґрунтовано прийнято рішення про повернення скарги, а тому апеляційну скаргу ОСОБА_5 слід залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді - без зміни.

Керуючись ст.ст. 303, 304, 309, 404, 407, 422 КПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5 в інтересах ОСОБА_6 залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 21.05.2015 року, якою скаргу ОСОБА_5 , подану в інтересах ОСОБА_6 на бездіяльність керівника органу досудового розслідування Шевченківського РУ ГУ МВС України в м. Києві, що полягає в невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань повернута особі, що її подала, - залишити без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді:

ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

Справа № 11-сс/796/1555/2015 Головуючий в 1 інстанції - ОСОБА_7

Категорія ст.303 КПК України Доповідач ОСОБА_1

Попередній документ
45107195
Наступний документ
45107197
Інформація про рішення:
№ рішення: 45107196
№ справи: 761/14345/15-к
Дата рішення: 15.06.2015
Дата публікації: 20.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Апеляційний суд міста Києва
Категорія справи: