про закриття провадження у справі
16 червня 2015 рокум.ПолтаваСправа № 816/709/15-а
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Удовіченка С.О.,
секретаря судового засідання - Панькіної А.С.,
представника Полтавської міської ради - ОСОБА_1 ,
представника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області - ОСОБА_2,
представника Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації - ОСОБА_2,
представника Управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради - ОСОБА_3,
представника виконавчого комітету Полтавської міської ради - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавської міської ради до Заступника начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області ОСОБА_4 , Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області, Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації, заступника директора Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації, треті особи: Управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради, Полтавський міський парк культури та відпочинку "Перемога", виконавчий комітет Полтавської міської ради про визнання дій протиправними та рішення нечинним, -
02 червня 2015 року Полтавська міська рада звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Заступника начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області ОСОБА_4 , Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області, Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації, заступника директора Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації, треті особи: Управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради, Полтавський міський парк культури та відпочинку "Перемога", виконавчий комітет Полтавської міської ради про:
- визнання протиправними дії щодо заповнення форми 1ДКПЗФ "Картка первинного обліку територій та об'єктів природно-заповідного фонду України",
- визнання заповнену форми 1ДКПЗФ "Картка первинного обліку територій та об'єктів природно-заповідного фонду України" нечинною.
Пунктом 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Під нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії державного чи іншого органу слід розуміти юридичну форму рішень цих органів - офіційний письмовий документ державного чи іншого органу (посадової особи), виданий в межах його компетенції, встановленої законом, має точно визначені зовнішні реквізити та породжує певні правові наслідки, створює юридичний стан, спрямований на регулювання суспільних відносин, має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин, поширює свою чинність на певний час, територію, коло суб'єктів.
Властивостями оскаржуваності наділені лише ті правові акти індивідуальної дії, які по-перше, стосуються конкретної фізичної чи юридичної особи, по-друге, створюють реальні правові наслідки для цієї особи, по-третє, правовий акт індивідуальної дії не може бути оскаржений до адміністративного суду, якщо в законодавстві встановлено інший порядок оскарження відповідних актів.
Таким чином, можна зробити висновок, що правові акти індивідуальної дії можуть бути оскаржені в адміністративних судах тільки в тому випадку, коли в цих актах зафіксовані саме рішення, що стосуються прав та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин, як це передбачено у статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Як слідує з матеріалів адміністративного позову позивач просить визнати протиправними дії щодо заповнення форми 1ДКПЗФ "Картка первинного обліку територій та об'єктів природно-заповідного фонду України" та визнання її нечинною.
Так, згідно статей 56-58 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" Державний кадастр територій та об'єктів природно-заповідного фонду є системою необхідних і достовірних відомостей про природні, наукові, правові та інші характеристики територій та об'єктів, що входять до складу природно-заповідного фонду. Державний кадастр територій та об'єктів природно-заповідного фонду ведеться з метою оцінки складу та перспектив розвитку природно-заповідного фонду, стану територій та об'єктів, що входять до нього, організації їх охорони й ефективного використання, планування наукових досліджень, а також забезпечення державних органів, заінтересованих підприємств, установ та організацій відповідною інформацією, необхідною для вирішення питань соціально-економічного розвитку, розміщення продуктивних сил та в інших цілях, передбачених законодавством України. Державний кадастр територій та об'єктів природно-заповідного фонду містить відомості про правовий статус, належність, режим, географічне положення, кількісні і якісні характеристики цих територій та об'єктів, їх природоохоронну, наукову, освітню, виховну, рекреаційну й іншу цінність.
Відповідно до пункту 3.3. Інструкції про зміст та складання документації державного кадастру територій та об'єктів природно-заповідного фонду України, затвердженої Міністерством охорони навколишнього природного середовища України від 16 лютого 2005 року №67 за результатами обліку, обстеження та інвентаризації природних комплексів, оцінки стану об'єктів ПЗФ, аналізу і узагальнення даних інших джерел на кожний об'єкт ПЗФ заповнюється Форма 1ДКПЗФ "Картка первинного обліку територій та об'єктів природно-заповідного фонду України".
За таких обставин суд вважає, що Форма 1ДКПЗФ "Картка первинного обліку територій та об'єктів природно-заповідного фонду України" носить інформаційний характер про об'єкт природно-заповідного фонду, а тому не є нормативно-правовим актом та правовим актом індивідуальної дії у розумінні положень Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки не впливає на права та обов'язки позивача.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись статтею 157 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Провадження у справі за позовом Полтавської міської ради до Заступника начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області ОСОБА_4, Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Полтавській області, Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації, заступника директора Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації, треті особи: Управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради, Полтавський міський парк культури та відпочинку "Перемога", виконавчий комітет Полтавської міської ради про визнання дій протиправними та рішення нечинним закрити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали виготовлено 17 червня 2015 року.
Суддя С.О. Удовіченко