ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
про відмову щодо вжиття заходів забезпечення позову
11 червня 2015 року м. Київ № 826/11063/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Келеберди В.І., розглянувши клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову у справі
за позовом ОСОБА_1
до Директора Національного антикорупційного бюро України Ситника Артема Сергійовича
про зобов'язання вчинити дії
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Директора Національного антикорупційного бюро України Ситника Артема Сергійовича про зобов'язання вчинити дії, а саме включити позивача до списку осіб допущених до участі у конкурсі на зайняття посади керівника юридичного управління Національного антикорупційного бюро України.
Також, позивачем подано клопотання про вжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони проводити конкурс на заняття посади керівника юридичного управління Національного антикорупційного бюро України.
Клопотання вмотивовано тим, що за час вирішення справи може бути проведено конкурс заняття посади керівника юридичного управління Національного антикорупційного бюро України, отже захист цих прав, свобод та інтересів позивача стане неможливим без вжиття таких заходів, для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Згідно вимог ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання. Адміністративний позов, крім способу, встановленого частиною третьою цієї статті, може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Позивачем не надано суду доказів призначення дати проведення конкурсу на заняття посади керівника юридичного управління Національного антикорупційного бюро України та доказів неможливості захисту прав, свобод та інтересів позивача без вжиття заходів забезпечення позову, отже суд не вбачає підстав для задоволення клопотання про вжиття заходів забезпечення позову.
Ознаки протиправності оскаржених дій підлягають встановленню при вирішенні справи по суті.
З урахуванням викладеного, керуючись положеннями ст.117, 118, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
Відмовити у задоволенні клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у строки встановленні ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала відповідно до ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо ухвалу не було оскаржено.
Суддя В.І. Келеберда