ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
15 червня 2015 року м. Київ № 826/11233/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кобилянський К.М., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом Міністерства аграрної політики та продовольства України
до Відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби України Міністерства юстиції України
про визнання протиправною та скасування постанови,
Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби України Міністерства юстиції України, у якій просить суд визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України Кошкера І.А. про накладення штрафу від 18.05.2015 ВП № 47464206.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду відбувається шляхом подання позовної заяви, яка має бути оформлена згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статі 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивач не додав до позовної заяви документ про сплату судового збору.
Відповідно до пункту 21 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються, зокрема, Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, органи доходів і зборів, Державна казначейська служба України, Державна фінансова інспекція України та їх територіальні органи, Державна служба фінансового моніторингу України і Національний банк України - у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що в даному випадку Міністерство аграрної політики та продовольства України виступає не у якості суб'єкта владних повноважень у справі, пов'язаній з питаннями, що стосуються його повноважень, а у якості учасника виконавчого провадження.
Позивач звернувся до суду як боржник у виконавчому провадженні про скасування постанови відповідача про накладення штрафу у розмірі 680,00 грн.
Оскарження постанов органів виконавчої служби України не належить до повноважень Міністерства аграрної політики та продовольства України, а є правом позивача як учасника виконавчого провадження.
Даний спір належить до спорів майнового характеру та загальна сума позовних вимог становить 680,00 грн.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» з 01.01.2015 установлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218 гривень.
Ставки сплати судового збору встановлено частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно з частиною 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір», під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
З урахуванням суми позовних вимог, при зверненні до суду позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 182,70 грн.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалах Київського апеляційного адміністративного суду № 826/19250/13-а від 08.04.2014, №826/4943/14 від 19.06.2014.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати документ про сплату судового збору у вказаному розмірі.
Крім того, відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Всупереч зазначеним нормам позивач не надав суду доказів направлення відповідачу примірника позовної заяви з доданими до неї матеріалами.
Частиною четвертою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Позовну заяву підписано представником Міністерства аграрної політики та продовольства України ОСОБА_2
На підтвердження повноважень до позовної заяви додано копію довіреності від 17.04.2015.
Згідно з частиною п'ятою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява підписана представником позивача, то у позовній заяві позивач мав зазначити відомості про ім'я представника, його поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти (чи про відсутність засобів зв'язку).
Таким чином, позивач мав вказати дані представника, його поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти (чи про відсутність засобів зв'язку).
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у 3-денний строк з дня набрання законної сили ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до суду з посиланням на реквізити даної ухвали:
- оригіналу документу про сплату судового збору за позовні вимоги майнового характеру;
- позовної заяви із зазначенням відомостей про ім'я представника, його поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є;
- доказів направлення відповідачу примірника позовної заяви з доданими до неї матеріалами.
Зазначені документи необхідно подати з врахуванням вимог частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у відповідності до кількості відповідачів.
Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Залишити позовну заяву Міністерства аграрної політики та продовольства України без руху.
2. Встановити позивачу 3-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня набрання законної сили ухвалою про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити позивача про те, що у випадку недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде повернута позивачу.
4. Копію даної ухвали надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, передбаченим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції, за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.М. Кобилянський