Постанова від 27.12.2011 по справі 2-а-4627/11/0311

Справа № 2-а-4627/11/0311

Категорія

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2011 року Маневицький районний суд Волинської області в складі: головуючого судді Покидюка М.В., розглянувши в порядку скороченого провадження в смт. Маневичі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання неправомірними дій відповідача щодо нарахування пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок призначеної пенсії державного службовця, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання неправомірними дій відповідача щодо нарахування пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок призначеної пенсії державного службовця.

Свої вимоги обґрунтував тим, що 14 квітня 2011 року їй призначено пенсію державного службовця у зв'язку з досягненням пенсійного віку. Пенсія призначена зі стажу державної служби, загальний стаж - 30 років 5 місяців 15 днів, стаж державної служби - 16 років 4 місяці 24 дні. В розрахунок до призначення пенсії відповідачем не було включено матеріальну допомогу та індексацію заробітної плати, які позивач отримувала до виходу на пенсію, і з яких сплачувала внески на загальнообов'язкове страхування. Посилаючись на норми п. 1 ст. 40 -41 Закону України ,,Про загальнообов'язкове пенсійне страхування'', ст. 33 Закону України ,,Про державну службу''просила суд визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області при визначенні розміру її пенсії та зобов'язати провести перерахунок розміру пенсії, включивши в суму заробітної плати для обчислення пенсії матеріальну допомогу та сум індексації заробітної плати. Перерахунок пенсії просить провести з 14 квітня 2011 року.

Відповідно до ухвали Маневицького районного суду Волинської області від 15 грудня 2011 року судовий розгляд даної адміністративної справи здійснюється в порядку скороченого провадження.

Представник відповідача подала до суду заперечення на позовні вимоги ОСОБА_1, в якому вказала, що проти задоволення позову заперечують, оскільки пенсія позивачу нараховується та виплачується відповідно до вимог діючого законодавства, а тому у задоволенні позову просили відмовити за безпідставністю. Підтвердили, що позивач одержує пенсію по віку відповідно до Закону України ,,Про державну службу''.

Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що адміністративний позов є підставним і підлягає до задоволення.

В судовому засіданні встановлено, що позивач одержує пенсію відповідно до Закону України ,,Про державну службу''з 14 квітня 2011 року. Пенсія призначена зі стажу державної служби. В розрахунок до призначення пенсії включено: посадовий оклад, доплата за ранг, надбавка за вислугу років на державній службі, а також розмір премії за останні двадцять чотири календарні місяці. Однак, при нарахуванні пенсії їй не включена матеріальна допомога та індексація заробітної плати.

Згідно ст. 2 Закону України ,,Про оплату праці''структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апараті, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсії державним службовцям, встановлені Законом України ,,Про державну службу''.

Відповідно до ст. 33 Закону України ,,Про державну службу''заробітна плата державних службовців складається з посадового окладу, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно ст. ст. 37, 37-1 Закону України ,,Про державну службу''встановлено, що пенсія державного службовця вираховується у відсотковому відношенні до його заробітку, в яких включаються усі види оплати праці, на які сплачуються страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування, що складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, надбавки за вислугу років та інших надбавок.

Відповідно до ст. 40 Закону України ,,Про загальнообов'язкове пенсійне страхування'' вбачається, що з середньої заробітної плати (доходу) повинні бути сплачені страхові внески.

Згідно ст. 66 Закону України ,,Про пенсійне забезпечення''у заробіток для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, крім виплат одноразового характеру, не обумовлених системою оплати праці.

П.1 постанови Кабінету Міністрів України ,,Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії''від 31 травня 2000 року № 865 встановлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України ,,Про державну службу'', визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні двадцять чотири місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або будь-які шістдесят календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Постановою Кабінету Міністрів від 18 травня 1998 року № 697 надано вичерпний перелік видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсії. Однак, матеріальна допомога та грошова допомога не входить до зазначеного переліку.

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та допомога для оздоровлення передбачена п.3 Постанови Кабінету Міністрів України ,,Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органі прокуратури, судів та інших органів''№ 268 від 9 березня 2006 року.

Індексація грошових доходів встановлена Законом України ,,Про індексацію грошових доходів громадян''від 3 липня 1991 року.

Враховуючи викладене, беручи до уваги, що чинне законодавство України як загальне, так і спеціальне відноситься до складу заробітної плати також інші виплати, запроваджені нормативно-правовими актами, матеріальна допомога належать до додаткових видів грошового забезпечення та як і індексація грошових доходів приймаються в розрахунок при нарахуванні пенсії особам, які отримували такі надбавки під час перебування на державній службі.

Як встановлено з матеріалів справи позивачем при зверненні до управління Пенсійного фонду в Маневицькому районі з заявою про призначення пенсії надано довідку про складові заробітної плати за останні двадцять чотири місяці роботи або за шістдесят календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України ,,Про державну службу'' із зазначенням вказаних виплат.

За таких обставин, суд дійшов висновку про неправомірність дій відповідача щодо не включення до заробітної плати, з якої нараховано позивачу пенсії за віком, як державному службовцю, матеріальної допомоги, сум індексації заробітної плати та індексацію заробітної плати, провівши перерахунок призначеної позивачці з 14 квітня 2011 року пенсії державного службовця з урахуванням матеріальної допомоги та сум індексації заробітної плати. Відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України постанова суду в частині перерахунку та виплати пенсії підлягає негайному виконанню.

Керуючись ст. ст. 8, 12, 159-163, 167, 256, КАС України, ст. ст. 33, 37 , 37-1 Закону України ,,Про державну службу'', ст. 40 Закону України ,,Про загальноообов'язкове пенсійне страхування'', ст. 2 Закону України ,,Про оплату праці'', суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області при визначенні розміру пенсії ОСОБА_1, як державному службовцю.

Зобов'язати управління пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області провести перерахунок ОСОБА_1, як державному службовцю, включивши у заробітну плату, з якої призначена пенсія, виплачену матеріальну допомогу та індексацію грошових коштів.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Маневицький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: