Справа № 815/2537/15
11 червня 2015 року м.Одеса
У залі судового засідання № 29
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Кипаренко Н.Ю.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання відповідача - Одеської митниці Державної фіскальної служби (від 18.05.2015р. вхід.№12093/15), за підписом повноважного представника митного органу ОСОБА_1, щодо роз'єднання у самостійні провадження позовні вимоги ОСОБА_2, -
У провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м.Іллічівську Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області, Одеської митниці Державної фіскальної служби про визнання протиправними та скасування Висновків від 12.02.2015р. №2607/10/15-03-17-01, від 19.03.2015р. №1123/10/15-03-17-01, визнання протиправним та скасування Наказу від 01.04.2015р. №341-0 “Про звільнення ОСОБА_2М.”, та поновлення на посаді.
18.05.2015р. до Одеського окружного адміністративного суду надійшло клопотання відповідача - Одеської митниці Державної фіскальної служби (вхід.№12093/15), за підписом повноважного представника митного органу ОСОБА_1, у якому останньою викладено прохання щодо роз'єднання у самостійні провадження позовних вимог ОСОБА_2, зокрема, до Державної податкової інспекції у м.Іллічівську Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області в частині позовних вимог щодо визнання протиправними та скасування Висновків від 12.02.2015р. №2607/10/15-03-17-01, від 19.03.2015р. №1123/10/15-03-17-01, та до Одеської митниці Державної фіскальної служби в частині позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування Наказу від 01.04.2015р. №341-0 “Про звільнення ОСОБА_2М.”, поновлення на посаді старшого державного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста «Іллічівськ» Одеської митниці ДФС.
Судом встановлено, що механізм проведення перевірки достовірності відомостей, що подаються посадовими і службовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також особами, які претендують на зайняття відповідних посад, щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", визначено Порядком проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014р. №563 (зі змінами та доповненнями), відповідно до п.п.19,20 якого з метою проведення перевірки достовірності відомостей щодо наявності майна (майнових прав) та відповідності вартості майна (майнових прав), вказаного (вказаних) у декларації за минулий рік, поданій особою, яка підлягає перевірці, набутого (набутих) за час перебування на посадах, зазначених у пунктах 1 - 10 частини першої статті 2 Закону, доходам, отриманим із законних джерел, до ДФС надсилається запит за формою згідно з додатком 3 разом із засвідченими копіями декларації та трудової книжки (послужного списку) такої особи. ДФС у порядку, визначеному Мінфіном, проводить перевірку достовірності відомостей щодо наявності майна (майнових прав) та/або відповідності вартості майна (майнових прав), вказаного (вказаних) у декларації, складеної в повному обсязі за формою, що встановлена Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", за минулий рік, поданій особою, яка підлягає перевірці, набутого (набутих) за час перебування на посадах, зазначених у пунктах 1 - 10 частини першої статті 2 Закону, доходам, отриманим із законних джерел.
Згідно з п.п.27,28 означеного Порядку у разі встановлення за результатами перевірки недостовірності відомостей, зазначених у пункті 2 частини п'ятої статті 5 Закону, ДФС протягом трьох робочих днів з дня виявлення всіх фактів недостовірності та/або невідповідності відомостей, але не пізніше ніж на тридцятий день з дня надходження запиту та копії декларації особи, стосовно якої проводиться перевірка, повідомляє про них зазначеній особі. Особа, стосовно якої проводиться перевірка, не пізніше ніж на п'ятнадцятий робочий день з дня отримання нею відповідного повідомлення надає письмове пояснення за фактами, зазначеними у пункті 27 цього Порядку, та підтвердні документи, які є обов'язковими для розгляду та врахування ДФС під час підготовки висновку про перевірку.
Пунктами 29 Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014р. №563, передбачено, що органи перевірки надсилають відповіді (висновки) на запити керівників органів, в яких проводиться перевірка. Форма висновку ДФС про результати перевірки відомостей, зазначених у пункті 2 частини п'ятої статті 5 Закону, затверджується наказом Мінфіну.
Відповідно до п.36 означеного Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади" на підставі відповіді / висновку / копії судового рішення, що надійшли від органів перевірки за результатами перевірки, відповідальний структурний підрозділ у триденний строк (з дня надходження останньої відповіді / висновку / копії судового рішення або з дня надходження відповіді / висновку / копії судового рішення, який є підставою для застосування заборони, передбаченої частиною третьою або четвертою статті 1 Закону) готує довідку про результати перевірки за формою згідно з додатком 5 та подає її керівнику органу.
Згідно з п.37 Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади" керівник органу не пізніш як на третій робочий день з дня складення довідки про результати перевірки за формою згідно з додатком 5 у разі встановлення недостовірності відомостей щодо особи, зазначених у пунктах 1 та/або 2 частини п'ятої статті 5 Закону, приймає рішення про звільнення такої особи та у той самий день надсилає в паперовій формі до Мін'юсту повідомлення про звільнення особи за формою згідно з додатком 6 разом із засвідченою копією рішення про звільнення особи, інформація з яких не пізніш як на третій день з дня надходження до Мін'юсту вноситься до Реєстру.
Так, як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, Державною податковою інспекцією у м.Іллічівську Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області було проведено перевірку достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 5 Закону України «Про очищення влади» щодо ОСОБА_2, котрий обіймав посаду старшого державного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста «Іллічівськ» Одеської митниці ДФС, за результатами якої складено Висновок №59 «Про результати перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 5 Закону України «Про очищення влади», у якому встановлено, що ОСОБА_2 у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013р. вказано недостовірні відомості щодо наявності майна, набутого ОСОБА_2 за час перебування на посаді, визначених у пунктах 1 - 10 частини 1 статті 2 Закону України «Про очищення влади».
У зв'язку з чим, відповідно до ч.3 ст.1, та ч.8 ст.3 Закону України «Про очищення влади» від 16 вересня 2014 року № 1682-VII, та п.7-2 ч.1 ст.36 Кодексу Законів про працю України, на підставі п.37 Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених ч.ч.3,4 ст.1 Закону України «Про очищення влади», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014р. №563, на підставі Довідки про результати перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади» щодо ОСОБА_2 №14/15-70-04-л від 31.03.2015р., листів Державної податкової інспекції у м.Іллічівську Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області від 12.02.2015р. №2607/10/15-03-17-01, та від 19.03.2015р. №1123/10/15-03-17-01, Одеською митницею ДФС винесено Наказ від 01.04.2015р. №341-0 “Про звільнення ОСОБА_2М.”, яким ОСОБА_2 02.04.2015р. звільнено із займаної посади старшого державного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста «Іллічівськ» Одеської митниці ДФС, яку він обіймав тимчасово, на період відсутності основного працівника ОСОБА_3, з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади» (п.7-2 ч.1 ст.36 Кодексу Законів про працю України).
Таким чином, судом встановлено, що заявлені позивачем - ОСОБА_2 в даному адміністративному позові вимоги щодо визнання протиправними та скасування Висновків Державної податкової інспекції у м.Іллічівську Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області від 12.02.2015р. №2607/10/15-03-17-01, від 19.03.2015р. №1123/10/15-03-17-01, визнання протиправним та скасування Наказу Одеської митниці Державної фіскальної служби від 01.04.2015р. №341-0 “Про звільнення ОСОБА_2М.”, та поновлення на посаді, є взаємопов'язаними, та їх спільний розгляд сприятиме повному, всебічному та об'єктивному розгляду справи.
Відповідно до ст.116 КАС України суд може своєю ухвалою роз'єднати одну чи декілька поєднані в одне провадження позовні вимоги у самостійні провадження, якщо їхній спільний розгляд ускладнює чи сповільнює вирішення справи.
Відтак, беручи до уваги те, що роз'єднання у самостійні провадження позовних вимог ОСОБА_2, зокрема, до Державної податкової інспекції у м.Іллічівську Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області в частині позовних вимог щодо визнання протиправними та скасування Висновків від 12.02.2015р. №2607/10/15-03-17-01, від 19.03.2015р. №1123/10/15-03-17-01, та до Одеської митниці Державної фіскальної служби в частині позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування Наказу від 01.04.2015р. №341-0 “Про звільнення ОСОБА_2М.”, поновлення на посаді старшого державного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста «Іллічівськ» Одеської митниці ДФС, може призвести до розгляду справи з порушенням, визначеного ч.1 ст.122 КАС України, строку, а також зважаючи на те, що спільний розгляд даних позовних вимог адміністративної справи №815/2537/15 у жодному разі не ускладнює, та не сповільнює вирішення справи, суд не вбачає законодавчо передбачених підстав для задоволення клопотання відповідача - Одеської митниці Державної фіскальної служби (від 18.05.2015р. вхід.№12093/15), щодо роз'єднання у самостійні провадження позовні вимоги ОСОБА_2.
Керуючись статтями 116, 160,165 КАС України, суд,-
У задоволенні клопотання відповідача - Одеської митниці Державної фіскальної служби (від 18.05.2015р. вхід.№12093/15), за підписом повноважного представника митного органу ОСОБА_1, щодо роз'єднання у самостійні провадження позовні вимоги ОСОБА_2, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Харченко Ю.В.