Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16 червня 2015 року справа № П/811/1474/15
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Брегея Р.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Кіровоградській області (далі - Інспекція) до Ульянівської центральної районної лікарні (далі - Лікарня) про зобов'язання вчинити певні дії,
Інспекція звернулась до суду з позовом до Лікарні про зобов'язання надати персональні дані працівників, стосовно яких треба скласти протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності.
У позовній заяві Інспекція зазначає, що відповідач відмовився надавати таку інформацію.
На думку позивача, це унеможливлює виконання ним обов'язку стосовно притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності, котрий визначений законом.
Відповідач заперечив стосовно задоволення позову (а.с.19-20).
У поясненнях зазначив, що відповідно до приписів статей 12 та 16 Закону України "Про захист персональних даних" (далі - Закон) він обмежений у надані персональних даних працівників.
05 червня 2015 року суд прийняв ухвалу про розгляд справи в порядку письмового провадження (а.с.29).
Суд, дослідивши матеріали справи, зробив висновок про задоволення позову з таких підстав.
Встановлені судом обставини, що стали підставами звернення.
У квітні 2015 року Інспекцією проведено перевірку дотримання Лікарнею фінансової дисципліни.
Під час перевірки ревізори виявили порушення, які, як на їх думку, допустили працівники Лікарні ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4
28 квітня 2015 року Інспекція направила запит до Лікарні з метою одержання відомостей про згаданих осіб: ідентифікаційний номер, дата та місце народження, сімейний стан, місце проживання, кількість дітей віком до 16 років, розмір середньомісячної заробітної плати (а.с.9).
У запиті зазначено, що така інформація необхідна для складання протоколів про адміністративне правопорушення.
06 травня 2015 року керівник відповідача надіслав письмову відповідь, якою відмовив у надані інформації (а.с.10).
Підставою прийняття такого рішення є приписи статті 16 Закону.
Юридична оцінка встановлених судом обставин справ.
Перш за все, статтею 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" (далі - Закон 2) визначено права інспекції.
Серед таких прав є: накладати у випадках, передбачених законодавчими актами, на керівників та інших службових осіб підконтрольних установ адміністративні стягнення; одержувати від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб - підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.
Таким чином, для того, щоб виконати обов'язок стосовно притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності (самим або ж через рішення суду) в обов'язковому порядку треба скласти протокол про адміністративне правопорушення (а.с.24).
Форма протоколу передбачає наявність персональних даних осіб, які зазначені у запиті Інспекції.
У Лікарні виник обов'язок надати такі дані не тільки у відповідності до приписів пункту 11 частини 1 статті 10 Закону 2, а і на підставі частини 4 статті 19 Закону.
Так, останньою нормою права передбачено, що органи державної влади мають право на безперешкодний і безоплатний доступ до персональних даних відповідно до їх повноважень.
Направлення запиту обумовлювалось наявністю повноважень щодо притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.
Статті 12 та 16 Закону не суперечать статті 19 Закону.
Ці норми лише врегульовують збирання персональних даних та порядок доступу до них.
Отже, відповідач безпідставно відмовив позивачу у наданні персональних даних, які він намагався отримати у зв'язку з виконанням повноважень, котрі передбачені Законом 2.
Таким чином, позов належить задовільнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовільнити.
Зобов'язати Ульянівську центральну районну лікарню надати Державній фінансовій інспекції в Кіровоградській області персональні дані осіб, які зазначені у запиті №04-14/962 від 28 квітня 2015 року.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання її копії.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_5