ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
28 травня 2015 року м. Київ № 826/3852/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі Головуючого судді Погрібніченка І.М., суддів Огурцова О.П. Шулежка В.П., при секретарі судового засідання Легенди Я.А. та за участю:
позивача - ОСОБА_1,
та представників:
відповідача 1 - не з'явився,
відповідача 2-Глущенка О.М.,
відповідача 3 - Руденко Л.В.,
третьої особи - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо зупинення провадження у
справі у зв'язку із зверненням суду в порядку ч. 5 ст. 9 КАС України до Верховного Суду
України при розгляді адміністративної справи
за позовом ОСОБА_1
до 1. Міністерства внутрішніх справ України,
2. Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві,
3. Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві
третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Київська міська організація Профспілки атестованих працівників внутрішніх справ України
про визнання протиправними та скасування наказів № 48 о/с від 16 січня 2015 року, № 59 о/с від 30 січня 2015 року в частині, поновлення на посаді та стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу, -
На підставі ч. 7 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 28 травня 2015 року проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом про:
- визнання протиправним та скасування наказу Міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б. від 16.01.2015 року № 48 о/с «По особовому складу» в частині звільнення капітана міліції ОСОБА_1, старшого інспектора сектору організації дорожнього руху відділу Державної автомобільної інспекції з обслуговування Шевченківського району, з органів внутрішніх справ на підставі п. 10 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про очищення влади» від 16.09.2014 року № 1682-VІІ та пп. «а» п. 62 та п. 66 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29.07.1991 року № 114;
- визнання протиправним та скасування наказу начальника Головного управління МВС України в місті Києва Терещука О.Д. від 30.01.2015 року № 59 о/с «Щодо особового складу», в частині звільнення капітана міліції ОСОБА_1 (М-127398), старшого інспектора сектору організації дорожнього руху відділу ДАІ з обслуговування Шевченківського району, підпорядкованого Головному управлінню, з органів внутрішніх справ на підставі п. 10 ч. 2 ст. З ЗУ «Про очищення влади» від 16.09.2014 року № 1682-УІІ та пп. «а» п. 62 та п. 66 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29.07.1991 року № 114;
- поновити ОСОБА_1 на посаді старшого інспектора сектору організації дорожнього руху відділу ДАІ з обслуговування Шевченківського району, підпорядкованого Головному управлінню;
- стягнути з Управління державної автомобільної інспекції ГУ МВС в місті Києві на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) грошове забезпечення за весь час вимушеного прогулу, починаючи з 30.01.2015 року по день фактичного розгляду справи судом;
- допустити негайне виконання в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді старшого інспектора сектору організації дорожнього руху відділу ДАІ з обслуговування Шевченківського району ГУ МВС України в місті Києві та стягнення з Управління державної автомобільної інспекції ГУ МВС в місті Києві грошового забезпечення за весь час вимушеного прогулу у розмірі стягнення за один місяць.
У судовому засіданні 28.05.2015 року судом постановлено ухвалу про звернення на підставі ч. 5 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України до Верховного Суду для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України “Про очищення влади” Конституції України, а саме:
- пункту 10 частини другої статті 3 Закону України “Про очищення влади” положенням статті 8, частини другої статті 19, статті 21, частин другої та третьої статті 22, частин другої та третьої статті 24, частини другої статті 38, частини першої статті 43, статті 58, частини другої статті 61, статті 62, частини першої статті 64 Конституції України в їх системному взаємозв'язку.
У зв'язку із розглядом вказаного питання щодо звернення до Верховного Суду України судом поставлено на обговорення питання про зупинення провадження у справі до вирішення Верховним Судом України питання щодо звернення до Конституційного Суду України та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.
Позивач та представники відповідачів 2, 3 не заперечували проти зупинення провадження у справі.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
При цьому, відповідно до положень пункту 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 року № 9 “Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя” передбачено, що у разі невизначеності в питанні про те, чи відповідає Конституції України застосований закон або закон, який підлягає застосуванню в конкретній справі, суд за клопотанням учасників процесу або за власною ініціативою зупиняє розгляд справи і звертається з мотивованою ухвалою (постановою) до Верховного Суду України, який відповідно до ст. 150 Конституції може порушувати перед Конституційним Судом України питання про відповідність Конституції законів та інших нормативно-правових актів. Таке рішення може прийняти суд першої, касаційної чи наглядової інстанції в будь-якій стадії розгляду справи.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у справі до вирішення Верховним Судом України питання щодо внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності наведених вище положень Закону України “Про очищення влади” Конституції України та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.
Керуючись п. 3 ч. 1 ст. 156, ст.ст.160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Зупинити провадження у справі № 826/3852/15 до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України "Про очищення влади" Конституції України, питання щодо чого порушено відповідно до ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.05.2015 р. у справі № 826/3852/15.
2. Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя І.М. Погрібніченко
Судді: О.П. Огурцов
В.П. Шулежко
Повний текст ухвали виготовлено 04.06.2015 року.