Ухвала від 09.08.2010 по справі 2а-2787/10/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про відкриття провадження

"09" серпня 2010 р. Справа № 2а-2787/10/0970

м. Івано-Франківськ категорія 2.33

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши матеріали адміністративного

позову Приватного акціонерного товариства "МТС Україна", вул. Лейпцизька, 15, м. Львів,79017

до Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель в Івано-Франківській області, вул. Ак. Сахарова, 34,м. Івано-Франківськ,76000

про визнання протиправними дій та скасування Акту перевірки від 04.08.2009 р., Акту обстеження земельної ділянки №297 від 04.08.2009 р. та Розрахунку розміру шкоди від 05.08.2009 р.,-

ВСТАНОВИВ:

06 серпня 2010 року приватне акціонерне товариство "МТС Україна" звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та скасування Акту перевірки від 04.08.2009 р., Акту обстеження земельної ділянки № 297 від 04.08.2009 р. та Розрахунку розміру шкоди від 05.08.2009 р.

Позивачем одночасно з позовними вимогами заявлено вимоги про поновлення строку на звернення до адміністративного суду, мотивоване тим, що строк на звернення до суду пропущений з поважних причин, а саме у зв'язку із зверненням до Окружного адміністративного суду м.Києва.

Судом при вирішенні питання про відкриття провадження за даним адміністративним позовом встановлено, що ПАТ "МТС Україна" зверталося з даним адміністративним позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Ухвалою суду від 01.07.2010 року позовну заяву повернуто позивачу у зв'язку з порушенням правил територіальної підсудності, встановлених у відповідності до вимог частини 1 статті 19 КАС України та встановлено підсудність даного адміністративного спору до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду.

Розглянувши клопотання про поновлення строку звернення до суду, суд вважає поважною причину його пропуску виходячи з таких підстав.

На момент звернення до Окружного адміністративного суду м.Києва діяла норма статті 99 КАС України, відповідно до якої встановлено річний строк звернення до адміністративного суду, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Конституцією України, зокрема в статті 55 передбачено, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Крім того, статтею 64 встановлено, що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Суд зазначає, що при вирішенні питання про відкриття провадження за вказаним адміністративним позовом підлягає до застосування строк звернення до адміністративного суду, передбачений статтею 99 КАС України в редакції Закону України чинного на момент звернення до Окружного адміністративного суду м.Києва. Оскільки з набранням чинності Закону України "Про судоустрій і статус суддів" № 2453-VI від 07.07.2010 року, встановлено шестимісячний строк звернення до адміністративного суду і його застосування до правовідносин з приводу звернення позивача до адміністративного суду за захистом своїх прав, яке виникло до набрання чинності вказаного Закону, буде зменшено обсяг гарантованих Конституцією України прав позивача на судовий захист.

Позивач є особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Позовна заява відповідає вимогам ст. 106 КАС України.

Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Адміністративний позов подано в строк, установлений законом.

Підстав, встановлених цим Кодексом, для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адмінінстративній справі немає.

Проведення попереднього судового засідання не вважаю необхідним.

Справа підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 107, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ПАТ"МТС Україна" до Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та скасування Акту перевірки від 04.08.2009 р., Акту обстеження земельної ділянки №297 від 04.08.2009 р. та Розрахунку розміру шкоди від 05.08.2009 р.

2. Призначити судовий розгляд на "27" серпня 2010 р. о 13:30 год., який буде проводитися одноособово суддею Скільським І.І., в приміщенні ОСОБА_1 окружного адміністративного суду за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 47., каб. 22.

3. Відповідачу направити копію позову з копіями доданих до нього документів та запропонувати у строк до "26" серпня 2010 р. надати письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими він обґрунтовується.

4. Зобов'язати Державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель в Івано-Франківській області у разі подання заперечення проти позову подати всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийнятті рішення. вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.

5. Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки.

Представникам сторін з'явитися в судове засідання та відповідно до ст. 58 Кодексу адміністративного судочинства України представити суду документальне підтвердження своїх повноважень.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя /підпис/ ОСОБА_2