Справа № 815/1080/15
10 червня 2015 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Потоцької Н.В.
за участю секретаря Загрійчук О.В.
сторін:
представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
представника відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом
ОСОБА_4 до Головного управління міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, Біляївського РВ ГУМВС України в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказів про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, -
ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Головного управління міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, Біляївського РВ ГУМВС України в Одеській області, в якому з урахуванням поданих уточнень, просить:
- визнати протиправним та скасувати наказ ГУМВС України в Одеській області №75 від 13 січня 2015 року в частині звільнення слідчого відділення Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м. Теплодар) ГУМВС України в Одеській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4 з органів внутрішніх справ;
- визнати протиправним та скасувати наказ начальника ГУМВС України в Одеській області № 48 о/с від 23.01.2015 року в частині звільнення слідчого відділення Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м. Теплодар) ГУМВС України в Одеській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4 з посади;
- поновити старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4 на посаді слідчого відділення Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м. Теплодар) ГУМВС України в Одеській області;
- стягнути з ГУМВС України в Одеській області на користь ОСОБА_4 грошове забезпечення з 27.01.2015 року за весь час вимушеного прогулу;
- допустити негайне виконання постанови суду в частині поновлення старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4 на посаді.
В обґрунтування заявлених вимог представник позивача зазначив, що звільнення осіб рядового і начальницького складу з органів внутрішніх справ, як вид стягнення, є крайнім заходом дисциплінарного впливу.
З урахуванням змісту вказаної статті Дисциплінарного статуту, зокрема, відсутності у старшого лейтенанта ОСОБА_4 дисциплінарних стягнень, відсутності завданої шкоди, сумлінного ставлення до виконання службових обов'язків та рівня кваліфікації, а також недоведеності перебування слідчого СВ Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м. Теплодар) ГУМВС України в Одеській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4 в стані алкогольного сп'яніння 09.01.2015 року, самоусунення від виконання службових обов'язків та факту вжиття лейтенантом міліції ОСОБА_4 алкоголю в малій кількості поза межами несення служби та робочого часу, висновок від 12.01.2015 року за результатами службового розслідування про грубе порушення старшим лейтенантом міліції ОСОБА_4 вимог ст. 2, 5, 7 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, розділу II п. 2.2 розділу IV п 1.1 Правил поведінки та професійної етики осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України, що можна кваліфікувати, як дискредитацію звання рядового і начальницького складу, є безпідставним, а застосування до лейтенанта міліції ОСОБА_4 крайнього заходу дисциплінарного впливу у вигляді звільнення з органів внутрішніх справ є незаконним.
У судовому засіданні представник позивача, посилаючись на обставини, викладені у адміністративному позові, уточненнях до нього та наданих в судовому засіданні поясненнях підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача /ГУ МВС України в Одеській області/ проти заявлених позовних вимог заперечував. В обґрунтування заявленої правової позиції надав до суду письмові заперечення, в яких, зокрема, зазначив наступне.
Доводи ОСОБА_4 мають поверховий та викривлений характер, посадові особи ГУМВС України в Одеській області, діяли в рамках наданих законом повноважень, не порушуючи прав та законних інтересів останнього.
В свою чергу, слідчий СВ Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району м.Теплодар) ГУМВС України в Одеській області старший лейтенант міліції ОСОБА_4, у порушення вимог статей 2, 5, 7 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, пункту 2 ст. 10 Закону України «Про міліцію», пункту 1.1. розділу II, пункту 2.1, 2.2 розділу IV Правил поведінки та професійної етики осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України, Присяги працівника органів внутрішніх справ України та посадових інструкцій, самоусунувся від виконання службових обов'язків, про що керівництву не доповів, знаходився у форменому одязі з явними ознаками алкогольного сп'яніння, які виражалися у різкому запаху алкоголю, порушенні координації рухів, мови, різкій зміні забарвлення шкірного покриву, поведінці.
З цього приводу керівництвом було призначено службове розслідування у відповідності до вимог наказу МВС України № 230, що як наслідок привело до прийняття оскаржуваних наказів про звільнення ОСОБА_4
Представник відповідача / Біляївського РВ ГУМВС України в Одеській області/ в судове засідання не з'явився. Про розгляд справи був повідомлений у встановленому законом порядку, що підтверджується матеріалами справи.
Заслухавши пояснення представників позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, судом встановлено наступне.
09.01.2015 року під час проведення профілактичних заходів з відвідування помешкань громадян на території Нерубайської сільської ради Біляївського району, виявлено факт порушення службової дисципліни працівниками Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м. Теплодар) ГУМВС України в Одеській області.
В ході службового розслідування встановлено, що 29.12.2014, на підставі доручення МВС України від 08.04.2013 № 5846/Рт, керівництвом Головного управління було підписано наказ № 4286 щодо проведення на території Одеської області профілактичної операції «Візит», який був розісланий по територіальним органам та підрозділам області для виконання.
30.12.2014 р. вказаний наказ за вхід. № 300 надійшов до Біляївського РВ ГУМВС України в Одеській області (з обслуговування Біляївського району та м. Теплодар). На підставі цього було підготовлено доручення райвідділу від 08.01.2015 № 2 про проведення вказаних профілактичних заходів на території Нерубайської сільської ради Біляївського району Одеської області.
Згідно плану, затвердженого керівництвом районного відділу з 08.00 год. до 18.00 год. 09.01.2015 на відпрацювання вказаної території був задіяний підлеглий особовий склад.
09.01.2015 р. о 08.00 годині в приміщенні Усатівського відділення міліції Біляївського РВ ГУМВС України в Одеській області (з обслуговування Біляївського району та м.Теплодар) був здійсненний збір особового складу для відпрацювання території с.Нерубайське Біляївського району. Головою штабу по відпрацювання призначено заступника начальника - начальника МГБ Біляївського РВ підполковника міліції ОСОБА_5
Під час проведення інструктажу були сформовані відповідні групи працівників міліції з наданням конкретних маршрутів по с. Нерубайське.
О 14.00 годині відповідальним за відпрацювання ОСОБА_5 було оголошено збір задіяного особового складу з наданням матеріалів перевірок та узагальненим рапортом про проведену роботу по відпрацюванню.
Приблизно о 15.40 до кабінету т.в.о. начальника Усатівського ВМ Біляївського РВ майора міліції ОСОБА_6 прибули: старший слідчий СВ Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м.Теплодар) ГУМВС України в Одеській області майор міліції ОСОБА_7, слідчий СВ Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району м.Теплодар) ГУМВС України в Одеській області старший лейтенант міліції ОСОБА_4, слідчий СВ Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м.Теплодар) ГУМВС України в Одеській області старший лейтенант міліції ОСОБА_8, ДІМ Теплодарського ВМ Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м.Теплодар) ГУМВС України в Одеській області капітан міліції ОСОБА_9.
Так, зокрема, слідчий СВ Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району м.Теплодар) ГУМВС України в Одеській області старший лейтенант міліції ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, освіта: вища, у 2007 році закінчив ОНУ ім. Мечнікова, в ОВС з 08.05.2008 року, у порушення вимог статей 2, 5, 7 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, пункту 2 ст. 10 Закону України «Про міліцію», пункту 1.1. розділу II, пункту 2.1, 2.2 розділу IV Правил поведінки та професійної етики осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України, Присяги працівника органів внутрішніх справ України та посадових інструкцій, самоусунувся від виконання службових обов'язків, про що керівництву не доповів, знаходився у форменому одязі з явними ознаками алкогольного сп'яніння, які виражалися у різкому запаху алкоголю, порушенні координації рухів, мови, різкій зміні забарвлення шкірного покриву, поведінці.
В подальшому, ОСОБА_4 разом з іншими працівниками було супроводжено до приміщення Біляївського РВ з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння. Запрошеним до районного відділу лікарем Біляївської ЦРЛ ОСОБА_10 проведено медичний огляд працівників та складено відповідні висновки.
Згідно результатів тесту у всіх працівників виявлено стан алкогольного сп'яніння, зокрема, у ОСОБА_4 - Аlotest 00687 - 1,48 %.
З цього приводу було призначено службове розслідування у відповідності до вимог наказу МВС України № 230.
13.01.2015 начальником Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м. Теплодар) ГУМВС України в Одеській області полковник міліції ОСОБА_11 затверджено висновок від 12.01.2015 за результатами службового розслідування за фактом порушення службової дисципліни працівниками Біляївського РВ та зокрема, слідчого СВ Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району м. Теплодар) ГУМВС України в Одеській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4.
13.01.2015 року Головним Управлінням МВС України в Одеській області прийнято наказ №75 про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників Біляївського РВ ГУМВС України в Одеській області.
Пунктом 5 наказу №75 від 13.01.2015 року притягнено до адміністративної відповідальності слідчого СВ Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району м.Теплодар) ГУМВС України в Одеській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4 шляхом його звільнення за п.66 (за дискредитацію) Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України.
23.01.2015 року, на підставі наказу ГУМВС від 13.01.2015 року №75, Головним Управлінням МВС України в Одеській області прийнято наказ №48 о/с про звільнення ОСОБА_4 з посади за п.66 (за дискредитацію) Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України.
Надаючи належну правову оцінку спірним правовідносинам суд виходив з наступного.
Згідно ст.1 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України від 22.02.2006 року №3460-IV, службова дисципліна - дотримання особами рядового і начальницького складу Конституції і законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, наказів та інших нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України, підпорядкованих йому органів і підрозділів та Присяги працівника органів внутрішніх справ України.
Статтею 2 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України визначено, що дисциплінарний проступок - невиконання чи неналежне виконання особою рядового або начальницького складу службової дисципліни.
Статтею 5 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України за вчинення дисциплінарних проступків особи рядового і начальницького складу несуть дисциплінарну відповідальність згідно з цим Статутом.
Відповідно до ст.7 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України службова дисципліна базується на високій свідомості та зобов'язує кожну особу рядового і начальницького складу: дотримуватися законодавства, неухильно виконувати вимоги Присяги працівника органів внутрішніх справ України, статутів і наказів начальників; захищати і охороняти від протиправних посягань життя, здоров'я, права та свободи громадян, власність, довкілля, інтереси суспільства і держави; поважати людську гідність, виявляти турботу про громадян і бути готовим у будь-який час надати їм допомогу; дотримуватися норм професійної та службової етики; берегти державну таємницю; у службовій діяльності бути чесною, об'єктивною і незалежною від будь-якого впливу громадян, їх об'єднань та інших юридичних осіб; стійко переносити всі труднощі та обмеження, пов'язані зі службою; постійно підвищувати свій професійний та культурний рівень; сприяти начальникам у зміцненні службової дисципліни, забезпеченні законності та статутного порядку; виявляти повагу до колег по службі та інших громадян, бути ввічливим, дотримуватися правил внутрішнього розпорядку, носіння встановленої форми одягу, вітання та етикету; з гідністю і честю поводитися в позаслужбовий час, бути прикладом у дотриманні громадського порядку, припиняти протиправні дії осіб, які їх учиняють; берегти та підтримувати в належному стані передані їй в користування вогнепальну зброю, спеціальні засоби, майно і техніку. У разі виявлення порушень законодавства, зловживань чи інших правопорушень у службовій діяльності особа рядового або начальницького складу повинна вжити заходів щодо припинення цих порушень та доповісти про це безпосередньому або старшому прямому начальникові.
Відповідно до п.66 Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 року №114 особи рядового і начальницького складу, які скоїли вчинки, що дискредитують звання рядового і начальницького складу, звільняються з органів внутрішніх справ. При цьому звільнення проводиться з урахуванням вимог пункту 62 цього Положення
12.01.2015 року начальником СКЗ Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м. Теплодар) ГУМВС України в Одеській області майором міліції ОСОБА_12 проведено службове розслідування за фактом порушення службової дисципліни працівниками Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м.Теплодар) ГУМВС України в Одеській області.
Аналізуючи законодавство стосовно порядку притягнення посадовців до відповідальності за дисциплінарні проступки, можна дійти висновку, що дисциплінарне провадження, як правило, передбачає порушення дисциплінарної справи, розслідування обставин проступку, розгляд справи компетентним органом (посадовою особою) та прийняття відповідного рішення за наслідками розгляду дисциплінарної справи.
З огляду на встановлені в судовому засіданні обставини проведеного службового розслідування та приписи чинного законодавства суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Дисциплінарне провадження в органах внутрішніх справ це сукупність процесуальних дій уповноважених щодо застосування відповідних заходів посадових осіб органів внутрішніх справ, що здійснюються з метою вирішення питання про застосування заохочення або про притягнення до дисциплінарної відповідальності за вчинений дисциплінарний проступок винної особи у сфері оперативно-службової діяльності, та визначено, що дисциплінарне провадження відноситься до деліктних проваджень адміністративного процесу.
Адміністративно-деліктне провадження - сукупність нормативно визначених процесуальних дій уповноважених посадових осіб, направлених на реалізацію адміністративної відповідальності за порушення норм права.
Законодавцем обґрунтовано принципи дисциплінарного провадження щодо застосування дисциплінарного стягнення, серед яких визначено принципи верховенства права, законності, презумпції невинуватості, об'єктивної істини, охорони інтересів держави і особистості, рівності усіх учасників дисциплінарного провадження перед законом, економічності дисциплінарного провадження, гласності, поваги до особистості, доцільності, самостійності прийняття рішення, забезпечення права на захист.
Визначено, що основне призначення стадії порушення дисциплінарного провадження виявляється в зборі даних про вчинення проступку та їх фіксуванні, порушенні питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності винної особи. Етапами цієї стадії визначено: 1) перевірку приводів та підстав до порушення дисциплінарного провадження; 2) збору даних про вчинення проступку (збір доказів винуватості або невинуватості особи, щодо якої порушено дисциплінарне провадження; збір інших даних про вчинення проступку); 3) оформлення та направлення матеріалів, в яких порушується питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності уповноваженій на те особі. Зміст стадії порушення дисциплінарного провадження виражається в діях уповноважених суб'єктів щодо перевірки наявності підстав та приводів порушення провадження.
Основним призначенням стадії службового розслідування встановлено забезпечення керівників органів внутрішніх справ об'єктивною інформацією про проступки, вчинені їх підлеглими, з метою законного та об'єктивного вирішення справи. Етапами стадії службового розслідування названо: 1) підготовчий; 2) проведення службового розслідування; 3) фіксування матеріалів розслідування. Зміст цієї стадії полягає у зборі доказів щодо факту вчинення дисциплінарного проступку.
Призначення стадії розгляду справи про дисциплінарний проступок та прийняття рішення проявляється у встановленні вини працівника ОВС, що притягується до дисциплінарної відповідальності, у вчиненні дисциплінарного проступку, законному і обґрунтованому рішенні питання про його дисциплінарну відповідальність. Етапами стадії розгляду справи визначено: 1) встановлення фактичних обставин справи та визначення норм права, що встановлюють відповідальність за вчинений проступок; 2) прийняття рішення у справі; 3) ознайомлення з рішенням у дисциплінарній справі. Зміст цієї стадії полягає у доказуванні факту вчинення дисциплінарного проступку.
Призначення стадії оскарження рішення про застосування заходів дисциплінарного впливу є перевірка законності та обґрунтованості прийняття рішення про застосування заходів дисциплінарного впливу. Етапами цієї стадії є: 1) звернення особи або інших осіб з вимогою про захист законних прав та інтересів особи, щодо якої прийнято рішення про застосування заходів дисциплінарного впливу; 2) перегляд прийнятого рішення про застосування заходів дисциплінарного впливу; 3) прийняття рішення та ознайомлення з ним зацікавлених осіб. Зміст цієї стадії полягає в перевірці законності та обґрунтованості накладеного дисциплінарного стягнення.
Отже, суд приходить до висновку про дотримання відповідачем по справі (ГУ МВС України в Одеській області) приписів Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України та Інструкції про порядок проведення службових розслідувань в органах внутрішніх справ України при проведенні службового розслідування та винесені оскаржуваних Наказів.
13.01.2015 начальником Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м. Теплодар) ГУМВС України в Одеській області полковник міліції ОСОБА_11 затверджено висновок від 12.01.2015 за результатами службового розслідування за фактом порушення службової дисципліни працівниками Біляївського РВ та зокрема, слідчого СВ Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району м. Теплодар) ГУМВС України в Одеській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4.
23.01.2015 року, на виконання наказу ГУМВС від 13.01.2015 року №75, Головним Управлінням МВС України в Одеській області прийнято наказ № 48 о/с про звільнення ОСОБА_4 з посади за п.66 (за дискредитацію) Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України.
Відповідно до статті 66 Положення № 114 особи рядового і начальницького складу, які скоїли вчинки, що дискредитують звання рядового і начальницького складу, звільняються з органів внутрішніх справ.
Чинним законодавством не визначено поняття дискредитації.
Дискредитація (від французького слова discrediter - підривати довіру) - це підрив довір'я когось, приниження чиєїсь гідності, авторитету. Аналізуючи складові цього поняття, приходимо до висновку, що вони тісно пов'язані з морально-етичними нормами. Отже, вчинки, що дискредитують працівників органів внутрішніх справ та власне органи внутрішніх справ, пов'язані насамперед із низкою моральних вимог, які пред'являються до них під час здійснення службових функцій та у повсякденному житті.
Ці вимоги відображені у статті 5 Закону України «Про державну службу», Кодексі честі працівника органів внутрішніх справ, Етичному кодексі працівника органів внутрішніх справ та інших нормативно-правових актах, що регулюють діяльність органів системи МВС України та їх особового складу.
Тому під вчинками, що дискредитують звання працівника ОВС та власне органи внутрішніх справ, слід розуміти протиправні, винні діяння, які здійснені посадовою особою органу внутрішніх справ у зв'язку з виконанням службових обов'язків або не пов'язані з їх виконанням, але за своїм характером здатні принизити в очах громадськості гідність та авторитет працівника органів внутрішніх справ та власне органи внутрішніх справ.
До таких вчинків, слід віднести: вчинення злочину, встановленого вироком суду, що набрав законної сили; скоєння корупційного діяння як різновиду адміністративного правопорушення; систематичне скоєння адміністративних правопорушень, що посягають на встановлений порядок управління, громадський порядок та громадську безпеку; заняття підприємницькою діяльністю; організацію страйків та участь у них; розголошення службової таємниці; появу на службі або поза службою в нетверезому стані, що ображає людську гідність; вживання алкогольних напоїв у форменому одязі у громадських місцях; прийняття наркотичних або токсичних препаратів без рецепту лікаря; систематичне порушення правил носіння форменого одягу, зовнішньої охайності; неодноразове грубе і зверхнє ставлення до громадян; прояви жорстокого або принизливого ставлення до людей; скоєння аморального проступку, не сумісного з продовженням служби в ОВС; систематичне поширення компрометуючої ОВС України інформації за допомогою засобів мас-медіа.
За такими критеріями і слід оцінювати рішення суб'єкта владних повноважень та враховувати, що законність такого не пов'язана з наявністю чи відсутністю рішення у кримінальній справі.
Судом в свою чергу встановлено та підтверджено матеріалами справи, що позивач вживав при виконанні обов'язків алкогольні напої у форменому одязі. Наявність алкоголю в крові підтверджена висновками лікаря.
Крім того, суд наголошує що поведінка працівника органів внутрішніх справ завжди і за будь-яких обставин має бути бездоганною, відповідати високим стандартам професіоналізму і морально-етичним принципам стража правопорядку, однак поведінка ОСОБА_4 під час проходження служби 09.01.2015 року, абсолютно не відповідає вимогам головних засад та принципів роботи працівника органів внутрішніх справ України.
Вказані обставини підтверджені також, під час допиту свідка т.в.о. начальника Усатівського ВМ Біляївського РВ майора міліції ОСОБА_6, який підтвердив надані раніше пояснення під час проведення службового розслідування.
З урахуванням встановленого в судовому засіданні, суд приходить до висновку про правомірність прийняття наказів Головного управління МВС України в Одеській області №75 від 13.01.2015 року в частині звільнення слідчого відділення Біляївського РВ ГУМВС України в Одеській області старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4 та наказу Головного управління МВС України в Одеській області №48 о/с від 23.01.2015 року “по особовому складу” в частині звільнення старшого лейтенанта міліції ОСОБА_4 з посади слідчого відділення Біляївського РВ (з обслуговування Біляївського району та м.Теплодар) ГУМВС України в Одеській області у запас Збройних Сил.
Частиною 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Частиною 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На підставі вищевикладеного, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, оцінюючи надані сторонами у справі докази у сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 6-8, 71, 86, 128, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Потоцька Н.В.
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
15 червня 2015 року.